DAWID MICHELUS WALCZYŁ ZE ZŁAMANYM NOSEM

Od drugiej rundy ze złamanym nosem walczył Dawid Michelus (-60 kg) w pojedynku z Brianem Ivanem Nunezem w lidze WSB. W San Luis Rafako Hussars Poland przegrali z Argentina Condors 2-3.

- Argentyński lekarz stwierdził, że to złamanie, ale bez przemieszczeń. Konieczne będzie prześwietlenie w Polsce. Mam nadzieję, że nie będzie tak źle, jak początkowo wyglądało. Wydaje mi się, że do kontuzji doszło w drugiej rundzie, w kolejnej zaś zacząłem lekko krwawić z nosa - powiedział Dawid, który przegrał swoją walkę niejednogłośnie na punkty.

Sezon 2015 w World Series of Boxing mistrz Polski wagi lekkiej rozpoczął od zwycięstwa z Kazachem Zakirem Safiulline. Później przyszła niestety seria porażek.

- Nie chcę oceniać werdyktu w walce z Nunezem. Mam świadomość, że powinienem lać takich przeciwników. Niestety po drodze w mojej karierze zrobiłem trochę rzeczy źle, sporo żałuję, a teraz ciężko dojść do tego, co miałem wcześniej. Najważniejsze dla mnie, że wracam do dobrej dyspozycji pod względem fizycznym, a z czasem nauczę się znów wygrywać z najlepszymi - mówi Michelus.

21-letni pięściarz ma już w dorobku brązowe medale Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich i Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Wygrywał z takimi rywalami jak Tugstsogt Nyambayar (Mongolia) - wicemistrz olimpijski 2012 z Londynu i wicemistrz świata 2009 z Mediolanu.

W meczu z Argentina Condors punkty dla Husarii zdobyli Hamza Touba -52 kg i Steven Gerard Donnelly -69 kg, który zachował szansę na awans na Igrzyska w Rio. Porażki ponieśli Mateusz Tryc -81 kg i Roger Hryniuk +91 kg.

Kolejne spotkanie w kategoriach wagowych od -52 kg do +91 kg Husaria rozegra 11 kwietnia w miejscowości Andria z Italia Thunder.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 23-03-2015 18:07:48 
Ktoś wie może o czym konkretnie mówi Michelus kiedy odnosi się do błędów w swojej karierze?
 Autor komentarza: odyniec
Data: 23-03-2015 20:04:22 
pewnie do tego ze w ogole zaczal
 Autor komentarza: awel
Data: 24-03-2015 05:41:40 
masakra, po kazdy spotkaniu wsb pozniej przez tydzien czytam jak to sie wszystko przeciwko nam zaprzysieglo , dobrze ze inni zawodnicy ( z innych zespolow) maja z gory, sa zdrowi, nic ich nie boli, maja trenerow i ogolnie maja wszystko by....wygrywac
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.