STEVENSON WE WRZEŚNIU ZABOKSUJE NA HAITI?

Mistrz WBC w wadze półciężkiej Adonis Stevenson (26-1, 21 KO) zamierza w tym roku zaboksować na Haiti. Byłby to pierwszy w karierze występ 37-letniego Kanadyjczyka w kraju, w którym się urodził.

- Myślimy najpierw o walce 27 czerwca w Montrealu. Nie jest to jeszcze pewne, ale istnieje taka możliwość. Potem chcemy zorganizować Adonisowi pojedynek w obronie tytułu na Haiti. Na pewno dojdzie do niego w tym roku, prawdopodobnie we wrześniu - powiedział promotor "Supermana" Yvon Michel.

Kto będzie najbliższym rywalem Stevensona, nie wiadomo. Na pewno nie Siergiej Kowaliow (27-0-1, 24 KO), wyznaczony ostatnio przez władze WBC na obowiązkowego rywala Kanadyjczyka. Kilka dni temu miał się odbyć przetarg na organizację tego pojedynku, ale promująca Rosjanina grupa Main Events postanowiła się z niego wycofać.

- Wierzę, że do tej walki dojdzie, ale nie tak szybko, jak sądziliśmy. Myśleliśmy, że bokserzy spotkają się wczesną jesienią. Możliwe, że będzie to początek 2016. Przez ostatni ruch Main Events na pewno trzeba będzie na to poczekać trochę dłużej - przyznał Michel.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 24-04-2015 15:42:42 
Może walka z cyganem o tytuł ss:P

Wie ktoś dla czego oni z Pascalem nie walczą? Toć to by było piękne marketingowo.
 Autor komentarza: Krzych
Data: 24-04-2015 16:41:09 
Mieli walczyć, Pascal nawet był oficjalnym pretendentem dla Stevensona, ale Kovalev "zakosił" Stevensonowi Pascala sprzed nosa, tak samo jak z resztą było z Hopkinsem, który miał się zmierzyć z Adonisem, ale ostatecznie stanął do ringu z Kovalevem. Także zabiegi promotorskie grupy Sergieja przednie, ale jak przyszło do bezpośredniej konfrontacji to nawet nie podeszli do przetargu, czym w sumie wbili kolejną szpilkę Stevensonowi, który nie ma poważnych przeciwników i wielkich walk w zasięgu.
 Autor komentarza: progresywny
Data: 24-04-2015 17:13:12 
Walka z Bute też by się sprzedała mimo szklanki Lucjana.
 Autor komentarza: Barkley00
Data: 24-04-2015 18:09:36 
Panowie, spojrzcie na Adonisa i powiedzcie szczerze: czy on naprawdę nie wygląda jak małpa? Lubię faceta, ale taka prawda i moim zdaniem "żart" Kowaliowa należy odbierać jako żart, a nie atak rasistowski.;]
 Autor komentarza: progresywny
Data: 24-04-2015 20:54:31 
Adonis Stevenson i Jason Derulo to chyba jacyś bracia ;p
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.