ABDUSAŁAMOW ZACZYNA MÓWIĆ. 'LEKARZE SIĘ MYLILI'

Żmudna rehabilitacja, jaką od półtora roku przechodzi Magomied Abdusałamow, przynosi efekty. Małżonka pięściarza poinformowała, że 34-latek powoli zaczyna się porozumiewać z otoczeniem i coraz częściej spożywa normalne posiłki.

"Mago" walczy o powrót do zdrowia od czasu walki z Mike'em Perezem w listopadzie 2013 roku. Po pojedynku zaczął narzekać na ból głowy. Lekarze usunęli mu fragment czaszki, aby zminimalizować obrzęk mózgu. Później bokser niespodziewanie doznał rozległego udaru krwotocznego mózgu. Prognozy lekarzy były fatalne, ale dzięki profesjonalnej opiece i wytrwałości bliskich Abdusałamow stale czyni postępy. - Udowodniłam, że lekarze się mylili. Z Magomiedem jest coraz lepiej - cieszy się żona Rosjanina.

BYŁY KANDYDAT NA PREZYDENTA USA: SPRAWA MAGO ŁAMIE MI SERCE

Jak twierdzi, mąż, który miał już nigdy nie mówić, zaczyna nawiązywać kontakt. - Nie nazwałabym tego mówieniem, ale ja go rozumiem. Próbuje się porozumiewać, choć nie wszystko jest dla nas jasne. Najlepszym lekarstwem jest nasza najmłodsza córka. Ona stale przebywa blisko niego, przytula go. Magomied się uśmiecha, kiedy to widzi - powiedziała.

Droga do sukcesu wciąż jest długa. Bokser ma sparaliżowaną całą prawą część ciała. Rodzina widzi jednak, że rehabilitacja działa i zapowiada walkę o to, aby "Mago" odzyskał jak największą część zdrowia. - Do tej pory pracowaliśmy nad lewą częścią jego ciała, nad prawą jeszcze nie. Zaczynam już mu podawać normalne jedzenie. Większość wciąż jest zmiksowana, ale próbujemy. Magomied wygląda coraz lepiej, jest coraz świeższy, do tego przybrał na wadze. Próbuje pisać na kartce nasze imiona. Proges jest widoczny gołym okiem - mówi małżonka.

Niedawno pięściarz, którego rehabilitacja pochłania od 20 do 30 tysięc dolarów miesięcznie, miał nawet okazję ponownie rzucić okiem na zmagania pięściarskie. Pod koniec maja oglądał sukces swojego rodaka Aleksandra Powietkina (29-1, 21 KO), który na gali w Moskwie w pierwszej rundzie znokautował Mike'a Pereza (21-2-1, 13 KO) - zawodnika, z którym starcie tak wiele go kosztowało.

- Pokazałem mu walkę, wszystko rozumie, kojarzy ludzi. Sam był pewny, że znokautuje Pereza, ale w pierwszej rundzie złamał rękę, więc co mógł zrobić? Oglądał walkę Powietkina, nie okazywał dużych emocji, ale dało się zauważyć małą radość - powiedział przyjaciel rodziny.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Alexander
Data: 30-06-2015 12:29:17 
Takie informacje zawsze cieszą. Mam nadzieję,że zarówno Mago jak i jego rodzina nie poddadzą się i wszystko będzie dobrze. Walcz Mago!
 Autor komentarza: ttrroonnkk
Data: 30-06-2015 12:47:46 
Tyle miliardow szpitale zarabiaja rocznie przez ludzi a takie leczenie az tyle kosztuje miesiecznie :o przykre troche.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 30-06-2015 13:12:00 
niech zdrowieje!!!
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 30-06-2015 13:28:12 
Zycze powrotu do zdrowia!
 Autor komentarza: odyniec
Data: 30-06-2015 13:29:50 
trzymamy kciuki
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 30-06-2015 13:34:28 
Dobrze że nie mieszka w Holandii bo szybko by go lekarze zabili eutanazją, nawet teraz. Lekarze się mylą bo w sytuacjach śpiączek lekarze wychodzą z błędnego materialistycznego dogmatu. A tak chłop ma się coraz lepiej i będzie żył, a może i cieszył się zdrowiem.

@ttrroonnkk
Też tego nie rozumiem. Wiadomo, że nie ma nic za darmo, lekarzom jako specjalistom należy się duża kasa, sprzęt medyczny też nie jest tani, ale żeby aż tyle to kosztowało? Chciałbym zobaczyć kosztorys miesięczny, bo to niezrozumiałe. Czasami wspieram fundacje zbierające na zabiegi dla dzieci, i kwoty rozwalają o glebę. Jakaś operacja oczu za kilkadziesiąt kafli (jeden zabieg!) czy ortopedyczna za stówę. Kwoty z kosmosu :/
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 30-06-2015 13:41:56 
Bardzo dobrze ze jego stan sie poprawia.Moze kiedys zacznie mowic lub jesc samemu.

Michael Watson po drugiej walce z Eubankiem byl warzywkiem przez 2 lata,lekarze byli pewni ze umrze.
Teraz chodzi o kulach,mowi,sam je.Rchabilitacja i wiara przyniosla skutki.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 30-06-2015 15:14:29 
Ta sama operacja wykonana na psie kosztuje 10-20 razy mniej niż na człowieku. Przepisy, ograniczenia, formalne wykształcenia, zniesienie zasady chcącemu nie dzieje się krzywda i oczywiście nieuczciwa konkurencja ze strony służby zdrowia. Znieść to wszystko, czyli socjalizm, a ceny spadną drastycznie.

A najszybciej ceny by spadły, gdyby lekarze - tak jak większość ludzi - otrzymywali zapłatę za wykonaną robotę - wyleczenie, a nie za podjęcie próby. Bo to jak z lewnikami - prowadzą twoją sprawę latami, żeby cię oskubać.
 Autor komentarza: DandD
Data: 30-06-2015 15:24:21 
dużo zdrowia życzę


a służba zdrowia , podobnie jak i cąły system jest rozpierdolona dokladnie przez to o czym pisze @benio przez jebany socjalizm z ktorego jedyna korzysc ma waska grupa na szczycie , na ktora głozuja ludzie ktorzy nie maja pojecia ze wlasnie przez nich z kazdym rokiem sa coraz biedniejsi eh
 Autor komentarza: matd
Data: 30-06-2015 15:39:01 
Mago zapowiadal sie swietnie.Pewny siebie ,silny jak tur , i nokautowal wszystkich jak szlo.

Niestety to boks,i kazdy musi sie z tym liczyc wychodzac miedzy liny. Oby czynil jak najwieksze postepy,do normalnosci nie wroci ,ale zycie przed nim jeszcze.
 Autor komentarza: ogierinho1
Data: 30-06-2015 16:21:29 
Zdrowia Mago! Taka żona swoją drogą to skarb
 Autor komentarza: MarkS
Data: 30-06-2015 21:07:08 
Przykro mi to pisać ale "lekarze się nie mylili". Życie Magomeda będzie marne i ja sam nigdy nie chciałbym być w jego sytuacji. Wolałbym umrzeć. Ręczę iż większość z was również , ale o tym nie wiecie. Ten biedny człowiek nawet nie może sam zdecydować o tym czy chce żyć - a prawdopodobnie nie chce. Osiągnięcia medycyny niestety czasem obracają się przeciwko nam. Bardzo mi go żal.
 Autor komentarza: ogierinho1
Data: 30-06-2015 23:49:39 
MarkS
Ma dzieci i żonę, która robi tyle dla niego i on niby nie chce żyć? Człowieku zastanów się co opowiadasz, takie domysły są kur.. nie na miejscu
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 01-07-2015 09:38:08 
up
Patrząc z tej perspektywy, domysły, że na pewno chce żyć są równie "nie na miejscu", bo niby skąd ta pewnność? Może akurat nie chce żyć?
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 01-07-2015 22:05:30 
duża tragedia z tym Mago niech teraz wszyscy napinacze internetowi zrozumieją co to jest Waga ciężka przyjete ciosy i ze sędzia kończy nieraz wcześnie walke!
też mnie cieszą takie informacje mam nadzieję ze Mago zacznie mówić kojarzyć fakty potem się ruszać i chodzić widać że rodzina jest przy nim blisko
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 01-07-2015 22:07:07 
fakt żona Mago i dzieci to skarb
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.