WSB: GRZEGORZ KOZŁOWSKI ZASTĄPI W SKŁADZIE TOUBĘ

Grzegorz Kozłowski (-52 kg) po raz drugi w tym sezonie wystąpi w lidze World Series of Boxing. W wyjazdowym spotkaniu Rafako Hussars Poland z Italia Thunder zastąpi Niemca Hamzę Toubę. Mecz odbędzie się w następną sobotę 11 kwietnia o godzinie 21:00 w miejscowości Andria. Transmisja w TVP Sport.

- Hamza Touba, który w obecnych rozgrywkach wygrał w barwach Husarii dwie walki, jest reprezentantem Niemiec i w najbliższym czasie będzie do dyspozycji tamtejszych szkoleniowców. Mam nadzieję, że szansę wykorzysta Grzegorz Kozłowski, który już boksował w Azerbejdżanie - powiedział główny trener Rafako Hussars Poland, Zbigniew Raubo.

W porównaniu z niedawnym meczem z Argentina Condors (2-3), w składzie nie ma też Dawida Michelusa (-60 kg), który doznał kontuzji nosa. W jego miejsce powołanie otrzymał Mateusz Polski, wracając do Husarii po długiej, ponad rocznej przerwie.

- W pozostałych kategoriach wagowych wystąpią ci sami bokserzy, co ostatnio - Steven Gerrard Donnelly (-69 kg) z Irlandii Północnej, Mateusz Tryc (-81 kg) i Roger Hryniuk (+91 kg). Nastawienie zawodników i moje się nie zmienia, jedziemy do Włoch po dobry wynik - mówi selekcjoner naszej reprezentacji.

Najlepszy bilans z drużyny biało-czerwonych, która wyjeżdża do Italii, ma Steven Gerrard Donnelly - 4 zwycięstwa. Ze względu na procedury wizowe, zabrakło go w wyjazdowym spotkaniu z Azerami (boksował wtedy Rafał Perczyński). Reprezentant Irlandii zajmuje trzecie miejsce w rankingu WSB w wadze półśredniej.

Na pierwszą wygraną w rozgrywkach WSB czeka Roger Hryniuk (+91 kg), który wygrał wewnętrzną rywalizację z Pawłem Wierzbickim i Litwinem Mantasem Valavicziusem. Na sparingach walczy z nowym-starym zawodnikiem Husarii, którego nazwisko niebawem zostanie oficjalnie ogłoszone.

- W tym tygodniu mieliśmy pięciorundową wojenkę sparingową. Rywal jest silny, szybki, dobry technicznie. A kto wypadł lepiej, niech ocenią trenerzy - mówi Hryniuk.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 03-04-2015 15:02:41 
Słabiutko idzie chłopakom w WSB .Niema narybku do profesjonalnego boksu zawodowego .Brak dobrze działajacych klubów w średnich i małych miejscowościach w kraju które byłyby w stanie wyławiać
samorodki których pewnie nie brakuje ale są nie zauważane .
 Autor komentarza: Turu
Data: 03-04-2015 15:11:54 
nowym-starym zawodnikiem Husarii, hmm, Olaś wraca?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.