VARGAS ZWOLNIŁ ROYA JONESA. NOWYM TRENEREM ERIK MORALES

Na kilkadziesiąt dni przed walką życia - potyczką z Timem Bradleyem (31-1-1, 12 KO) o pas WBO w wadze półśredniej - Jessie Vargas (26-0, 9 KO) postanowił zmienić pierwszego trenera. Słynnego Roya Jonesa Jr zastąpił w tej roli inny wybitny mistrz sprzed lat - Erik Morales.

- Zawsze lubiłem styl Erika, a teraz mam przyjemność trenować pod jego wodzą. On przywiązuje dużą wagę do detali i daje mi mnóstwo cennych porad. Bardzo dobrze wszystko tłumaczy - chwali nowego szkoleniowca 26-letni pięściarz.

Jako główną przyczynę rozstania z Jonesem Jr Amerykanin podał brak czasu starszego rodaka. Pomimo 46 lat na karku Roy sam nadal boksuje i dąży do pojedynku o mistrzostwo świata wagi junior ciężkiej. Poza tym czasami pełni funkcję komentatora telewizyjnego i nie zawsze mógł poświęcić Vargasowi dostatecznie dużo uwagi.

- Roy jest bardzo zajęty. Ma obowiązki i ja to doskonale rozumiem. Jest promotorem, pracuje z HBO, a jeszcze sam trenuje do walki, którą ma stoczyć 4 lipca. Uwielbiam Roya, to świetny facet. Wytłumaczyłem mu, co o tym wszystkim myślę, nie miał z tym żadnego problemu. Przede mną największa walka w karierze i potrzebuję trenera, który będzie obok mnie każdego dnia - stwierdził Vargas.

Walka Bradley-Vargas odbędzie się 27 czerwca w StubHub Center w kalifornijskim Carson. Pięściarze zaboksują o pas, którego zrzekł się były promotor Vargasa Floyd Mayweather Jr.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 29-05-2015 15:57:04 
To Roy był trenerem Vargasa? Nawet nie wiedziałem, że kogoś trenuje. Że Morales też nie wiedziałem.

Vargas i tak raczej przegra (obiektywnie - nie licząc wałka).
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.