EWA PIĄTKOWSKA: PORA W KOŃCU UDOWODNIĆ, KTÓRA Z NAS JEST LEPSZA

- Trochę już mnie meczą dywagacje na temat walki z Brodnicką. Pora w końcu wyjść do ringu i raz za zawsze zakończyć ten temat - mówi Ewa Piątkowska (7-0, 4 KO), licząc na to, że podczas tegorocznej gali z cyklu Polsat Boxing Night uda się w końcu doprowadzić do długo wyczekiwanej walki z Ewą Brodnicką (8-0, 2 KO).

- Na walkę z nią jestem chętna od dwóch lat. Początkowo Ewa nie zgadzała się na tę konfrontację, ale gdy pojawiła się szansa zaboksowania na zeszłorocznej gali PBN, to zmieniła zdanie. Oczywiście ostatecznie do pojedynku kobiet na tamtej imprezie nie doszło. W tym roku ma być inaczej. Uważam, że nasze zestawienie byłoby bardzo ciekawym pojedynkiem dla kibiców, gdyż jesteśmy na podobnym etapie kariery. Ewa na pewno ma trochę większe doświadczenie jeśli chodzi o boks olimpijski, gdyż ja przed przejściem na zawodowstwo na trzy lata porzuciłam boks na rzecz rugby - powiedziała popularna "Tygrysica".

- W boskie zawodowym stoczyłyśmy dwie pierwsze walki na tych samych galach, później nasze drogi się rozeszły, gdyż każda z nas podpisała kontrakt z innym promotorem. Początki zawodowej drogi były bardzo trudne. Tak naprawdę żadna grupa promotorska nie chciała inwestować w kobiety. Polskie pięściarki były jedynie wysyłane za granicę, by tam nabijać rekordy lokalnym faworytkom. Dzięki naszej determinacji w tej chwili zawodniczki przychodzą na gotowe i nie muszą już przekonywać promotorów do inwestowania w kobiety, a efektem jest pierwsza w historii walka żeńska na Polsat Boxing Night. Mówi się też o występie na tej gali Saszy Sidorenko. Wiem, że boksuje ona praktycznie całe swoje życie, ale na ringu zawodowym póki co jest osobą początkującą. Ma dopiero jedną potyczkę, w dodatku w niej nie zachwyciła - kontynuowała podopieczna Fiodora Łapina.

- Nigdy nie ceniłam sportowych umiejętności Brodnickiej. Przyjmuje dużo ciosów, a ja mam czym uderzyć. Konfrontacja z nią nie należałaby do najtrudniejszych. Ona nie potrafi dominować w ringu. Dostaje zawodniczki, które z innymi przegrywają przed czasem i męczy się z nimi do końcowego gongu. Nigdy nie powaliła nikogo na deski, a żadna z jej rywalek nie traktuje boksu poważnie. Kiedy w końcu zmierzy się z prawdziwą profesjonalistką, która tak jak ona poświęca się w stu procentach pięściarstwu, to źle się to dla niej skończy - mówi stanowczo Piątkowska.

- Na dzień dzisiejszy Ewa przegrywa ze mną przed czasem, a z Sidorenko na punkty, chyba że znowu sędziowie sprezentują jej zwycięstwo. W mediach często pojawiają się informacje o naszej rzekomej niechęci do siebie, ale wszystko to jest mocno przesadzone. Nie zapraszamy się na kawę, ale gdy spotkamy się gdzieś przypadkowo, zamieniamy parę zdań. Oczywiście konkurujemy ze sobą, natomiast prawda jest taka, że pomagamy sobie nawzajem. Każdy sukces sportowy lub medialny polskiej pięściarki pomaga pozostałym zawodniczkom. W przypadku walki z Brodnicką będę myślała tylko o aspektach sportowych - dodała "Tygrysica".

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 24-06-2015 22:57:02 
Mogłyby zawalczyć na tym PBN. Gala ta szykuje sikę niezwykle "chałowo", tak że może trochę uratowałyby jej atrakcyjność.
No i głupio tak czytać o tym, która jest lepsza. Tu nie ma co pieścić rekordów, tylko doprowadzić do konfrontacji.
Tym bardziej, że zainteresowanie tą walkę raczej większe nie będzie - w końcu ludziom sprzykrzy się czytanie i wyczekiwanie, i dadzą sobie spokój.

Osobiście stawiałbym na Piątkowską, ale nie byłaby wielką faworytką, a na pewno jej ewentualna wygrana nie byłaby zbyt wyraźna.
 Autor komentarza: JIN
Data: 24-06-2015 23:37:20 
Brodnicka stoi w miejscu. Nie kończy rywalek, chaotycznie szuka KO, podpala się. Ani ciekawych kombinacji, ani ładnego punktowania, skracania ringu, bicia z kontry. . no nic. Za to cyce i popisówa na ważeniu tradycyjnie!
Zdecydowanie za Piątkowską!
 Autor komentarza: arpxp
Data: 24-06-2015 23:56:36 
Moim zdaniem Brodnicka jest lepsza i to bez dwóch zdań. Ale nie jako pięściarka :u
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 25-06-2015 06:23:23 
Mnie osobiście babski boks trochę śmieszy. Brodnicka z rozmysłem kieruje uwagę na pewne części ciała, głównie na ważeniu. Potem gadają, ze faceci nie traktują ich poważnie... Ale na PBN wystarczy.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 25-06-2015 07:34:09 
Piatkowska lepiej wyglada w ringu i poza nim hehehehe
 Autor komentarza: Yoga
Data: 25-06-2015 08:03:28 
Jak dla mnie to obie sa nie powazne jedna ma syndrom zadawania malo ciosow a druga to zwykly pykacz a przy tym tak gwiazdorza komicznie wygladaja ich wywiady.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 25-06-2015 10:22:40 
Konfrontacja na wagdze (w kostiumach kompielowych) będzie dla większości facetów największą atrakcją.
Robiące sobie krzywdę kobiety nie wyglądają zbyt interesująco...
 Autor komentarza: maciej12
Data: 25-06-2015 10:53:16 
Brodnickiej nie lubię więc wybór jest prosty.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 25-06-2015 10:59:44 
o Brudnickiej wiem tyle, ze ma dużego cyca i wygląda fajnie w bieliźnie, kostiumie kąpielowym ;-) o Piątkowiej nic nie wiem, bo kobiecego boksu nie oglądam.

Walki kobiet mnie nie bawią, szczególnie atrakcyjnych, szkoda urody.
 Autor komentarza: Marcin77
Data: 25-06-2015 11:05:34 
Ani jedna ani druga nie miała poważnego testu z poważnym rywalem.Ta walka to żaden krok naprzód tylko powazna skaza na przegranej zawodniczce.Jej kariera zatrzyma się a zwyciezsca będzie dalej promowany i nadmuchiwany balon.
Nie lepiej mieć dwie dobre zawodniczki,dwoch mistrzow swiata niż eliminować się na własnym podworku?
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 25-06-2015 14:45:05 
nie, brodnicka ma bardzo male szanse na MS i pewie sama to wie

PBN to dobra mozliwosc dla obydwu do zarobienia troche kasy....

co do wyniku - lubie obydwie ale wedlug mnie ewa B. ma male szanse na wygranie z piatkowska

piatkowska ze swoim niekowncjonalnym stylem (podobnym do vitaljiego) jest na razie jedyna mozliwa kandydatka na MS - zobaczymy co z sidorenko....
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 25-06-2015 14:50:30 
p.s. szpilka zlapal pancernika jak kiedys rocky kure ;)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.