GARCIA I PETERSON PRZEKONANI, ŻE ZROBILI WYSTARCZAJĄCO BY WYGRAĆ

- Przygotowywałem się na wojnę, tymczasem on nieustannie był w ruchu - narzekał trochę pomimo zwycięstwa Danny Garcia (30-0, 17 KO), który stosunkiem głosów dwa do remisu pokonał nad ranem Lamonta Petersona (33-3-1, 17 KO), już byłego championa federacji IBF wagi junior półśredniej.

Pięściarz z Waszyngtonu świetnie finiszował, ale w pierwszych rundach oddał zupełnie inicjatywę, unikając otwartych wymian. To zdecydowało o punktacji.

- Z pewnością była to bliska walka, lecz zrobiłem wystarczająco by zwyciężyć. Jestem więc zadowolony. Powiedziałem zresztą po wszystkim rywalowi, że uciekając po ringu nie da się wygrywać pojedynków. Ostro finiszował, ale tylko dlatego, że zdawał sobie sprawę z niekorzystnej dla siebie punktacji - dodał Garcia.

Odmiennego zdania był pokonany, choć przyjął werdykt ze spokojem.

- Nie wiem, czy ja naprawdę oddałem mu początek, bo przecież on większością ciosów pruł powietrze, a ja punktowałem swoim lewym prostym. Zrobiłem swoje, choć z drugiej strony nie mogę krzyczeć, że mnie obrabowano. Marzy mi się rewanż - nie ukrywał Peterson.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Barkley00
Data: 12-04-2015 15:11:22 
Nie oglądałem tego czegoś i nie żałuję. Takie pseudowalki, gdzie pasy nie są na szali, jedynie szkodzą boksowi i kibice powinni je bojkotować. Peterson może mnie, jako kibica, pocałować w dupę. Mam nadzieję, że IBF tak jak zapowiadało, pozbawi go pasa.
 Autor komentarza: JIN
Data: 12-04-2015 18:48:27 
Bardziej to Peterson przegrał niż Garcia wygrał.
Za sytuacje z pasami obojgu życzę utraty pasów i porażek, Haymonowi tym bardziej. (Jak dostanę za to kolejnego warna albo bana to znaczy,że ten portal to kompromitacja).

Druga walka obu jako posiadaczy pasów bez opcji ich utraty. To dno sportowe -.- Jeżeli dojdzie do rewanżu to kolejny raz pasy nie będą na szali czy już federacje skutecznie podziałają?
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 12-04-2015 22:06:07 
Wy chyba nie oglądaliście walki?! Znakomity pokaz boksu ze strony Petersona i w moim odczuciu spokojnie wygrał walkę.W pierwszej połowie pokazał znakomitą defensywę w tym świetną pracę nóg i kapitalny balans tułowia wyłączając wszystkie atuty niebezpiecznego punchera jakim jest przecież Garcia.Na tym etapie Peterson kontrolował walkę punktując lewym "dżabem" z dystansu jednak pomimo widowiskowych akcji defensywnych walczył zbyt zachowawczo co nie podobało się widowni.Druga połowa starcia to wielki zwrot akcji.Peterson zmienia taktykę i z rundy na rundę coraz śmielej poczyna sobie z Garcią dążąc do otwartej wojny i walki na przełamanie.Również na tym polu przejmuje niemal pełną kontrolę dominując i spychając do defensywy Dannego który słynie przecież z dobrej ofensywy,szybkich rąk i potężnego ciosu.Garcia konczy z mocno zapuchniętym okiem i wydaje się ,że gdyby walka potrwała jeszcze 2 , 3 rundy przegrał by ją przed czasem.Reasumując świetny pokaz warsztatu Petersona zarówno w defensywie jak i w półdystansie ,który narzucił swój sposób boksowania na każdym polu.W moim odczuciu Peterson wyrażnie wygrał tą walke i nawet remis byłby tutaj krzywdzącym go werdyktem...
 Autor komentarza: boksfaner
Data: 12-04-2015 22:14:33 
Dobra walka. Świetnie zawalczył Peterson gdyby ruszył rundę wcześniej dałbym mu wygraną.

W moim odczuciu Garcia dużo stracił w tym pojedynku... W ewltualnej obstawiam zwycięstwo Bronera nad nim.

A co do barkley00 i innych, co wy robicie na portalu bokserskim? W ogóle cisza, nikt nie oglądał??
No tak na Pacquiao lub Szpileczkę czekacie.. żenada.
 Autor komentarza: Barkley00
Data: 12-04-2015 23:09:32 
Autor komentarza: boksfaner
Data: 12-04-2015 22:14:33

A co do barkley00 i innych, co wy robicie na portalu bokserskim? W ogóle cisza, nikt nie oglądał??
No tak na Pacquiao lub Szpileczkę czekacie.. żenada.

*
*

Żenadą to jest ten twój bezwartościowy post. Opisałem w pierwszym komentarzu sytuację, kolego o jakże ciekawym nicku "boksfaner". Jeśli nie zrozumiałeś tego co napisalem, to przeczytaj to jeszcze z 5 razy, zastanow się i wtedy napisz coś konstruktywnego. Ta sytuacja z pasami to dno i policzek dla boksu jako dyscypliny sportowej.
 Autor komentarza: KratoZ
Data: 12-04-2015 23:24:33 
Bez jaj. Rundy 1-7 dla Garcii, 8 dla Petersona, 9 i 10 dla Garcii(doscy wyrownane z popisowkami Lamonta, ale więcej celnych i silnych ciosow zadawal wowczas Garcia), 11 i 12 dla Petersona. 117-111 dla Swifta, ewentualnie 116-112. Nizsza punktacja bylaby spory nadużyciem. Facet przespal 60% walki, w kilku rundach zawalczyl swietnie, w kilku zmiast docisnąć rywala, probowal się zgrywać. Nie punktujemy baletu, ale ciosy, które spadają na glowe(i korpus) rywala, ewentualnie aktywność pięściarzy w dalszej kolejności. Wszystki te kryteria wskazuja na Garcie jako zwyciezce pojedynku.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.