SANTA CRUZ-MARES O DIAMENTOWY PAS W WADZE PIÓRKOWEJ

Prestiżowy diamentowy pas WBC ma być stawką pojedynku Meksykanów Leo Santa Cruza (30-0-1, 17 KO) i Abnera Maresa (29-1-1, 15 KO), zdradził prezydent federacji Mauricio Sulaiman. Pięściarze skrzyżują rękawice 29 sierpnia.

Początkowo wydawało się, że bokserzy będą rywalizować o należący do Santa Cruza tytuł WBC w wadze super koguciej. Sulaiman wyjaśnił jednak sytuację: "Z tego, co mi wiadomo, walka została już zakontraktowana i odbędzie się w wadze koguciej, a oba obozy poprosiły, aby WBC położyła na szali pas Diamond. Santa Cruz zwrócił się do nas z prośbą o zgodę na walkę z Maresem, po czym podejmie decyzję, czy zostanie w wadze piórkowej czy wróci do super koguciej".

Zwycięzca pojedynku, który odbędzie się prawdopodobnie w hali Staples Center w Los Angeles, będzie mógł potem boksować o pas WBC w dywizji piórkowej z Garym Russellem Jr (26-1, 15 KO).

World Boxing Council przyznaje diamentowy pas na specjalne okazje, związane z walkami dwóch dużych nazwisk. Po trofeum to w swojej karierze sięgali m.in. Floyd Mayweather Jr, Manny Pacquiao i Bernard Hopkins.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 05-07-2015 12:44:40 
santa claus i diamentowy pas - zenada roku kurffa

niestety cop mial racje - trzeba sie przezucic na boks amatorski bo zawodowka to bagno pelne ZAWODOWYCH kurew z branzy
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 05-07-2015 19:53:03 
Prestiżowy diamentowy pas WBC...

Co to kur... jest?
Co oni tu ściemniają? Ten Sulaiman ma jakieś resztki godności, żeby takie durnoty wygadywać? Oba obozy prosiły... - żałosne.
Zresztą, zadałem głupie pytanie z tą godnością u Sulaimana.
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 05-07-2015 22:18:46 
Kiedy wyobrażam sobie jak wyglądają meksykańskie wieśniaki na meksykańskich zabawach, to w oczach pojawia mi się Leo Santa Cruz :-)
 Autor komentarza: Barkley00
Data: 06-07-2015 15:53:14 
Temu błaznowi to my już podziękujemy. Mam nadzieję, że Mares znokautuje tę tchorzliwą kurewkę, która tylko przynosi hańbę boksowi.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.