CZAGAJEW Z SĄDOWYM ZAKAZEM. MUSI DAĆ REWANŻ OQUENDO

Wszystko wskazuje na to, że Rusłan Czagajew (33-2-1, 20 KO) będzie musiał dać Fresowi Oquendo (37-8, 24 KO) rewanż, jeżeli nie chce utracić regularnego pasa WBA w wadze ciężkiej. We wtorek sąd okręgowy w Nowym Jorku zdecydował o tymczasowym zakazie dla promującej go grupy Terek Box Event, na mocy którego nie może ona organizować zawodnikowi z Uzbekistanu walk w obronie tytułu z żadnym innym pięściarzem niż Oquendo.

Bokserzy zmierzyli się w lipcu ubiegłego roku w Groznym. Decyzją sędziów dwa do remisu wygrał wówczas Czagajew, zdobywając wakujący pas WBA. Oquendo pozostał z nadzieją na obiecany mu przed walką rewanż, ale obóz rywala długo się migał, odmawiając Amerykaninowi ponownej konfrontacji. Sprawą zajął się w końcu sąd, który wstępnie przyznał rację Oquendo.

Zobacz: CZAGAJEW-OQUENDO: BROŃ, GROŹBY, FBI

- Chciałbym podziękować sądowi za podtrzymanie mojego prawa do rewanżu. W Groznym nie byłem mentalnie gotowy do walki z powodu komplikacji medycznych, z jakimi zmagała się moja żona i nasze nowo narodzone dziecko. Wyjaśniono mi wtedy, że ta gala jest bardzo ważna dla całego kraju, obiecano większe pieniądze i natychmiastowy rewanż, co mnie przekonało do podjęcia walki, mimo że nie byłem w stu procentach gotowy. Chcę tylko dostać to, co mi obiecano. Ciężko trenuję i chcę pokazać światu, na co mnie stać, kiedy jestem gotowy na sto procent - powiedział Oquendo.

Jeżeli Czagajew nie zgodzi się na walkę rewanżową, zostanie pozbawiony tytułu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: odyniec
Data: 08-04-2015 11:11:54 
Ciekawe czy zapłacą mu zalegle siano
 Autor komentarza: roycer
Data: 08-04-2015 11:46:40 
Błąd w tytule "CZAGAJEW Z SĄDOWYM ZAKAZEM. MUSI DAĆ REWANŻ OQUENDO"- nakazem powinno być
 Autor komentarza: CELko
Data: 08-04-2015 13:42:35 
Dokładnie po tytule myślałem, że jak Tomek Adamek prowadził po spożyciu i dostał zakaz prowadzenia pojazdów na okres trzech lat.
 Autor komentarza: progresywny
Data: 08-04-2015 14:20:05 
Dla fana boksu rewanż będzie niepotrzebnym zapychaczem w wadze ciężkiej nazwanym "walką o mistrzostwo świata WBA wagi ciężkiej w wersji regularnej" z kolei Oquendo należy się rewanż, bo mu nie wypłacili pieniędzy i mu wcześniej już obiecano, że w razie kontrowersji dostanie rewanż a werdykt mógł pójść w obydwie strony...lol...
 Autor komentarza: matd
Data: 08-04-2015 14:57:41 
To powinno sie skonczyc,glowna jakas komisja bokserska ,powinna zajac sie wba .To jest skandal,co robi ta federacja.MŚ to wielka ,sprawa,i certyfikat do konca dni dla piesciarza.jak kazda kategoria wagowa ma cztery glowne federacje mistrzowske ,to niech juz tak zostanie..Jak ,jest wielki zawodnik w danej kategorii to niech go odznacza tytulem supermistza,ale dodatkowo,a nie daja mu jakis pasek,a o glowny bije sie np . chagaev z oquendo.Dodatkowo ,daja mistza tymczasowego innemu zawodnikowi , i wychodzi na to,ze wba ma 3 mistrzow.Np .jeszcze nie dawno mieli : Klitschko(SM),chagaev(regular),i ortiz(tymczasowy)..skandal,dziwie sie ze nikt sie jeszcze za to nie zabral. Ja w swoich rankingach,jakie prowadze w ramach ,,hobby,, ,nawet nie uwzgledniam pasow regular,bo to jest kpina !
 Autor komentarza: bolos
Data: 08-04-2015 17:00:39 
Dla mnie jakieś tam mistrzostwo WBA regular to nie jest zadne mistrzostwo.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.