OBÓZ GRADOWICZA ZŁOŻYŁ PROTEST WS. WALKI Z SELBYM

Obóz Jewgienija Gradowicza (19-1-1, 9 KO) złożył na ręce władz International Boxing Federation oficjalny protest w sprawie przerwania majowej walki Rosjanina z Lee Selbym (21-1, 8 KO).

Gradowicz, który bronił w Londynie pasa w kategorii piórkowej, w wyniku przypadkowego zderzenia głowami doznał rozcięcia nad okiem i zdaniem lekarza nie mógł kontynuować pojedynku. Na jego polecenie w ósmej rundzie sędzia ringowy przerwał potyczkę, po czym odczytano karty punktowe wskazujące triumf Walijczyka.

To, że Selby prowadził w tym pojedynku, nie podlega dyskusji, ale obóz byłego już mistrza twierdzi, że przedwczesnym przerwaniem Gradowiczowi odebrano szansę na odwrócenie losów walki w ostatnich rundach. Teraz Rosjanie chcą natychmiastowego rewanżu.

- Złożyliśmy protest, wysłaliśmy wszystkie papiery. Czekamy na decyzję federacji - powiedział menedżer 28-letniego pięściarza Egis Klimas.

Rosjanie są tym bardziej poirytowani, że na tej samej gali, kilkadziesiąt minut po walce Gradowicz-Selby, Kevin Mitchell doznał jeszcze poważniejszej kontuzji w starciu z Jorge Linaresem, a mimo to nikt nie przerwał pojedynku, do końca dając porozbijanemu reprezentantowi gospodarzy szansę na zwycięstwo.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Clevland
Data: 15-06-2015 14:19:06 
Szans na cokolwiek nie miał. Nie miał pomysłu jak dobrać się Selbiemu do skóry.
Zdrowia mu trochę oszczędzili.

Jedno z rozcięć było konkretne. Mogło mu się jeszcze bardziej otworzyć.
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 15-06-2015 17:17:09 
Co prawda, to prawda - kontuzja Rosjanina nie była jakaś wyjątkowa, ale to co było z Mitchellem, a sędzia nic, to już kpina.
 Autor komentarza: BlancNort
Data: 15-06-2015 20:23:02 
Zgadzam się, że Gradovych został zwałowany. Typowe angielskie przerywanie walki, punktacja 80:72 to też skandal. Jedyne uczciwe werdykty padają w Ameryce...lol...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.