MATEUSZ POLSKI: WSZYSTKIE MEDALE SĄ DLA MOJEGO BRATA

- Wszystkie medale już zdobyte oraz te, które jeszcze wywalczę, dedykuję swemu nieżyjącemu bratu Pawłowi - mówi Mateusz Polski (-60 kg), brązowy medalista Igrzysk Europejskich w Baku.

Turniej w Azerbejdżanie zawodnik Róży Karlino i Rafako Hussars Poland rozpoczął od pokonania Mołdawianina Vadima Ivaniuca. - Tylko pierwsza runda tej walki nie poszła po mojej myśli. Chociaż już w jej końcówce osłabiłem rywalami ciosami na wątrobę. W kolejnych starciach zabrakło mu sił - ocenił.

W ćwierćfinale wygrał z wicemistrzem Europy z 2013 roku Białorusinem Wazgenem Safariantsem. - Do tej pory to jest chyba najważniejsza wygrana w karierze - powiedział Mateusz.

Mając już zapewniony medal polski pięściarz w półfinale przegrał z Francuzem Sofiane Oumihą.

- To nie był mój dzień, Francuz oszukał mnie na nogach, w ogóle nie dał się złapać. Przeciwnik to dobry zawodnik, dlatego sięgnąłem tylko po brąz, choć z drugiej strony - aż po brąz. Wszystkie medale dedykuję swojemu nieżyjącemu bratu Pawłowi - dodał. Paweł Polski był Wicemistrzem Europy Juniorów z 2011 roku.

Mateusz Polski zapowiedział, że w najbliższym czasie musi odpocząć fizycznie i psychicznie od boksu, a przede wszystkim zaleczyć wszystkie drobne kontuzje.

- Trochę się tego nazbierało, w obydwu rękach mam chyba wybite palce, dokucza mi ból łokcia i pleców - mówi bokser, który na co dzień waży 60-61 kg i nie zamierza zmieniać kategorii lekkiej.

Pięściarz z Karlina, który o miejsce w Husarii rywalizuje z Dawidem Michelusem, był pod wrażeniem Igrzysk Europejskich w Baku.

- Coś pięknego. Samo otwarcie zrobiło na mnie mega wrażenie. Piękna wioska olimpijska i wszystko niesamowicie dopracowane. Jedyny minus to monotonne jedzenie na stołówce, choć to zupełnie nieważne - dodał.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 30-06-2015 13:24:53 
Nie spoczywać na laurach.
Srebro i brąz to nie sukces , to znaczy , że się przegrało w którymś momencie .
Dasz radę małolat zdobyć złoto na MŚ i IO
 Autor komentarza: reckik
Data: 30-06-2015 21:24:28 
Trzymam kciuki za Twoją karierę. Mam nadzieję, że nie pójdziesz drogą rycerzy Wojaka.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.