W OCZEKIWANIU NA WIELKIE WALKI - MARTIN MURRAY

Martin Murray  (30-2-1, 13 KO) po laniu z rąk Giennadija Gołowkina zmienił promotora, przeniósł się do wyższej kategorii - super średniej, a teraz zapowiada, że w przyszłym roku zdobędzie tytuł mistrzowski.

- Szczerze mówiąc wierzę, iż w przyszłym roku będę już mistrzem świata, broniącym tytułu na stadionie Langtree Park w Merseyside. Nie traktujcie tego jednak jako formę jakiejś pychy. Kiedy zaczynałem boksować, marzyłem o tytule brytyjskim. W 2011 roku zdobyłem tak naprawdę tytuł w wadze średniej, choć dali mi wtedy tylko remis ze Sturmem. Wiem o tym, że w nowym limicie jestem pięściarzem klasy światowej. Czekam więc na wielkie walki, mogę spotkać się z każdym - zapewnia Anglik.

W Wielkiej Brytanii nie brakuje wielkich nazwisk w tym limicie. Są przecież James DeGale, George Groves czy wciąż wahający się nad swoją przyszłością Carl Froch. Z jednym z nich już wkrótce powinien zmierzyć się Murray. Póki co w ostatniej walce w miniony weekend już w drugiej rundzie zastopował George Beroszwilego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 29-06-2015 19:24:49 
Nie wiem z kim Murray miałby wygrać MŚ w SMW.
Może dać co najwyżej fajną twardą walkę, ale jakoś nie widzę jak zdobywa tytuł...
 Autor komentarza: Furmi
Data: 29-06-2015 19:36:12 
Z DeGale'em go w ogóle nie widzisz? A już tym bardziej z Grovesem? (bo chyba powinien zabrać Szwedowi pas WBC). Przyznam, że na żywo w Monte Carlo wyglądał mi na olbrzyma jak na warunki MW i np od Piotrka Wilczewskiego był większy, a trzymał wagę i teoretycznie miał z 10 kg mniej od Wilka. Dla mnie 168 lbs to dla niego bardziej naturalna waga niż 160. Nie mówię, że byłby faworytem, ale DeGale też miewa przestoje. Nie widziałbym wyraźnego faworyta w tych dwóch pojedynkach (Warda nawet nie biorę pod uwagę, bo skończyłoby się podobnie jak z GGG).
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 29-06-2015 21:04:22 
Też mi się wydaje,że dla Murraya superśrednia byłaby lepszą kategorią.
Na razie trudno powiedzieć jak sobie tam będzie radził.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.