WSB: MISTRZ OLIMPIJSKI W DOSKONAŁEJ FORMIE

Bokserzy Cuba Domadores wygrali z Mexico Guerreros 10-0 w półfinale ligi WSB. W rewanżowym spotkaniu zwycięstwo odniósł m.in. mistrz olimpijski z Londynu Roniel Iglesias Sotolongo (-69 kg).

W rundzie zasadniczej World Series of Boxing 26-letniemu Kubańczykowi nie wiodło się najlepiej, ponieważ wygrał tylko cztery z sześciu walk i zajął dopiero piąte miejsce w rankingu. Przed nim znalazł się np. Steven Gerard Donnelly z Rafako Hussars Poland.

Sotolongo, który największe sukcesy odnosił w wadze -64 kg (złoto Igrzysk w Londynie, brąz w Pekinie oraz tytuł Mistrza Świata 2009), nie zawiódł w półfinale ligi WSB. Pokonał jednogłośnie na punkty Hectora Andresa Reyesa Anguiano. Ostatnią rundę dwóch sędziów punktowało 10-8 dla Kubańczyka.

Wygrane na punkty zanotowali też Frank Osvaldo Zaldívar Santisteban (-52 kg) i Lázaro Jorge Álvarez Estrada (-60 kg). W wadze -81 kg nie miał rywala dwukrotny mistrz świata Julio César la Cruz Peraza, dlatego arbiter ringowy Roland Labbe ogłosił zwycięstwo walkowerem. W ostatniej walce Lenier Eunice Peró Justiz (+91 kg) wygrał przez TKO w 1 rundzie z Jorge Quiñonezem.

Kubańczycy, którzy dopiero po raz drugi uczestniczą w World Series of Boxing (Husaria występuje od 3 lat), już czekają na finałowych rywali. W ten weekend w narodowym centrum tenisowym w Astanie będzie ustawiony ring, na którym walczyć będą zespoły Astana Arlans Kazakhstan i Russian Boxing Team.

Główny trener Rafako Hussars Poland Zbigniew Raubo oraz pięściarze Husarii Dawid Michelus (-60 kg), Tomasz Jabłoński (-75 kg) i Igor Jakubowski (-91 kg) stawiają na zwycięstwo Kazachów.

Wyniki półfinałów:
21 maja: Cuba Domadores - México Guerreros 5-0
22 maja: Cuba Domadores - México Guerreros 5-0

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.