MAYWEATHER-PACQUIAO: BILETY W KOŃCU W SPRZEDAŻY

W czwartek, na dziesięć dni przed walką, bilety na hitowe starcie Floyda Mayweathera Jr (47-0, 26 KO) z Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO) w końcu trafią do sprzedaży. Najtańsze będą kosztować 1500 dolarów, najdroższe - 7500.

Dystrybucja wejściówek była do tej pory wstrzymywana przez konflikt pomiędzy promującymi galę grupami Top Rank i Mayweather Promotions. We wszystko zamieszany był też hotel MGM Grand, gdzie zmierzą się zawodnicy. Zdaniem Boba Aruma elementy kontraktu, który otrzymał, nie zgadzały się z pierwotnymi ustaleniami. W środę w końcu udało się osiągnąć porozumienie satysfakcjonujące wszystkie strony.

- Chciałbym przeprosić kibiców za to, że tak długo to trwało. Ale przynajmniej nam się udało - skomentował Arum.

Kluczowa okazała się interwencja Lesa Moonvesa, prezydenta i dyrektora generalnego korporacji CBS, jednego z najpotężniejszych ludzi amerykańskich mediów. Kilka tygodni temu, kiedy walka nie była jeszcze zakontraktowana, 65-latek odegrał bardzo ważną rolę podczas negocjacji. Teraz znowu pomógł obu stronom dojść do porozumienia.

Zobacz też: FLOYD: JESTEM LEPSZY NIŻ ALI

- Moonves od początku jest zaangażowany w walkę i w zaapelował o telekonferencję w środowy poranek. Wszystko odbyło się w sposób bardzo cywilizowany, bez żadnych animozji. Każdy z nas bardzo docenia to, co zrobił dla nas Moonves - powiedział prezydent Top Rank Todd duBoef.

Z około 16 tysięcy wejściówek, które od dzisiaj będzie można nabywać, zaledwie około 500 trafi do otwartej sprzedaży. Na czarnym rynku bilety mają kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.