SANTA CRUZ CZY ŁOMACZENKO PRZED MAYWEATHER-PACQUIAO?

Przed walką stulecia wciąż jest jeden duży znak zapytania. Nie tyle dotyczący samego starcia Mayweather-Pacquiao, a tego, co kibice zobaczą tuż przed nim. Wciąż nie ma bowiem pewności, jacy zawodnicy bezpośrednio poprzedzą główne wydarzenie wieczoru w MGM Grand w Las Vegas.

Pierwotnie mówiło się, że tuż przed Mayweather i Pacquiao zaboksuje Leo Santa Cruz (29-0-1, 17 KO), któremu po wielu perturbacjach w końcu znaleziono rywala - Jose Cayetano (17-3, 8 KO). Jak się jednak okazuje, wciąż jest szansa, że Meksykanie będą walczyć wcześniej, a przed pojedynkiem wieczoru na ring wejdą Wasyl Łomaczenko (3-1, 1 KO) i Gamalier Rodriguez (25-2-3, 17 KO).

- Kontrakt pomiędzy naszą firmą a firmą Mayweathera mówi, że musi być obopólna zgoda co do kolejności walk. My chcemy, aby przed walką wieczoru boksował Łomaczenko, a oni chcą, żeby był to Santa Cruz. Na razie nie ma żadnego porozumienia - mówi promotor Ukraińca Bob Arum.

Z perspektywy wielu kibiców lepszą przystawką przed daniem głównym wydaje się być starcie Łomaczenki z Rodriguezem, które jest też wyżej notowane na boxrecu. Portal statystyczny ocenia jakość tego zestawienia na trzy gwiazdki, podczas gdy Santa Cruzowi i Cayetano daje dwie.

Niewkluczone jednak, że o kolejności zdecyduje aspekt biznesowy - gala odbędzie się w okolicy Cinco de Mayo, zmierzy się na niej dwóch Meksykanów, a do tego jednym z głównych sponsorów zawodów będzie browar Tecate, który wyłożył w tym celu aż 5,6 miliona euro. Biorąc pod uwagę wagę, jaką Mayweather przywiązuje do meksykańskiego rynku, można się spodziewać, że to Santa Cruzowi przypadnie zaszczyt boksowania przed głownymi bohaterami wieczoru.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Champion20
Data: 28-04-2015 11:15:18 
Tak naprawde to mało ważne kto ich poprzedzi i tak kazdy czeka na jedno starcie
 Autor komentarza: KnockKnock
Data: 28-04-2015 11:21:41 
Arum to jednak pała.....Teraz wychodzi tak naprawde kto ciagle robi problemy. Co jakas kwestia przed tą walką to Arum ma jakies objekcje, a to ze kontrakty nie podpisane, a to ze bilety nie podzielone, a to ze Pacquiao zostaje w Mandalay Bay i nie pokaze sie w MGM Grand a teraz jeszcze kolejnosc walk na undercardzie mu nie pasuje....
Moze rzeczywiscie bylo troche prawdy w tym co mowil Floyd ze walka nie dochodzila do skutku przez tyle lat bo z Arum'em nie da sie dogadac..... Autor komentarza: Champion20
Data: 28-04-2015 11:48:52 
KnockKnock - zgadzam się z toba arum to pizda i nie da soba rządzic i stawiac sobie warunków duma go rozpierda on mysli ze zawsze bedzie rozdawac karty? stary dziad i tyle
 Autor komentarza: Spartacus
Data: 28-04-2015 12:27:20 
Wolę zobaczyć najpierw Lomaczenko.
 Autor komentarza: sviru1
Data: 28-04-2015 13:06:09 
Ja tam czekam na Vasyla. Oglądanie go to czysta przyjemność.
 Autor komentarza: sexo
Data: 28-04-2015 13:26:43 
za 15 lat ludzie na calym swiecie gdy beda pytani o wymienienie najlepszego ukrainskiego boksera beda mowili Wasyl Lomaczenko,o kliczkach nikt juz nie bedzie pamietac.Lomaczenko boksuje kosmicznie,jego boks to sztuka a on sam jest wielkm artysta,juz teraz moze i zasluguje na to aby walczyc przed walka stulecia!WOW
 Autor komentarza: derfelcadarn
Data: 28-04-2015 16:27:32 
no jasne jak nie było na co zwalić ze walka nie dochodzila do skutku to wymyślono aruma
 Autor komentarza: golabek
Data: 29-04-2015 08:45:18 
Rigo też powinien się pojawić na tej gali. To byłby magiczny wieczór, 3 wspaniałych techników jednego wieczora - FMM, Wasyl i Rigo ahhh... Rozmarzyłem się :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.