BEY-SZAFIKOW 30 KWIETNIA W LAS VEGAS

Zapowiadana od jakiegoś czasu walka o pas IBF w wadze lekkiej pomiędzy Mickey Beyem (21-1-1, 10 KO) a Denisem Szafikowem (35-1-1, 19 KO) została oficjalnie potwierdzona. Pięściarze spotkają się 30 kwietnia na ringu w Palms Casino Resort w Las Vegas.

W czwartek miał się odbyć przetarg na organizację pojedynku. Nie był on jednak potrzebny, ponieważ grupy Mayweather Promotions i Top Rank osiągnęły porozumienie na drodze negocjacji. To dość zaskakujące, bo jeszcze do niedawna stajnie omijały się szerokim łukiem. Po zakontraktowaniu walki Mayweather-Pacquiao przyszło jednak ocieplenie klimatu.

- Grupa Mayweathera ma mistrza i zarezerwowaną datę na antenie telewizji ESPN2. Jesteśmy profesjonalistami, osiągnęliśmy porozumienie i mamy walkę. I to dobrą walkę, w tygodniu gali Mayweather-Pacquiao – powiedział wiceprezydent Top Rank Carl Moretti.

Bey będzie bronić pasa IBF po raz pierwszy. 31-letni Amerykanin odebrał go we wrześniu ubiegłego roku Miguelowi Vazquezowi.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Maynard
Data: 26-03-2015 20:17:07 
Jeden z najsłabszych aktualnych posiadaczy pasów. Albo udowodni, że jest wart cokolwiek, albo za rok nikt nie będzie jego nazwiska pamiętał. Szafikow wydaje się pięściarzem na wyższym poziomie, powinien poradzić sobie z chaotycznym stylem Beya.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.