ELIMINATOR WBC MCHUNU vs MAKABU 16 MAJA!

Za miesiąc dojdzie do elektryzującej potyczki. Co prawda będzie to tylko eliminator do tronu federacji WBC, ale naprzeciw siebie staną bodaj najbardziej unikani zawodnicy w kategorii junior ciężkiej - Thabiso Mchunu (17-1, 11 KO) oraz Ilunga Makabu (18-1, 17 KO).

Najwięksi mistrzowie nie chcieli z nimi toczyć wojen, dlatego panowie pomiędzy sobą wyłonią obowiązkowego challengera do pasa WBC. Na chwilę obecną na tronie zasiada Grigorij Drozd (39-1, 27 KO), który 22 maja stanie do rewanżu z naszym Krzysztofem Włodarczykiem (49-3-1, 35 KO).

Pojedynek Mchunu z Makabu pierwotnie miał odbyć się w Kinszasie. Ostatecznie zostanie rozegrany 16 maja w Durbanie, mieście portowym w RPA. Thabiso będzie miał więc za sobą publiczność.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: LatajacyDywanik
Data: 17-04-2015 21:02:03 
Chyba każdy już zauważył, iż waga cruiser przeżywa kolejny rozkwit! Takie pojedynki utwierdzają tylko w przekonaniu, że będzie naprawdę ciekawie !
 Autor komentarza: progresywny
Data: 17-04-2015 21:18:58 
Mszunu punktuje Makabu. Jest elastyczny, szybki, zwrotny i dobry technicznie.
 Autor komentarza: CELko
Data: 17-04-2015 21:27:44 
Ta walka to absolutna pozycja obowiązkowa każdego fana boksu a już w szczególności wagi cruiser która tak jak między innymi LatajacyDywanik zauważył przeżywa swoją być może złotą ere która będzie długo wspominana za jakieś 20-25 lat.
Makabu świetnie wyszkolony technicznie, widać spokój w jego boksie.Balans na fajnym poziomie, przypomina trochę naszego Andrzeja Gołotę z czasów przed wypadkiem(walki z Bowem).Lubi walczyć w półdystansie. Jego najważniejsze zdobycze z rekordu to Kutcher,Fields oraz stary Johnson.
Po przeciwnej stronie Mchunu który charakteryzuje się stylem dystans-półdystans z czego w półdystansie większość klinczuje(czasem odpalając sierp, podbródkowy).Praca nóg bardzo dobra, umiejętnie skraca, wydłuża dystans.Szybkość to jeden z jego głównych atutów o czym przekonał się Eddie Chambers.
Przewiduję w tej walce wygraną Makabu, dzięki swojemu ,,śliskiemu" stylowi oraz upartemu dążeniu do półdystansu powinien zamęczyć Mchunu.Przewaga szybkości Mchunu będzie zbyt mała aby udało mu się to wygrać.Nie będzie dla mnie jednak wielką niespodzianką porażka którego z nich przed czasem.Obaj już tak przegrywali na początku swojej kariery więc jakiejś wielkiej granitowej szczęki nie mają a argumenty w pięsciach nie małe.

Top 10 Cruiserweight Division by CelKO 10.04.2014
1.Lebedev
2.Huck
3.Drozd
4.Kurdiashov
5.Kalenga
6.Makabu
7.Usyk
8.Chakhkiev
9.Włodarczyk
10.Mchunu
 Autor komentarza: LatajacyDywanik
Data: 17-04-2015 21:43:24 
CELko

Według mnie Usyk mimo talentu, nie może być przed Czakijewem a nawet Włodarczykiem bo brak mu walk na wysokim poziome i jest po prostu jeszcze nie zweryfikowany do końca. U mnie Lebiedev dopiero na 3. miejscu bo widać chyba już lekkie rozbicie i lekki regres. Na pierwszym miejscu Huck a na 2. będący na fali Drozd. Reszta ok.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 17-04-2015 21:51:10 
Makabu to wygra.
 Autor komentarza: WRIGHT
Data: 17-04-2015 21:52:41 
CELko, nie mogę sobie wyobrazić , jak można nie umieścić w pierwszej dziesiątce, takiego wirtuoza bokserskiego, jak Hernandez, który moim zdaniem jest numerem jeden w tej kategorii.
 Autor komentarza: CELko
Data: 17-04-2015 21:56:18 
Cóż ranking to subiektywna sprawa, dla wielu jest jeszcze w nim miejsce dla zardzewiałego Hernandeza i to bardzo wysoko.
Wszystko i tak zweryfikuje ring, faktycznie jednak Lebedev jest coraz bardziej ,,obijany" i to może zaprocentować już w kolejnych walkach.Huck-a prime natomiast przemija i to w czasie takich walk z wiecznym pretendentem Afolabim czy asem Larghettim zamiast spróbować unifikować.
Być może już niedługo, jeśli Huck w ładnym stylu rozprawi się z Głowackim zobaczymy jego walkę przeciwko Denisowi.
Drozd w sumie dosyć niedawno wszedł w swój najlepszy okres z karierze i to w wieku 35 lat.Wszystko jak widać jest możliwe, kto by się po nim wcześniej spodziewał takiej żelaznej kondycji.
Pomijam wywody o doping bo każdy w sporcie bierze co chce i ma zamiar wygrać.O to chodzi w tym biznesie.Tylko laikom można wmówić, że trawa jest żółta.
 Autor komentarza: Krusher
Data: 17-04-2015 21:56:36 
Znakomita walka i znakomicie obsadzona kategoria.
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 17-04-2015 21:59:42 
Matko boska, ale wstyd, w ringu potrafiłbym ich rozpoznać, po stylu walki, ale ich nazwiska mylą mi się praktycznie, za każdym razem xd
 Autor komentarza: LatajacyDywanik
Data: 17-04-2015 22:01:34 
Czakijew jak i Kudriaszow także na fali wznoszącej. To już nie ten sam Rahim z walki z Włodarczykiem. Teraz walczy inteligentnie, stopniowo i bezpiecznie rozbija rywala. Natomiast o Kudriaszowie wiemy niewiele, oczywiście oprócz atomowego ciosu który odsyła kolejnych rywali. Czekam na walkę Usyka z kimś z czołówki rankingów.
 Autor komentarza: CELko
Data: 17-04-2015 22:02:23 
Wright no niestety nie przekonuje mnie jego forma z ostatniej walki przeciwko 43 letniemu Arslanowi który pewnie pare lat wstecz spokojnie by go odprawił przed czasem.Ta jego wygrana była mocno naciągana, z punktu biznesowego nikomu by się zresztą nie opłacało promować tak poczciwego wiekiem Arslana który już nie ma szansy na progres sportowy.
Hernandez w starciu z rosyjskimi punchera nie będzie miał wiele do powiedzenia.
 Autor komentarza: WRIGHT
Data: 17-04-2015 22:02:29 
Celko, marzy mi się walka Hernandeza z kimś z tej Twojej dziesiątki, bo on nie jest zardzewiały, tylko go kontuzje strasznie nękają, ale jak wyzdrowieje, to dla mnie tylko nieprzewidywalny Kudriaszov mógłby go ustrzelić,pozostali są moim zdaniem bez szans z dobrze wyleczonym z kontuzji Yoanem, jak dojdzie do takiej walki kiedyś z tymi, których przed nim stawiasz, to Ci się przypomnę i zobaczymy, kto miał rację.
 Autor komentarza: CELko
Data: 17-04-2015 22:08:01 
LatajacyDywanik oceniając bardzo chłodno i rygorystycznie w kwestii przeszłości, osiągnięć Usyk nie mógłby być przed nimi.Jednak jak w każdym rankingu można zauważyć pewne sympatie tych którzy je układają nie innaczej jest w tym jednym wypadku.Ja stawiam sprawę bardziej przyszłościowo, sporo też zawdzięcza sukcesom w amatorce no i ostatnim skarpem w rekordzie czyli bardzo solidnym Danie Venterze którego odprawił przed czasem.Rywal to nie był byle jaki pachołek jak to często bywa i nie złożył się po pierwszym mocnym ciosie jak nasz as w Berlinie :)
 Autor komentarza: CELko
Data: 17-04-2015 22:15:35 
Wright jeśli zdarzyłby się cud i kolana, ścięgna mu się w cudowny sposób zregenerują po czym przestanie doznawać kontuzji(ostatnio to nawet coś z barkiem, paliczkami w ręce) i jego promotor postanowi ryzykować jego pasem to chyba tylko z Włodarczykiem(jeśli znowu go zdeklasuje boksersko Drozd a raczej pasywność Krzysia).No i tu mógłbyś mnie ograć :p
 Autor komentarza: LatajacyDywanik
Data: 17-04-2015 22:23:47 
Hernandez ma wielkie umiejętności bokserskie to fakt, ale dla mnie jest on za delikatny na cruiser. Nie wydaje mi się żeby zniósł bombardowanie Czakijewa czy ciosy Kudriaszowa.
 Autor komentarza: WRIGHT
Data: 17-04-2015 22:27:16 
CELko,dobre jest to, że Hernandez wciąż jest mistrzem, a Riabiński powiedział, że chce dla czterech Rosjan czterech pasów, czyli dla Czakieva, Lebiedieva, Drozda i Kudriaszowa, co oznacza, że niebawem do walki, któregoś z nich z Hernandezem dojdzie. Skoro Drozd WBC, Lebiediev WBA, to logiczne, że Czakiev, lub Kudriaszov, pewnie jeszcze w tym roku staną z nim do walki, bo Riabiński dobrze zapłaci Sauerlandowi, żeby nie trzymał pod kloszem Pablo, tylko, żeby go na ruskich puścił.Także niebawem powinno się udać zweryfikować, kto z nas ma rację, najchętniej bym zobaczył walkę Czakiev- Hernandez.
 Autor komentarza: WRIGHT
Data: 17-04-2015 22:30:23 
LatającyDywanik, Czakijev już jednego bombardował przez kilka rund i wiesz jak skończył. Hernandez jeszcze w przeciwieństwie do Krzyśka, nie tylko by czekał, ale też regularnie punktował.
 Autor komentarza: LatajacyDywanik
Data: 17-04-2015 22:49:56 
WRIGHT

Wydaje mi się,ze od walki z Diablo sporo się zmieniło w boksie Czakijewa. Nie jest już to takie chaotyczne dążenie do nokautu za wszelką cenę przy czyzm się odkrywał. Teraz walczy metodycznie rozbijając przeciwnika, pamiętając jednocześnie o defensywie. Uruchomił się lewy prosty. A te jego sierpy to jest totalna destrukcja, jak trafi czysto to nie było co zbierać. Po takiej przerwie byłby to chyba najgorszy możliwy wybór dla Hernandeza.
 Autor komentarza: WRIGHT
Data: 17-04-2015 22:54:01 
LatającyDywanik no tak, ale sam napisałeś o tym bombardowaniu... Co do walki Czakiev- Hernandez, to jak już , to pod koniec roku, obaj na pewno stoczą jeszcze inne walki.
 Autor komentarza: WRIGHT
Data: 17-04-2015 22:58:11 
W IBF przed Czakievem jest Ramirez, który pokonał Afolabiego, więc pewnie on pierwszy zawalczy z Hernandezem, a potem Czakiev.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 17-04-2015 23:02:51 
Fakt ze Cruser bardzo silna teraz przeżywa rozwkit oprócz Makubu i michunu rzodzą i pewnie bedą rządzić zawodnicy z Europy a głównie ze Wschodu Ruscy + Z UKriany Usyk.
kto jest najlepszym cruserem cieżko powiedzieć kto nr 1
Dla jednych Drozd dla Innych Lebiedev a może dla innych Huck który może jest fizolem ale jest walczakiem i am twardą szczene co pokazał z Povietkinem.
Jedno pewne że w przyszłosci bedą prawdopoodbnie rządzić Kudriaszow i Usyk lub któryś z tych co stoczą eliminator

Niechce mówić że Niemożliwe ale bardzo Cieżko bedzie Diablo i MAsternakowi być mistrzem a przy takiej obsadzonej i eliminator i Walka o Mistrza łatwo nie bedzie
 Autor komentarza: Krusher
Data: 17-04-2015 23:26:15 
Usyk zapowiada się genialnie,jutro kolejna jego walka.
 Autor komentarza: matd
Data: 19-04-2015 01:28:55 
Crusier sie robi kategoria krolewska..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.