DeGALE: JEŚLI GROVES ZDOBĘDZIE PAS, NASZ REWANŻ BĘDZIE WIELKI

James DeGale (21-1, 14 KO) dopiął swego i zdobył tytuł mistrza świata federacji IBF kategorii super średniej. Teraz chciałby zrealizować swoje drugie marzenie, czyli rewanż na George'u Grovesie (21-2, 16 KO) za jedyną porażkę w karierze sprzed niemal dokładnie czterech lat.

"Saint George" dwukrotnie podchodził do walki mistrzowskiej, ale na jego drodze stawał Carl Froch. Pięściarz z Londynu przegrywał, jednak teraz wygrał dwie kolejne potyczki i nabył status oficjalnego pretendenta do tronu federacji WBC. Nieoczekiwanie pod koniec kwietnia nowym championem tej organizacji został Badou Jack (19-1-1, 12 KO). Anglik prawdopodobnie już w najbliższym występie zaatakuje Szweda, co byłoby już trzecim jego podejściem do pasa mistrzowskiego. DeGale ma nadzieję, że jego rodak zdobędzie to trofeum, co doprowadziłoby do wymarzonego rewanżu w przyszłym roku.

- Podobno Groves ma spotkać się z Jackiem na przełomie sierpnia i września, a ja z zainteresowaniem będę się temu przyglądał. George ma swoją robotę do wykonania. A jeśli mu się uda, na co liczę, wówczas moglibyśmy się spotkać w pojedynku unifikacyjnym. To byłaby naprawdę duża walka, jaką zadowolilibyśmy naszych kibiców. Fani boksu w Wielkiej Brytanii czekają na to i chcą zobaczyć ten rewanż, ponieważ pierwsza potyczka była dobra, ale zakończyła się kontrowersyjnym werdyktem - przekonuje populary "Chunky".

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 29-05-2015 12:19:55 
Groves powinien pokonać Jacka, ale w USA sędziowie raczej mu nie będą sprzyjać. Tym bardziej, że DeGale pokonał Dirrella i rewanż jest pożądany.
St George musi znokautować, ewentualnie dużo nokdaunów. Stać go na to, bo Jack jest mocno przeceniany, a raczej za mocno wypromowany.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 29-05-2015 13:18:28 
No jak Groves wezmie pas (a zakładam ze wezmie) to rewanż w UK za grube siano na Wembley
pewnie nie od razu i chłopaki zalicza wcześniej po jakiejś obronie ale wielka walka dla angoli i na pewno do niej dojdzie

w tej chwili chyba walka bez faworyta
 Autor komentarza: jaszczur799
Data: 29-05-2015 13:24:53 
Dirrell w rewanżu odbierze pasek Degealowi...
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 29-05-2015 16:04:14 
DeGale będzie faworytem w walce z Grovesem. Jest po prostu lepszym pięściarzem.
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 29-05-2015 16:04:19 
Jeśli wygra Groves, to raczej rewanż z Dirrellem będzie musiał poczekać.
Nie wiem czy na miejscu DeGale'a w ogóle bym dawał rewanż Amerykaninowi - przegrał wyraźnie i bez wątpliwości, są inni, ciekawi rywale.
Gdyby jednak do rewanżu doszło, na terenie UK oczywiście, to James spuści Andrzejowi wp...dol jeszcze większy.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 29-05-2015 22:30:17 
Groves bez Bootha , to tylko typ z mocnym ciosem , DeGale by go zjadł.
Już w Pierwszej walce George ledwo dał radę , chociaż dawał z siebie wszystko
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.