ZAWIESZENIA W KADRZE, CZYLI PREZESURY CIĄG DALSZY

W piątek odbyło się Zebranie Zarządu, zaś wczoraj Walne Zgromadzenie Delegatów PZB. Ważne dla sześciu z siedmiu zawodników, którzy startowali podczas I Igrzysk Europejskich, jakie niedawno zakończyły się w Baku. Poza jednym wyjątkiem cała reszta została zawieszona na starty zagraniczne do końca roku!

Maciej Jóźwik (-52 kg), Sylwester Kozłowski (-56 kg), Kazimierz Łęgowski (-64 kg) i Mateusz Kostecki (-69 kg) przegrali swoje pierwsze walki. Kamil Gardzielik (-75 kg) odpadł w ćwierćfinale, zaś Jordan Kuliński (-81 kg) w 1/8 finału. Tylko Mateusz Polski (-60 kg) doszedł do strefy medalowej. I właśnie ten ostatni jako jedyny uniknął kary. Kozłowski ukarany został za odmowę wyjazdu na obóz. Reszta podpadła "opuszczeniem bez zgody miejsca zamieszkania". Taka jest oficjalna wersja. A jak było naprawdę?

Do prezesa Zbigniewa Górskiego nie dzwoniłem. Raz, że po wcześniejszej "współpracy" nie miałem specjalnie ochoty, a dwa, że do niego w ogóle jest ciężko się dodzwonić. Porozmawiałem z niektórymi zawodnikami.

- Nikt nie był pijany, a trener Zbigniew Raubo wiedział wcześniej o naszym wyjściu - relacjonuje jeden z nich. Skąd więc konflikt i tak ostre kary?

- Spotkaliśmy się z prezesem na mieście. - Ale jesteście podpici - miał zażartować. - My nie, ale pan już tak - odpowiedział jeden z zawodników. I właśnie ta riposta stała się podobno przyczynkiem do zawieszeń.

- Prezes nie był na żadnej odprawie, nie był na niektórych walkach i dopiero na stołówce dowiadywał się, czy wygraliśmy, czy nie - kontynuuje dalej zawodnik, który nie chce by padło jego nazwisko.

Według jego relacji, nie było żadnych problemów na linii zawodnicy-trener. Dopiero po akcji z prezesem i jego namowach selekcjoner biało-czerwonych miał wysunąć wniosek o ukaranie zawodników. Zapewne po ostrych namowach. Tak przynajmniej twierdzą pieściarze.

Jest to relacja tylko jednej ze stron. Nie jest więc pełna, ale nie specjalnie śpieszy mi się do rozmowy z Panem Górskim. Ważniejsze moim zdaniem jest podejście do zawodników.

Sprawa rozegrała się już po turnieju. Żaden z chłopaków nie miał już startów. Czy po kilku tygodniach ciężkiej pracy zawodnik nie może się napić piwa? Nie było awantury, nie było pijaństwa, jak to więc możliwe, że tak łatwo pozbywamy się na pół roku sześciu czołowych zawodników kadry? Czy mamy ich tak dużo, by sobie na to pozwolić?

Kilku z nich miało teoretycznie szanse na start podczas sierpniowych Mistrzostw Europy w Bułgarii. Teraz już wiemy, że taką szansę stracili. Zakładając nawet, że wyskoczyli na dwa-trzy piwka, ale byli grzeczni, nie mogę pojąć takiej kary. Mając jednak wcześniej do czynienia z prezesem Górskim, zdecydowanie bardziej wierzę zawodnikom niż jemu. Wierzę w ich wersję, a nie wersję "oficjalną". Prezes regularnie zapomina, że został wybrany, by działać dla dobra zawodników, a nie zawodnicy dla dobra Prezesa. Przykład idzie z góry i skoro zawodnikom obiecano stypendia za ćwierćfinał, a potem okazuje się, że to były bajki bez pokrycia, to jak zawodnicy mają potem traktować "górę" na poważnie?

Boks olimpijski jest w dołku od ponad dekady. Są pojedyncze sukcesy, jak brąz Polskiego na tej imprezie w Baku, czy też zeszłoroczne złoto Igora Jakubowskiego w Mistrzostwach Unii Europejskiej w wadze ciężkiej (-91kg). Klasowych zawodników mamy jak na lekarstwo, a do tego traktuje się ich jak małe dzieci. Jak w takim razie boks olimpijski ma wyjść z dołka? Zamiast próbować za wszelką cenę zatrzymać tych młodych chłopaków w boksie olimpijskim, takim zachowaniem wręcz wypycha się ich w boks zawodowy. Każdy poważny promotor potrafi zadbać o swojego zawodnika, prezes PZB o swoich chłopców zadbać nie potrafi...

Redaktor Naczelny
Łukasz Furman

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: rondobry
Data: 05-07-2015 14:57:56 
Ja to bym mu jebnoł na ich miejscu ale ja nie mam psychiki sportowca:)
 Autor komentarza: awel
Data: 05-07-2015 15:34:03 
prawda jak zawsze lezy po srodku ale najbardziej podoba mi sie tekst:Nie było awantury, nie było pijaństwa, jak to więc możliwe, że tak łatwo pozbywamy się na pół roku sześciu czołowych zawodników kadry? Czy mamy ich tak dużo, by sobie na to pozwolić? ------ a co oni takiego osiagneli, ze sa nie do zastapienia? oczywiscie wielu nastepcow nie ma ale to nie znaczy, ze ktos jest nietykalny w mysl zasady jestem jedyny
 Autor komentarza: hms
Data: 05-07-2015 15:36:01 
To albo głupota albo sabotaż. Jak nasi bokserzy mają być lepsi jak nie konfrontują się z lepszymi obcokrajowcami. Obijanie po kilka razy tych samych zawodników w kraju nic im nie pomoże, a może utrwalić złe nawyki, bo "po co mam coś poprawiać skoro i tak wygrywam?"
 Autor komentarza: bokspoznan
Data: 05-07-2015 15:40:11 
Teraz zaczną się przepychanki... Zrozumcie jedno, tutaj trzeba odsunąć całe pokolenie, a nie poszczególne osoby. Zmiany personalne nic nie dadzą, to pokolenie nie rozumie demokracji, zasad transparentności, metod komunikacji i nigdy się już tego nie nauczą. Teraz stworzyli syndrom oblężonej twierdzy i tak jak mogą się personalnie/okręgowo nie lubić, tak zawsze będą w imię "ich rozumianej wyższej konieczności" trwali razem, bo przecież 30 lat temu razem boksowali...
 Autor komentarza: Furmi
Data: 05-07-2015 15:45:00 
@awel czy Ty w ogóle czytałeś tekst? A co oni zrobili? Wypili piwo? I za to ma być kara?
 Autor komentarza: awel
Data: 05-07-2015 15:52:12 
tak furmi czytalem i juz przyzwyczajony jestem ze zawsze bedziesz ich bronil i jechal na prezesa ale luz, wypili piwo powiadasz a ile jedno czy 3 a moze 8? tylko oni wiedza i mowia to do czego sie przyznaja wiec powiedz mi co oblewali? sukcesy, zwyciestwa, medale? co jeszcze? a moze trzeba zmienic podejscie do treningow i zaczac naprawde ciezko orac? bo moze poza jednym czy dwoma wyjatkami beda dalej blyszczeli tylko w MP, p.s swego czasu michelus zamieszczal na fejsie fotki z imprez, ba nawet polemizowal ze to nie przeszkadza itd itp i co , gdzie dzisiaj jest? wielkich sukcesow nie widze , chociaz ponoc sie ogarnal,wiec moze trzeba to towarzystwo tez rozgonic w pizdziec albo dac im czas na przemyslenie, tym bardziej ze na brak profesjonalizmu u niektorych narzekał JKWSB czy jaki ma tam nick
 Autor komentarza: bokspoznan
Data: 05-07-2015 16:05:48 
Rozumiem, że teraz PZB zwolni trenera. Skoro nie ma kadry, to za co ma pobierać uposażenie do końca roku? To byłby też nauczka dla trenera, że staje się zawsze po stronie zawodników, a później we własnym gronie wyciąga konsekwencje.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 05-07-2015 16:20:07 
jakoś rosjanie czy azerowie nie wychodzą sobie na piwko w trakcie turnieju , jedyne co oblewają to złote medale.
Jak się nasi nie nauczą , że boks to ciężka praca i bycie sportowcem 24/h , to gówno osiągną .
Wychowujemy kolejnych głażewskich i kołodziejów przez tą pier*oloną pokomunistyczną mentalność
 Autor komentarza: OutLaw
Data: 05-07-2015 16:20:55 
Jak zawiesić Prezesa, oto jest pytanie ?

Albo jak nożownikiem Mustafą go poszczuć ?
 Autor komentarza: bokspoznan
Data: 05-07-2015 16:27:59 
Niech każdy zacznie robić coś we własnym zakresie, a za 2-3 lata ich nie będzie :) Założę się, że większość nie robi nic, żeby zaistniały jakieś zmiany. To akurat problem naszego młodego pokolenia - mentalność urodzonych prezesów.
 Autor komentarza: OutLaw
Data: 05-07-2015 16:48:14 
Mentalność urodzonych Prezesów... jak się rozglądnąć wokół ( i nie chodzi o orga ) to strzał w dziesiątkę.

Pozdrawiam
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 05-07-2015 17:51:07 
Zawsze tutaj pisałem: Jaki Pan taki KRAM !Panów jest dwoch :gorski i nowak a Kram naprawdę niewielki.Tych dwoch panow trzeba odsunąc od boksu na zawsze ,dla dobra sportu w ogole.Ale kto ma to zrobić?Nie ktorzy mlodzi trenerzy zamiast zmieniać oblicze naszej ukochanej dyscypliny to bez żadnego wstydu liżą panom swym...d..y!A Rio de Janerio wkrotce...
 Autor komentarza: bokspoznan
Data: 05-07-2015 20:11:18 
Przepraszam, ale dwóch Panów się nie wybierze. To jest kwestia całego pokolenia, które razem boksowało, zbudowało struktury i czasem mogą się o coś kłócić na linii Poznań - Białystok, czy w innych konfiguracjach, ale jak przyjdzie co do czego, to się zawsze dogadają, właśnie w imię tego "zarządzania kramem". Młodzi mają inny problem - zawsze słyszę stwierdzenia "co ja mogę". Na jesieni zmieni się władza i być może Ministerstwo Sportu zainteresuje się tematem, bo obecne ma wszystko w poważaniu.
 Autor komentarza: bokspoznan
Data: 05-07-2015 20:12:42 
Nie znam przypadku młodego trenera, który coś tam komuś liże. Funkcjonują w jakiejś tam rzeczywistości i żeby nie mieć pod górkę starają się dostosować.
 Autor komentarza: Fan1977
Data: 05-07-2015 20:14:44 
Panie redaktorze w dzisiejszych czasach przy naprawdę minimum wysiłku można się skontaktować przez e-mail, listonosza, poprzez portale społecznościowe, oraz można przejść się osobiście do biura PZB poprzez wykonanie jednego telefonu nie napracował się Pan zbyt wiele
 Autor komentarza: bokspoznan
Data: 05-07-2015 20:19:20 
W dzisiejszych czasach Federacje wychodzą do ludzi, odnoszą się do oświadczeń dużych portali, wychodzą z inicjatywą spotkań i debat, a nie traktują wszystkich w roli petenta.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 05-07-2015 20:58:19 
bokspoznan,zeby nie miec pod gorke musza sie dostosowac czyli ...liżą a jeszcze inaczej..sa bez jaj i ida na latwiznę,mysląc tylko o sobie i na kolanach przed pananmi z pzb!I tak to ma być?Raubo nie zrobi z starymi kumplami porzadku.On byle kasa sie zgadzala .Ale zgadzam sie z Toba ze w dzisiejszych czasach to zwiazki sportowe powinny walczyc o kazdego kibica i o media ,prase a nie odwracac sie i tak jak kibiców mają gdzies i wszystko maja gdzieś. panowie z pzb traktuja kibicow bokserskich jako zlo konieczne .A gdzie jest ta slynna Rada Trenerow ktora miala dzialać i skutecznie wznosic polski olimpijski boks na najwyższy swiatowy poziom?
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 05-07-2015 21:03:00 
Cyt. "Mając jednak wcześniej do czynienia z prezesem Górskim, zdecydowanie bardziej wierzę zawodnikom niż jemu. Wierzę w ich wersję, a nie wersję "oficjalną"."

Hmm! Powiem wprost - trzeba być debilem, żeby wierzyć w tę oficjalną wersję. Która przecież sama w sobie jest debilna. Jak i cały Górski.

Zarząd PZB hest mocno podobny do rządu w Polsce - tam aferzyści i kombinatorzy działają na szkodę narodu (kraju), tutaj aferzyści i sprzedawczyki działają na szkodę boksu w Polsce. Bo niby jak nazwać dyskwalifikację paru czołowych zawodników na pół roku za takie gówno?

"Na złość babci odmrożę sobie uszy".
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 05-07-2015 21:05:06 
awel Data: 05-07-2015 15:34:03
prawda jak zawsze lezy po srodku ale najbardziej podoba mi sie tekst:Nie było awantury, nie było pijaństwa, jak to więc możliwe, że tak łatwo pozbywamy się na pół roku sześciu czołowych zawodników kadry? Czy mamy ich tak dużo, by sobie na to pozwolić? ------ a co oni takiego osiagneli, ze sa nie do zastapienia? oczywiscie wielu nastepcow nie ma ale to nie znaczy, ze ktos jest nietykalny w mysl zasady jestem jedyny
*
*
Jeśli chciałeś się popisać swoim analfabetyzmem umysłowym, to ci się udało.
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 05-07-2015 21:07:32 
szansepromotions Data: 05-07-2015 16:20:07
jakoś rosjanie czy azerowie nie wychodzą sobie na piwko w trakcie turnieju , jedyne co oblewają to złote medale.
Jak się nasi nie nauczą , że boks to ciężka praca i bycie sportowcem 24/h , to gówno osiągną .
Wychowujemy kolejnych głażewskich i kołodziejów przez tą pier*oloną pokomunistyczną mentalność
*
*
drugi mądry...
 Autor komentarza: bokspoznan
Data: 05-07-2015 21:25:18 
@lutonadam - nic nie liżą. Działają na własną rękę, za własne (pozyskane od sponsorów) pieniądze - co nawet w małych ośrodkach wychodzi im lepiej, niż całemu PZB. Wszystko odbywa się jakby poza PZB. Oni nie chcą mieć z tą instytucją nic wspólnego. Ich zawodnicy muszą jednak gdzieś startować... Ot i całą ich styczność z PZB. Ludzie Ci mają pomysł na własne kluby, rozwijają je i szkoda im czasu i energii na użeranie z kimkolwiek. Brakuje ludzi w otoczeniu klubów, którzy zajęli by się walką z obecnym stanem rzeczy.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 05-07-2015 21:34:35 
Z moich osobistych doświadczeń wynika, ze PZB to banda zapitych leśnych dziadków
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 05-07-2015 21:41:20 
Głosy poparcia dla Rogowskiego i kar wymierzonym zawodnikom utwierdzają mnie przekonaniu, że w Polsce urodzonych niewolników jest naprawdę spory procent.
Za wszystko kara, a wszystko bat - to dla nich "chleb powszedni", normalka.
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 05-07-2015 21:41:59 
* Głosy poparcia dla Rogowskiego - miałem na myśli Górskiego oczywiście
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 05-07-2015 21:42:14 
bokspoznan,no o tych ktorych wymieniasz to tak nie myślę.Ja mam jednak wytypowane osoby ...
 Autor komentarza: Ned
Data: 05-07-2015 21:43:30 
@rocky86

To nie są Twoje jednostkowe doświadczenia. PZB to banda cwaniaków, pijaków i dziwkarzy.
Jeśli trafi się tam ktoś normalny, to trzyma się z dala od stołków.

Nikt normalny nie chce z nimi przebywać, ani działać, zatem w środowisko wciągani są kolejni degeneraci. I tak to się nakręca.
 Autor komentarza: Fan1977
Data: 05-07-2015 21:47:19 
Wszyscy anonimowo obrażacie PZB który z was zrobił coś dla boksu, oprócz pisania stek bzdur aby było lepiej?
 Autor komentarza: bokspoznan
Data: 05-07-2015 21:59:41 
Czym jest "robienie coś dla boksu", skoro boksu u nas nie ma. Robieniem czegoś dla boksu jest zatrudnienie w latach 2009-2012 77 trenerów do szkolenia 33 zawodników, a później mówienie, ze na nic nie ma pieniędzy? Przytoczyć więcej faktów z raportu NIK? Po 2016 gwarantuję, że powstanie kolejny, przy innym tle politycznym. Marian Dziurowicz też "robił coś dla piłki". Obrażanie też uważam za niestosowne. Swoje widziałem, ale nie będę tego tutaj wywlekał. Przyjdzie jesień i wtedy przyjdzie czas na konkretne działania. Stwierdzenie, że PZB jest przegrane u sponsorów, mediów i pasjonatów, którzy chcieliby MIEĆ WPŁYW, a nie robić coś za kogoś to po prostu fakt.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 05-07-2015 22:00:52 
Fan1977,tez jestes anonimowy,no moze sie przedstaw po nazwisku i napisz co ty takiego wielkiego zrobileś do boksu?
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 05-07-2015 22:12:46 
lutonadam

Fan1977 pier...li głupoty.
Nazwałbym to "Demonstracją idioty" - żeby się rymowało :-)
 Autor komentarza: Fan1977
Data: 05-07-2015 22:14:27 
Tyle że nikogo nie obrażam bo mam cywilną odwagę powiedzieć prosto w oczy co myślę
 Autor komentarza: bokspoznan
Data: 05-07-2015 22:18:48 
Fan1977 - Jak start w APB? https://www.youtube.com/watch?v=sGw5pm23CZo Jakieś wnioski lub dymisje?
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 05-07-2015 22:29:20 
APB to jedna z dróg nominacji olimpijskiej, Polacy w tym projekcie nie startują...
 Autor komentarza: bokspoznan
Data: 05-07-2015 22:42:03 
Z tego powodu pytam - na filmiku widać szumne zapowiedzi dotyczące APB, ścisłą współpracę z federacją rosyjską. Obrażanie kogokolwiek wystawia laurkę osobie, która w ten sposób się wypowiada.
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 05-07-2015 23:07:40 
Fan1977 Data: 05-07-2015 22:14:27
Tyle że nikogo nie obrażam bo mam cywilną odwagę powiedzieć prosto w oczy co myślę
*
*
Ja też

A nazywam się Bartłomiej Dzirba
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 05-07-2015 23:09:27 
Fan1977
Jeśli uważam cię za idiotę (i mam do tego podstawy) to jak mam do ciebie mówić?
Geniuszu?
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 05-07-2015 23:11:54 
Co ma qrva wspólnego tematem, co myśmy zrobili dla boksu?
Weź może wytłumacz

A co my jesteśmy zatrudnieni w jakimś zarządzie PZB, czy jakiejkolwiek instytucji, która ma wpływ na to, co dzieje się w boksie/sporcie?

Więc skończ pierdolić te idiotyczne "argumenty" i się ośmieszać przy okazji.

A skoro się już ośmieszysz durnotą i umysłem małego dziecka, to nie czuj się urażony, że nie otrzymałeś należnego ci (zapewne w twoim mniemaniu) poklasku.
 Autor komentarza: Fan1977
Data: 06-07-2015 08:07:00 
Jakie Ty możesz mieć podstawy?? Żałosne nie ośmieszaj się człowieku
 Autor komentarza: Fan1977
Data: 06-07-2015 08:24:33 
Rollins Czy aby mieć na coś wpływ trzeba być zatrudnionym? czy to znaczy że w innym temacie niż twój zawodowy nie masz i nawet nie możesz mieć wpływu na pewne decyzje? Cieńko cieńko dajesz radę!!!!!!!!
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 06-07-2015 10:58:03 
Po pierwsze, nawet jeśli mam wpływ, to co to ma wspólnego z krytyką PZB, Górskiego i całej tej decyzji?

Po drugie, jaki my mamy wpływ? Wytłumacz konkretnie.

Bo my właśnie możemy tylko to zrobić, że krytykować debilne decyzje i złe zarządy w polskim boksie, wyrażać swoje opinie, swoje zażenowanie.
Nic poza tym.
 Autor komentarza: awel
Data: 06-07-2015 12:09:11 
rolins zeby z toba nie dyskutowac bo wiadomo ze z idiota sie nie dyskutuje bo sprowadzi cie do swojwgo poziomu i pokona doswiadczeniem powiem krotko twoja matka powinna cie wyskrobac i sprzedac mleko tyle do ciebie
 Autor komentarza: bokspoznan
Data: 06-07-2015 12:19:37 
Chcę być zawsze fair, nawet wobec osób lub instytucji, które krytykuję.

Wyszły nowe fakty odnośnie zawieszenia polskich zawodników po IE w Baku. Jak się okazuje, w nieodpowiedni sposób zachowali się zawodnicy i aby uprzedzić działania PZB, któryś z zawieszonej szóstki poleciał na skargę do portalu bokser.org. Jeden z zawieszonej szóstki po nocnych występach może pochwalić się 32-oma założonymi szwami (sam niech się pochwali, na jakim "wrogu" rana powstała). W przyszłości PZB powinien znacznie szybciej wydawać oświadczenia - najlepiej na miejscu, opisując zdarzenia i winnych z imienia i nazwiska, aby uniknąć sytuacji, w której "racją" staje się "półprawda". Kolejny raz odnoszę wrażenie, że naszej kadrze potrzebny jest psycholog na stałe.
 Autor komentarza: bokspoznan
Data: 06-07-2015 14:03:31 
Jeszcze jedna rzecz - zawodnicy jeszcze nie otrzymali oficjalnego pisma o zawieszeniu i do czasu zakończenia sprawy (a wiem, że przeciwko zawodnikom są twarde dowody), PZB nie może wydać oficjalnego oświadczenia (takie niuans prawny). Po zakończeniu formalnym sprawy opublikowane zostanie oficjalne oświadczenie.
 Autor komentarza: awel
Data: 06-07-2015 15:18:17 
i co furmi czytales? jedno piwko taka kara ;-)
 Autor komentarza: leszekd
Data: 06-07-2015 15:45:45 
Dlaczego wszyscy czytają i nie rozumieją co jest na rzeczy?!
Przecież wiadomo nie od dziś, że jak nie ma dyscypliny to nie możemy mówić o żadnych funkcjach i zadaniach do realizacji. To nie jest wina Prezesa że się wzburzył - no cóż ma taki charakter - czy mamy winić trenerów, kierowników ekip, a może zawodników? Stale wszyscy poszukują winnych całej sytuacji, ale tak jak wcześniej napisał "bokspoznań" róbmy to co mamy do zrobienia, bo nie ze stanowisk was będą rozliczać, ale z zadań zrealizowanych, ale jeśli nie ma dyscypliny to o czym wogóle mówimy. Są kluby w Polsce w których nie ma problemu z dyscypliną, a na dodatek dobrze prosperują i działają i nie potrzebny jest dla nich związek (znowu przytaczam słowa konkretnego użytkownika "bokspoznań"). Przykład idzie z góry, a że autorytet to niepopularne w obecnych czasach zadanie, to ciężko znaleźć, a zabłyszczeć od czasu do czasu to też nie dobrze - przecież za to Ciebie rozliczą, a w szczególności jak Ci się coś nie uda, a na życzliwych w tych kręgach możesz liczyć po jednej i po drugiej stronie. Nawet najstarsze drzewo w końcu uschnie! mimo że wcześniej dawało chłodny cień, zdrowe owoce - mimo, że je podkopywaliśmy czy podcinaliśmy lub podlewaliśmy i dbaliśmy o nie - wszystko jest kwestią czasu i tego czy kładąc się spać mamy czyste sumienie.
 Autor komentarza: bokspoznan
Data: 06-07-2015 15:59:06 
Od wielu, wielu lat toczą się po prostu gierki tak naprawdę kilku osób, a wszystko pięknie ubrane jest w loga, herby i symbole :) Powstają koalicje, mamy rozwody, śluby i pogrzeby, jak w "Modzie na sukces". Jest to niemal kopia naszego systemu politycznego. Szkoda głównie braku długofalowej wizji i pomysłu na zarządzanie i marketing oraz systemu szkolenia na 20 lat, a nie od IO do IO. Najpierw ktoś jest wybierany, a następnie cała wataha czyha na niego, jak na ranne zwierzę. Ptaszki ćwierkają, że Rosja idzie po władzę :)
 Autor komentarza: leszekd
Data: 06-07-2015 17:40:45 
bokspoznan - i znowu masz rację! Nikt nie chce słuchać o programie na 20 lat bo to trzeba realizować i z tego się potem trzeba rozliczyć, a tu chodzi tylko od (IN) wejścia do (OUT) wyjścia - rozliczając tylko czas i funkcje i to najlepiej w krwawym przewrocie.
 Autor komentarza: Fan1977
Data: 06-07-2015 18:10:23 
Ciąg dalszy na stronie PZB
 Autor komentarza: bokspoznan
Data: 06-07-2015 18:35:57 
Kiedyś podczas pewnych zawodów rangi mistrzowskiej (MPJ) zawodnika "od szyby" było mi naprawdę szkoda, ze względu na skandaliczny werdykt sędziowski. Na posiedzeniu właściwej komisji powinien on zostać ukarany dożywotnią dyskwalifikacją. Praca wychowawcza, to rola trenerów klubowych, widocznie na co dzień też tak robią i start w Baku potraktowali, jak wycieczkę gimnazjalną.
 Autor komentarza: Rydz
Data: 06-07-2015 20:41:45 
bokspoznan
Kolejny raz odnoszę wrażenie, że naszej kadrze potrzebny jest psycholog na stałe.

Z przeszczepem rozumu włącznie. Z psychologiem też trzeba chcieć pracować, przetłumaczy im, że fajniej jest wygrywać? Co oni oblewali, klęskę?? Nawygrywali, napracowali się a teraz ich wyrzucają
 Autor komentarza: Fan1977
Data: 07-07-2015 11:06:54 
panie Furman dlaczego nie wysłucha pan drugiej strony? Ponieważ tu cyt....ale nie specjalnie śpieszy mi sie do rozmowy z Panem Górskim. I to jest profesjonalne podejście do zawodników , do kibiców pięściarstwa? Czy według pana pisanie artykułu który tak naprawdę opiera sie na anonimowym rozmówcy jest rzetelne? i jeszcze sprawa stypendium, przecież to ministerstwo obiecało stypendia dla medaistów.Dam panu dobrą radę najpierw należy zapoznać się z faktami , następnie pisać artykuł tak aby nie wprowadzać w bład kibiców i wszystkich zainteresowanych boksem
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 07-07-2015 14:26:51 
Odnowa Polskiego Olimpijskiego Boksu rozpoczeta zostanie w momencie odsunięcia na zawsze od naszej ukochanej dyscypliny "panow" gorskiego,nowaka i tej calej sitwy ktora doprowadzila amatorski boks do ruiny i demoralizacji!
 Autor komentarza: leszekd
Data: 07-07-2015 15:51:13 
lutonadam - dlaczego Ty ciągle żądasz krwi?! Ktoś Ci coś zrobił, starasz się zemścić, pragniesz ofiar w imię ideologii, oczekujesz rewolucji?!! Nie rozumiem twojego podejścia.
Powtarzałem niejednokrotnie - tutaj na forum także - potrzebne jest wsparcie ze strony młodej krwi, a nie rozlanej starej. Potrzebna są nowe działania, a to nie znaczy że stare pomysły trzeba wyrzucić do kosza (jeśli wogóle były i jest co wyrzucać) - potrzebne jest wsparcie i działanie wspólne na poprawę stanu rzeczy, bo pogarszać się będzie bez żadnego udziału kogokolwiek, ale wtedy można powiedzieć że to On zrobił. Wszyscy się starzejemy i nie ma w tym niczyjej zasługi, tylko problem w tym JAK się zestarzejemy. Możemy to zrobić w miłej atmosferze wspólnych wysiłków i wzajemnego wsparcia - a to nie jest żadna ideologia to najprostszy odruch serca!
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 08-07-2015 13:11:25 
leszekd,o czym ty czlowieku piszesz ?Na czele PZB stoja ludzie ktorzy tworzą fatalny wizerunek boksu olimpijskiego!Ludzie ktorzy nie maja /bo nie moga mieć/autorytetu w świecie boksu i w ogole w swiecie sportu.I co" mloda krew" ma wspierac tych ludzi ?A ni by za co?
 Autor komentarza: Fan1977
Data: 08-07-2015 21:21:31 
Za osiągnięcia i za sukcesy oraz za pracę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Autor komentarza: leszekd
Data: 09-07-2015 10:39:19 
lutonadam - młoda krew ma wspierać program do zrealizowania. Znowu u Ciebie występuje problem czytania słów i całych zdań w języku polskim? Zdania tworzą przejrzysta całość i jeśli wesprą to młodzi to jest szansa na kontynuację realizacji programu, a nie podlewania usychającego drzewa bo i tak uschnie. Chodzi o to aby skorzystać z doświadczeń i chłodu na burzliwe młode głowy. Czy to źle? Jeśli zaczniesz odczytywać przekaz to wreszcie zrozumiesz o co chodzi! Przestaniesz w końcu żądać głów i rozlewu krwi. Dostrzeżesz inne aspekty współ -życia, a tego związkowego w szczególności.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 11-07-2015 00:28:35 
Czy delegaci ustosunkowali się do dyskwalifikacji naszych pięsciarzy dokonanej przez prezesa gorskiego?Czy ktokolwiek probował dowiedziec sie na temat zasadności takiej decyzji?Czy jest dochodzenie w sprawie zachowania i moralnego prowadzenia sie prezesa gorskiego podczas trwania Igrzysk Europejskich w Baku?Jakie jest stanowisko w tej sprawie Rady trenerow pod przewodnictwem Pana Arkadiusza Szwedowicza?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.