IZU UGONOH: BARDZO CIĘŻKO PRACUJEMY

- Jestem przygotowany na te osiem rund. Mało tego, byłbym gotowy nawet na dziesięć rund, ale jeśli uda się zakończyć walkę wcześniej, to tak zrobię - przekonuje Izu Ugonoh (11-0, 9 KO), który 13 czerwca w Nowej Zelandii skrzyżuje rękawice z Junior Pati (10-21-1, 6 KO).

Pięściarz ze Szczecina po wygaśnięciu kontraktu z polskimi promotorami związał się ze sławnym na naszych antypodach Kevinem Barrym. Ta dwójka plus trzeci Joseph Parker ciężko pracują by przebić się do czołówki wagi ciężkiej.

- Nokautu nie można planować, więc nastawiam się na pełen dystans. Bardzo dużo i ciężko pracujemy nad strategią, techniką i na sparingach. Mam za sobą wiele rund zrobionych wspólnie z Parkerem. Mój przeciwnik będzie dużo niższy, więc przede wszystkim będę musiał go kontrolować z dystansu. On przecież nie będzie w stanie boksować ze mną z daleka. Z takimi niższymi zawodnikami też trzeba umieć walczyć. Kontrola dystansu tak naprawdę gwarantuje kontrolę nad pojedynkiem, nawet gdy obaj zawodnicy są podobnych gabarytów - stwierdził Izu, który w ubiegłym miesiącu skończył sparingi z samym Władimirem Kliczką (64-3, 53 KO).

- Każdy jest do pobicia, nawet ci najlepsi. Tu chodzi bardziej o wiarę w siebie. Chciałbym toczyć już walki na dystansie dziesięciu rund. Sparingi z Parkerem, Stiverne'em czy Kliczką dały mi naprawdę dużo i jestem przekonany, że za kilka miesięcy gdy porozmawiamy, to będę już w zupełnie innym miejscu. Ta cała praca powoduje, że jestem mocniejszy mentalnie i uwierzyłem w siebie - dodał Ugonoh, który po obozie z Kliczką na stałe wprowadził do swojego treningu cykliczne pływanie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Adih4sh
Data: 23-05-2015 18:50:59 
Podrzędne walki podrzędnych ludzi.
 Autor komentarza: pectus
Data: 23-05-2015 19:53:11 
Może ktoś rozwinąć termin "cykliczne pływanie" ?
 Autor komentarza: unkel
Data: 23-05-2015 21:05:53 
cykliczny- występujący w regularnych odstępach czasu
a co znaczy plywanie mam nadzieje ze wiesz
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 23-05-2015 21:13:56 
Izu jest pełen wiary w siebie, dopóki nie przyjdzie brutalna weryfikacja.
 Autor komentarza: JIN
Data: 23-05-2015 23:29:28 
Naprawdę ktoś wierzy, że on osiągnie jakieś sukcesy? 4 lata temu zapowiadał się na ciekawego cruisera i tyle z tego wyszło.
 Autor komentarza: MalcolmX
Data: 24-05-2015 00:49:32 
Autor komentarza: JIN Data: 23-05-2015 23:29:28
"Naprawdę ktoś wierzy, że on osiągnie jakieś sukcesy? 4 lata temu zapowiadał się na ciekawego cruisera i tyle z tego wyszło."

Wyobraź sobie,że tak ...

Oto komentarz ze strony BoxingNews24:
"This guy has world class talent. The kid an athlete through and through. Onus now on Barry to draw it out and convert it and the difference between a fighter like David Tua and this kid is that Iguanoh don’t see training as a chore like Tua. Tua was a world class puncher but he didn’t have a world class attitude to training. This kid has both so be interesting to see where Barry can get him. I seen this kid training a lot round Vegas."

A że w cruiser nie wyszło ...
Czy jego promotorem nie był przypadkiem niejaki pan Wasilewski?
 Autor komentarza: ttrroonnkk
Data: 24-05-2015 04:58:43 
tak ty mozesz stweirdzac ze trzeba cos tam cos, a taka prawda jest ze ty go polykasz w 2-3 rundzie. Wiec murzynie nie gadaj, tylko porozmawiaj z promotorem zeby dawal ci wyzwania a nie caly czas bumobijcow wszak ten rok mial byc dla cibie przelomowy ... bylem za Izu caly czas ale on i promotor przesadzaja, robia z niego polaka, wiem kazdy tak byl prowadzzony ale bez jaj, musimy sie wziasc w garsc...
Wierzylem w ciebie w tym roku ale caly czas jest tak jak jest, trenuja cie na ogorka, ogorka ktory bedzie dobrym zawodnikiem w rozpisce na przetarcie. Polski czarnuchu pokaz ze masz jaja.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 24-05-2015 10:46:48 
ja tez już stracilem nadzieje na to ze Izu dojdzie do czegos
swietny atleta itd. ale stracil kolejny rok i nic z tego nie wynikło
pieprzenie o sparingach z najlepszymi i obijanie mega bumów przypomina mi Wacha
zresztą roszczeniowa postawa wobec swiata która prezentowal Izu jeszcze przed wyjazdem tez przypominala głupie gadki Wacha
obawiam się ze skończy tak samo czy na podrzędnych galach, przy czym Wach chociaż miał strzal zycia i zarobil na walce z Kliczko

mam nadzieje ze się myle i jeszcze będzie z chłopaka jakas radość
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.