MAIDANA CHĘTNIE PRZYWITA GARCIĘ W WADZE PÓŁŚREDNIEJ

Danny Garcia (30-0, 17 KO) wciąż dzierży tytułu federacji WBC i WBA kategorii junior półśredniej, lecz dwie ostatnie potyczki stoczył w umownych limitach. Być może powróci jeszcze na moment do granicy 63,5 kg, ale już zapowiada, że w przyszłym roku chce na stałe przenieść się do dywizji półśredniej. A tam chętnie go przywita Marcos Rene Maidana (35-5, 31 KO).

Argentyński bombardier po trzech wyczerpujących wojnach na przestrzeni dziewięciu miesięcy - najpierw z Adrienem Bronerem, potem dwóch konfrontacjach z Floydem Mayweatherem Jr, postanowił zrobić sobie długą przerwę i poświęcić się rodzinie. Nieaktywny i nietrenujący od ponad pół roku "El Chino" powoli już jednak pakuje rzeczy na salę, wkrótce wznowi obóz, lecz wymaga od swoich promotorów załatwienia mu z miejsca walki z kimś z dużym nazwiskiem. Kimś idealnym byłby więc Danny.

- Nie obchodzi mnie, czy wygrać powinien Garcia czy Peterson i nawet się tym nie zajmuję. Wiem natomiast, że nikt już nie uratuje Garcię kiedy w końcu się spotkamy. Sprawię mu prawdziwe przywitanie w wadze półśredniej. Zróbmy to - przekonuje Maidana, który swoją karierę również zaczynał w limicie 140 funtów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Barkley00
Data: 13-04-2015 09:00:14 
Z chęcią bym to zobaczył. Może i Danny przeszedł Matthysse, ale z Maidana już mu sie to nie uda. Znacznie ciekawiej by się ogladało Maidana v Garcia niż Broner v Garcia.
 Autor komentarza: pinczorio
Data: 13-04-2015 10:48:29 
umiejętności Danny ma na pewno większe ale Maidana by go zajechał swoją fizycznością.
 Autor komentarza: trucker
Data: 13-04-2015 12:37:28 
Danny już w junior półsredniej nie wygląda na zadużego a co dopiero w wyższej kategori....Napewno siła Garciji zmaleje w wyzszej kategorii....Chętnie takie przywitanie bym zobaczył i wcale nie skreslał bym Garcii....

Moim zdaniem był by zaciety bój ale faworyta jak dla mnie trudno wskazać....Maidana to też nie jest jakiś wirtuoz boksu a braki techniczne ma spore....Liczył bym na dobrą walke...
 Autor komentarza: Babyshoes
Data: 13-04-2015 12:43:54 
Z Maidaną pojedynek byłby ciekawe i na pewno wyrównany a co do Bronera to jak go nie znoszę to jak dla mnie lekko wypykał by Garcie, wystarczy że nie poszedł by na bitkę z resztą podobnie Postoł od którego uciekł Danny, i nie dał mu obowiązkowej obrony, choć pasy nadal trzyma.
 Autor komentarza: samqualis
Data: 13-04-2015 12:50:53 
ja wlasnie chetniej bym obejrzal garcie z bronerem
 Autor komentarza: matd
Data: 13-04-2015 14:12:53 
Tak przygotowany Maidana,jak z walk z floydem..uuu ciezko Garcia by mial.Maidana w drugiej walce z FMJ,przy tej intensywnosci jaka pokazywal,po 12 rundzie nie byl zmeczony,sprawial wrazenie ze dalby rade boksowac i 15 bez zadnego problemu.
 Autor komentarza: Spartacus
Data: 13-04-2015 15:56:01 
Maidana nie potrafi zadać poprawnie ciosu, dlatego stawiałbym na Garcia.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.