TRENER CLEVERLY'EGO: POKONANIE FONFARY LEPSZE NIŻ PAS MISTRZOWSKI

Nathan Cleverly (29-2, 15 KO) był już mistrzem globu w wadze półciężkiej, ale zwycięstwo nad Andrzejem Fonfarą (27-3, 16 KO) będzie jeszcze większym sukcesem niż sięgnięcie po światowy czempionat - twierdzi trener Walijczyka Darren Wilson.

Pięściarze mają się spotkać w październiku na gali w Nowym Jorku. Choć Cleverly posiadał kiedyś tytuł, to Fonfara dla wielu jest faworytem.

- Wygrana nad nim bez wątpienia byłaby największym triumfem w karierze Nathana, zwłaszcza że wciąż odbudowuje się po porażce. Jest bardzo skupiony na tym pojedynku. To dla nas największa z możliwych walk. Tak, Nathan był już mistrzem, ale to dla nas ogromna szansa. Nie mogliśmy odrzucić tej propozycji - mówi szkoleniowiec pięściarza z Wielkiej Brytanii.

Cleverly w 2013 roku stracił pas WBO na rzecz Siergieja Kowaliowa. Ostatniej porażki doznał zaś w listopadzie 2014 roku, ulegając w pojedynku rozegranym w wadze junior ciężkiej Tony'emu Bellewowi. Kilka miesięcy wcześniej przegrał też Fonfara, który nie sprostał mistrzowi WBC Adonisowi Stevensonowi, ale dzisiaj obaj zawodnicy są w zupełnie innych miejscach.

- Fonfara po pokonaniu Chaveza Jr jest bardzo pewny siebie. Nieco wcześniej pokonał też Karpency'ego. Jest na szczycie rankingu WBC i krótko mówiąc jest po prostu w gazie. Dlatego to tak duża walka dla Nathana. Fonfara to ekscytujący bokser, jego styl jest gwarancją świetnego pojedynku - chwali Polaka Wilson.

Jednocześnie trener mocno wierzy w swojego podopiecznego. - Nie zdradzając zbyt wiele, mogę powiedzieć, że kluczem do zwycięstwa będzie wszechstronny boks i wykorzystywanie różnych atutów. W przeszłości Nathan nie zawsze boksował w ten sposób, za bardzo skupiał się na jednym elemencie. Dzisiaj jest lepszym zawodnikiem. Ma lepszą obronę, pracę nóg, lepiej się porusza, ma lepszy timing - po prostu wszystko jest lepsze. Przeciwko światowej czołówce wszystko musi pracować jak najlepiej - stwierdził.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 03-07-2015 11:31:53 
Clev w formie i ostrożny mógłby wypykać Endrju, ale nie na tym etapie kariery.

Stawiam na Fonfare przez TKO, ale może być ciekawie, gdyż Andrzej lubi bójki :)
 Autor komentarza: Zubr
Data: 03-07-2015 11:44:32 
Moim zdaniem w żadnym etapie kariery by go nie wypykał. Dostał gościa z prawdziwej czołówki i walczył z nim jak junior :-) on jest dobry na Brytyjskie podwórko, jako lokalny bohater, ostrożnie prowadzony. Fonfara go zmiażdży.
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 03-07-2015 13:08:50 
TRENER CLEVERLY'EGO: POKONANIE FONFARY LEPSZE NIŻ PAS MISTRZOWSKI

Najpierw niech to zrobi.
Na jego miejscu myślałbym co z Nathanem, kiedy jednak Fonfary nie pokona.

Cleverly był mistrzem w LHW, ale tak tylnymi drzwiami. Nigdy nie zasłużył na ten pas.
 Autor komentarza: Kadej
Data: 03-07-2015 14:07:40 
Jakby nie patrzeć to Cleverly nigdy nie pokonał zawodnika na poziomie Fonfary.
 Autor komentarza: hms
Data: 03-07-2015 15:27:53 
@Kadej
Owszem, ale nie wiem czy Chavez to lepszy zawodnik od Cleverlego pod względem sportowym
 Autor komentarza: Imperator
Data: 03-07-2015 16:43:46 
Fonfara się rozkręca. Na pewno wygrana wywinduje go jeszcze wyżej a do tego zrobi jeszcze większy rozgłos bo rynek Brytyjski go dostrzeże. Mogłby po ewentualnym pokonaniu Nathana później stoczyć pojedynek z Bute dla jeszcze większej promocji rewanżu ze Stevenstonem jeśli ten nadal byłby mistrzem.
 Autor komentarza: Kadej
Data: 03-07-2015 17:35:55 
hms
Pod względem sportowym mimo wszytsko gorszy, ale styl w jakim Fonfara go zdemolował mówi sam za siebie. Dlatego trener Cleverl'ego tak mocno ceni Andrzeja, mimo że w przeciwieństwie do Anglika nigdy nie miał tytułu to jednak jest poza Kowaliewem lepszym od wszystkich jego dotychczasowych rywali.
 Autor komentarza: hms
Data: 03-07-2015 19:07:05 
Z tym, że Fonfara jest jego najlepszym przeciwnkikiem oprócz Moliny wagi półciężkiej się nie kłócę. Ale nie wiem czy Cleverly nie będzie najlepszym przeciwnikiem Fonfary oprócz Stevensona.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 03-07-2015 22:23:00 
prawie idealny rywal dla Fonfary Clev jest ropoznawalny waciany niezły technik doświadczony ale to nie ten sam zawodnik co z przed walki i ko niech dziękuję sędziemu że w pore przerwał walkę ochronił go przed bardzo ciężkim Ko i być może nie daj boże uszczerbkiem na zdrowiu
Andrzej go raczej znoktuję
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.