CZAGAJEW CHCE WRÓCIĆ W CZERWCU, POTEM WALKA Z BROWNE

Regularny mistrz WBA w wadze ciężkiej Rusłan Czagajew (33-2-1, 20 KO) niewiele sobie robi z decyzji sądu okręgowego w Nowym Jorku, który nakazał mu stoczenie walki rewanżowej z Fresem Oquendo (37-8, 24 KO). Uzbek zamierza 27 czerwca w Niemczech przystąpić do dobrowolnej obrony tytułu.

W pierwszej połowie kwietnia nowojorski sąd wstępnie przychylił się do wniosku Oquendo, który utrzymuje, że obóz Czagajewa obiecał mu rewanż za ubiegłoroczną porażkę, i nałożył tymczasowy zakaz na promującą Uzbeka grupę Terek Box Event. Na jego mocy nie może ona organizować swojemu zawodnikowi walk w obronie tytułu z żadnym innym pięściarzem niż Oquendo.

Nie bacząc na to postanowienie, Czagajew i jego promotorzy już się szykują do gali w Niemczech. Nawet ich dalekosiężne plany nie uwzględniają ponownej konfrontacji z Oquendo, ponieważ po czerwcowej walce z nieznanym jeszcze rywalem zamierzają przystąpić do obowiązkowej obrony tytułu z Australijczykiem Lucasem Browne (22-0, 19 KO).

- Chcieliśmy walki z Browne już w maju na gali Andrieja Riabińskiego w Moskwie, ale Lucas nie był gotowy. Postanowiliśmy więc wystąpić w Niemczech. Trudno jest powiedzieć, kiedy dojdzie do potyczki z Australijczykiem. Zobaczymy najpierw, co przyniesie czerwcowy pojedynek - mówi promotor Uzbeka Timur Dugazajew.

Dodał, że obóz Czagajewa nie jest gorszy niż Oquendo, bo też złożył w sądzie pozew przeciwko ubiegłorocznemu rywalowi. Reprezentanci regularnego czempiona WBA domagają się od Oquendo zwrotu 225 tysięcy dolarów.

- Został złapany na dopingu i zdyskwalifikowany przez WBA na sześć miesięcy. Zgodnie z zapisami kontraktowymi musi nam oddać pieniądze. Takie jest nasze stanowisko - stwierdził  Dugazajew.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 22-04-2015 20:41:01 
Dawać Czgagajewa Pinezce albo Rekowi.
Zbijamy się żeby ściągnąć gościa na narodowy i oklepac.
Wpłacajcie dolary na moje konto zaraz wkleję numer.


A tak poza tym to ten pas WBA wart jest chyba tyle co WBC Baltic?

Szkoda gadać, w ciężkiej piękne walki do zrobienia a tu takie buty;(
A jak Czaga pociągnie tego Browna to dostanie kolejną szansę od Kliczki?
 Autor komentarza: Imperator
Data: 22-04-2015 20:46:49 
Teraz już raczej nikt kto będzie chciał pokonać Rusłana nie pojedzie na Kaukaz. A na neutralnym terenie ten prosty chłop z Australii może spokojnie pokonać Uzbeka.
 Autor komentarza: progresywny
Data: 22-04-2015 20:49:14 
Nie rozumiem co ma sąd do dobrowolnych i obowiązkowych obrón? To chyba federacja WBA decyduje kto z kim walczy. Jeżeli Czagajew nie zawalczy z Oquendo to WBA zabierze mu pas czy jak?
 Autor komentarza: matd
Data: 22-04-2015 23:32:16 
Ten pas to najgorsza zakala w boksie.
 Autor komentarza: przyczajony
Data: 22-04-2015 23:56:15 
"A jak Czaga pociągnie tego Browna to dostanie kolejną szansę od Kliczki?"

Eh, to by dopiero byłby mismatch, gdyby taki gruby i wolny Czagajew jak ostatnio walczył znów z Władem...
Przeciwnik moim zdaniem bezsensowny jak Chambers, Mormeck, Pianeta, Leapai i Jennings.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.