WSB: RYWALE HUSARII Z WENEZUELI POSTAWILI NA DOŚWIADCZENIE

Uczestnicy Igrzysk Olimpijskich z Aten, Pekinu i Londynu są w składzie Caciques Venezuela na piątkowy (g. 20:30) mecz z Rafako Hussars Poland w hali Znicz w Pruszkowie. Polscy bokserzy walczący w lidze WSB czekają na olimpijski debiut. Transmisja w TVP Sport.

Najstarszym zawodnikiem z Wenezueli jest walczący w najcięższej wadze Edgar Ramon Munoz Mata. Rywal Litwina Mantasa Valavicziusa to zawodnik urodzony w 1983 roku. Już w 2014 roku startował na Igrzyskach w Atenach, ale jeszcze w wadze półciężkiej. Przegrał w 1/8 finału z Białorusinem Magomedem Aripgadziewem, późniejszym wicemistrzem tych igrzysk.

W 2002 roku Edgar Ramon Munoz Mata zdobył srebro Igrzysk Ameryki Południowej w Brazylii, a rok później brązowy medal Panamerican Games na Dominikanie. W poprzednim sezonie był w półfinale Igrzysk Ameryki Centralnej i Karaibów w Meksyku. W tym sezonie ligi WSB wygrał tylko dwie z sześciu walk.

Kolejny olimpijczyk to przeciwnik Stevena Gerrarda Donnelly'ego (-69 kg) - Gabriel Josse Maestre Perez. Na igrzyskach w Londynie przegrał w ćwierćfinale z Kazachem Serikiem Sapijewem, dwukrotnym mistrzem świata i złotym medalistą brytyjskiej olimpiady.

Największym sukcesem Pereza jest brąz MŚ 2013 w Kazachstanie. w 1/8 finału wygrał z byłym bokserem Husarii Ireneuszem Zakrzewskim, w półfinale przegrał z Kubańczykiem Arisnoide Despaigne. W 2014 roku Wenezuelczyk zdobył złoto 10. South American Games w Chile.

Na igrzyskach, ale w Pekinie, boksował też rywal Grzegorza Kozłowskiego (-52 kg), 30-letni Eduard Johan Bermudez Salas. Nie miał szczęścia w losowaniu, bowiem trafił na miejscową gwiazdę Zou Shiminga, złotego medalistę IO 2008 i 2012 oraz trzykrotnego mistrza świata.

Bardzo wymagającego przeciwnika będzie miał też Mateusz Tryc (-81 kg). To 22-letni Albert Ramon Ramirez Duran (WSB 4-1), który wygrał m.in. Puchar Roberto Balado w Hawanie, pokonując dwóch Kubańczyków, w półfinale Yasmany Reyesa i w finale Angelo Morejona.

W wadze -60 kg Dawid Michelus spotka się z Luisem Cabrerą. W tym sezonie pokonał on na punkty Briana Ivana Nuneza z Condors Argentina, z którym Polak przegrał niejednogłośnie.

W przypadku zwycięstwa Wenezuelczycy mogą awansować do play-off ligi WSB. Husaria zajmuje siódme miejsce i już wcześniej straciła możliwość rywalizowania o mistrzostwo. Bilety są do nabycia TUTAJ

Rafako Hussars Poland - Caciques Venezuela
-52 kg Grzegorz Kozłowski - Eduard Johan Bermudez Salas
-60 kg Dawid Michelus - Luis Cabrera
-69 kg Steven Gerrard Donnelly - Gabriel Josse Maestre Perez
-81 kg Mateusz Tryc - Albert Ramon Ramirez Duran
+91 kg Mantas Valaviczius - Edgar Ramon Munoz Mata

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.