ROACH: WALKA COTTO vs ALVAREZ W LISTOPADZIE, WYGRAMY PRZED CZASEM

- Kontrakty na chwilę obecną nie zostały podpisane, pewne szczegóły trzeba jeszcze dogadać, ale w rzeczywistości walka odbędzie się w listopadzie - twierdzi sławny Freddie Roach, trener Miguela Cotto (40-4, 33 KO), mówiąc o przymiarkach do jego potyczki z Saulem Alvarezem (45-1-1, 32 KO).

W podobnym tonie kilkanaście godzin wcześniej wypowiedział się Oscar De La Hoya, który promuje występy "Canelo", więc informacje należy chyba uznać za potwierdzoną. Głównym punktem negocjacji pozostaje lokalizacja. Obóz Meksykanina chciałby konfrontacji w Teksasie, natomiast Portorykańczyk woli ring w Nowym Jorku bądź Las Vegas. Pieniądze do zarobienia są jednak tak duże, że z pewnością obie drużyny dojdą do porozumienia.

Niemal pewne jest, że ci dwaj wielcy wojownicy spotkają się w umownym limicie 155 funtów, czyli 70,3 kg. Pojedynek ma pokazać stacja HBO, a sam Roach przekonuje, że jego podopiecznego stać nie tylko na zwycięstwo, ale nawet na wygraną przed czasem.

- Podoba mi się idea tej walki, zresztą chciałem jej dla Miguela już od dawna. Moim zdaniem mamy spore szanse na sukces, a jest nawet wysokie prawdopodobieństwo, że wygramy to przed czasem - powiedział jeden z najlepszych szkoleniowców w tym biznesie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 29-06-2015 09:10:08 
Alvarez to nie kulawy Martinez czy wyprany po GGG Geale, który przed walą z Cotto zostawił jaja w szatni. Taktyka in & out z Alvarezem będzie bardzo trudna do zrealizowania, bo Saul ma szybkie ręce, nie bije tylko pojedynczych ciosów, a składa je bardziej w kombinacje i będzie łapał wchodzącego w półdystans Cotto jak i również łapał go na wyjściu. Nie sądzę, że Miguel nosząc dzisiejszą wagę będzie w stanie przetańczyć 12 rund tym bardziej, że sam zbierze sporo po drodze. Jeśli chodzi o catchweight to jest on również idealny dla Alvareza, który ostatnie walki rozgrywa w tych okolicach i będzie mógł się swobodnie zregenerować do swoich rzeczywistych rozmiarów w dniu walki ważąc ~172-173 lbs. Jeżeli Cotto zdecyduje się z kolei na bardziej otwartą walkę to zderzy się ze ścianą. Alvarez na punkty to będzie najniższy wymiar kary dla Cotto.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 29-06-2015 09:17:22 
ja osobiscie wolal bym ze Cotto zostal obity przez GGG ale zadowole sie zwycięzcą tej potyczki jesli wyjdzie do Golovkina byle nie za 2 lata
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 29-06-2015 09:28:08 
Autor komentarza: odyniecData: 29-06-2015 09:17:22
ja osobiscie wolal bym ze Cotto zostal obity przez GGG ale zadowole sie zwycięzcą tej potyczki jesli wyjdzie do Golovkina byle nie za 2 lata

*
*
*

Alvarez sam z siebie zapewne wyszedłby do Gołowkina, bo on wyzwań nie unika i chciałby bić się z każdym co udowodnił naciskając między innymi na walkę z Larą. Niestety nikomu poza teamowi GGG i samemu Kazachowi nie jest na rękę walka z Alvarezem. Pupilek Oscara i koń pociągowy jego stajni dostałby upokarzający wpierdziel i stracił mocno w oczach Meksykanów, dzięki którym jest taką mega gwiazdą, nie leży to również w interesie HBO, która będzie prawdopodobnie zaczynała organizację PPV z Alvarezem w roli głównej. Obstawiam, że do tej walki prędzej czy później dojdzie, bo Alvarez już dziś ma problem ze zmieszczeniem się w 154 i wraz z wiekiem pójdzie w górę, tyle że dojdzie zapewne wtedy gdy Gołowkin zacznie pokazywać pierwsze oznaki zmęczenia materiału, bo patrząc na metryki obydwu zawodników to raczej Alvarez będzie mógł przeczekać Kazacha, nie odwrotnie.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 29-06-2015 09:29:51 
Ja czytałem o limicie 156-157 funtów, Cotto porzucił już podobno pomysł ze 155 funtami. Każdy funt więcej premiuje Rudego. Ja osobiście nie widzę większych szans dla Cotto w tej konfrontacji, styl i gabaryty Junito vs styl i gabaryty Canelo, skłaniają do postawienia nawet na KO na Miguel'u, jeśli pójdzie na pkt, to będzie to już niezły wynik. Cotto zawędrował za wysoko i każdy naturalny czołowy Middleweight, czy nawet Light Middleweight jest dla niego zagrożeniem.

Cotto, to nie Floyd, on nie ma w zwyczaju wyboksować oponenta, nie będzie uciekać przez 12 rund kontrując rudego, nie ma też do tego instrumentów. Moim zdaniem przy stylu jaki prezentuje Junito, twardy, duży, mocno bijący Canelo będzie dla niego murem od którego będzie się odbijać, nie widzę go w tym starciu.
 Autor komentarza: Lombard
Data: 29-06-2015 09:48:00 
Cotto na punkty lub TKO. :) innej opcji nie widzę, canelo to jeszcze dzieciak zje go trema i będzie tak samo sztywny w ringu jak z floydem.
 Autor komentarza: arpxp
Data: 29-06-2015 10:31:57 
Freddie Cucaracha zawsze opowiada przed walką swojego podopiecznego dyrdymały z cyklu "znokautujemy go przed upływem 5 rundy".
 Autor komentarza: odyniec
Data: 29-06-2015 11:20:03 
nietrzezwy

niestety znowu biznes ponad sport
 Autor komentarza: Zibirozek
Data: 29-06-2015 12:28:18 
Nietrzeźwy lepiej wytrzeźwiej bo coś mających... Canelo jest silny ale wolny jak żel betonowy klock co pokazał drastycznie Floyd... Według mnie Cotto Jedzie na witaminach pacmana. Cotto Ko druga połowa walki. Dziękuję
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 29-06-2015 12:49:50 
Autor komentarza: ZibirozekData: 29-06-2015 12:28:18
Nietrzeźwy lepiej wytrzeźwiej bo coś mających... Canelo jest silny ale wolny jak żel betonowy klock co pokazał drastycznie Floyd... Według mnie Cotto Jedzie na witaminach pacmana. Cotto Ko druga połowa walki. Dziękuję

*
*
*

Co robię? Mające? xD Floyd pokazał jedynie tyle, że mistrzem świata w czuciu dystansu i pracy nóg dlatego walka z Alvarezem wyglądała jak wyglądała. Słynący z "uciekania" Lara nie miał już tak łatwo i Alvarez momentami skutecznie go doganiał i bił sporo po dołach. Cotto ma zupełnie inną filozofię boksu niż Mayweather, on lubi momentami stanąć na środku ringu za gardą, nie będzie całe 12 rund w ruchu lubi wejść w półdystans, odsłonić się przy próbie left hooka na wątrobę, nie bije pojedynczymi ciosami jak Floyd, a kombinacjami i Alvarez będzie miał okazję się wstrzelić w akcję Miguela. Dodaj sobie do tego 20 funtów przewagi w ringu i zobaczysz co się stanie. Na szczęście będziemy mieli okazję się o tym dość szybko przekonać, więc mam nadzieję, że wrócisz i przeprosisz sypiąc głowę popiołem. Dziękuję xD
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 29-06-2015 14:33:33 
Cotto ma wielkie umiejętności oprócz mocnego ciosu i każdy kto zakłada łatwą wygraną Alvareza mocno się zdziwi.
 Autor komentarza: Lombard
Data: 29-06-2015 14:42:42 
Niech robią co chcą byle nie przy jedzeniu.
 Autor komentarza: Lombard
Data: 29-06-2015 14:44:24 
Cotto na pkt.
 Autor komentarza: Zibirozek
Data: 29-06-2015 17:33:34 
Nietrzeźwy chodziło mi o to że majaczysz ale jak zwykle mój telefon wiedział lepiej ode mnie co chce wyrazić. Wrócę i przeprosze? Za co? Za wyrażenie własnej opini? Mogę jedynie przyznać Ci rację po walce.Pilnuj się gościu żebyś Ty nie musiał nikogo przepraszać bo z tego co piszesz to jesteś mocno pewny swoich słów, a ring już nie jednego pewniaka zweryfikowal . Alvarez jest młody i junito samym "cwaniactwem" ringowych może ograć rudego . Jak ktoś wcześniej pisał cotto ma bardzo wysokie umiejętności do tego jest wojownikiem a tego nie można lekceważyć ;) pewni będziemy po walce. Dziękuję
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 29-06-2015 18:02:04 
Autor komentarza: ZibirozekData: 29-06-2015 17:33:34
Pilnuj się gościu żebyś Ty nie musiał nikogo przepraszać bo z tego co piszesz to jesteś mocno pewny swoich słów, a ring już nie jednego pewniaka zweryfikowal .

*
*
*

Dobrze tato, p-p-przepraszam...
 Autor komentarza: Zibirozek
Data: 29-06-2015 18:10:22 
Hehehe widzę że jesteś w swoim żywiole :) internet daje Ci siłę :) dobrze dobrze przecież tacy ludzie też się muszą gdzieś wyszumieć ;) szybkiego powrotu do zdrowia Tomaszu ;)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.