BRADLEY-VARGAS O WBO INTERIM. MAYWEATHER MUSI ZAPŁACIĆ 200 TYS.

Walka pomiędzy Timem Bradleyem (31-1, 12 KO) a Jessie'em Vargasem (26-0, 9 KO), która w najbliższy weekend odbędzie się w Carson, wyłoni tymczasowego mistrza WBO w wadze półśredniej - zdecydowały władze World Boxing Organization.

Pełnoprawnym mistrzem tej federacji jest Floyd Mayweather Jr (48-0, 26 KO), jednak Amerykanin zapowiedział, że zrzeknie się wszystkich swoich pasów, w związku z czym WBO wyznaczyła do pojedynku o tytuł interim najwyżej notowanego w rankingu Bradleya.

Jeżeli Mayweather rzeczywiście odda trofeum, status zwycięzcy potyczki w StubHub Center zostanie później zaaktualizowany z mistrza tymczasowego na pełnoprawnego.

Mayweather ma czas na decyzję do 3 lipca - do tego dnia musi przekazać federacji czek na 200 tysięcy dolarów (opłata sankcyjna za majową walkę z Mannym Pacquiao) oraz pismo, w którym zrzeka się pasów WBA i WBC w kategorii junior średniej i oświadcza, że chce zachować tytuł WBO w półśredniej. Jeśli nie spełni tych wymogów, pas zostanie mu odebrany.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Tomasinho
Data: 23-06-2015 10:48:35 
halo dlaczego ma się zrzec wbc i aba? przecież chociażby kliczko ma pas wba i ibf i nie przeszkadza to jakoś władzom wbo
 Autor komentarza: Tomasinho
Data: 23-06-2015 10:52:26 
dobra cofam pytanie, doczytałęm na konkurencji. według WBO nie można być mistrzem w dwóch kategoriach wagowych. niech sobie wsadzą ten pasek. są najmniej prestiżową organizacją i jeszcze stawiają warunki.
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 23-06-2015 11:12:27 
Przynajmniej jako taki porządek trzymają.
Bo to co się w boksie dzieje ostatnio i coraz częściej, to już są cyrki.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 23-06-2015 11:24:23 
tez uwazam ze to oznaka trzymania porzadku

chcesz byc mistrzem to sie zdecyduj w ktorej wadze walczysz i nie blokuj pasow

akurat to oczywiste ze FMJ zwakuje ten pas ale porzadek musi byc
 Autor komentarza: jassin
Data: 23-06-2015 11:58:52 
wbo jest najmniejsza federacja i nie maja prawa ingerowac w wewnetrzne sprawy i regulaminny innych federacji. to ze w wbo nie mozna miec pasa innych kategorii to nie oznacza zew innych musi byc tak samo. to sa niezalezne podmioty. wbo strzeli s9bie w stope odpuszczajac tak8ego mistrza jak fmj. samo jego nazwisko dodaje prestizu.
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 24-06-2015 11:36:46 
jassin
Przecież oni nie ingerują w wewnętrzne sprawy innych federacji. Mają swoje przepisy i wymagają ich respektowania. Czytaj ze zrozumieniem.
I nic sobie w stopę nie strzelają. WBO kiedyś była najmniej prestiżową federacją. Teraz, gdy w innych jeszcze gorsze cyrki (może z wyjątkiem IBF, bo tam chyba najmniejsze jak na razie). federacja WBO jest jedną z najbardziej trzymających "fason".
Zrównały się te federacje pod względem prestiżu. Pod względem cyrków chyba przoduje WBA, bo oni sami tam czasem nie wiedzą kto jest mistrzem w jakiej wadze.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.