OCZAMI FANA BOKSU ZAWODOWEGO: GALA W MONTREALU

Sobotnie wczesne popołudnie w połowie marca wygląda w New England tak, jakby to był wciąż styczeń, a zima miała swój przekorny uśmiech na twarzy, urągając zdrowemu rozsądkowi. Śnieg, marznący deszcz i oczywiście boks to tematy przewodnie naszej wyprawy z Newton do Montrealu. Siedmioosobową ekipę wciskamy w Cadillac Escalade i ruszamy, mając świadomość, że napęd na cztery koła powinien uchronić nas przed zbędnymi poślizgami i opóźnieniem związanym z przyjemnościami podróży w takich właśnie warunkach atmosferycznych.

Czterogodzinna wycieczka przebiega jednak bez żadnych zbędnych przerw i pojawiamy się w Sheraton Hotel na 1201 Boulevard Rene-Levesque West. Jest dopiero siódma wieczorem, więc wybieramy się całą grupą na kolację. Po gali będzie zbyt późno, by się zapychać smakołykami kuchni znanej w Quebec jako najbardziej atrakcyjnej smakowo. Ceny w okolicach areny jak zwykle w takich sytuacjach są odpowiednio podwyższone, co już stało się w USA i Kanadzie stałą praktyką biznesową.

Wchodząc do Bell Centre, widzimy wyraźnie, iż Pascal potrafi ściągnąć poważną grupę fanów, ale oczywiście zauważamy również grupki tych, którzy posługują się językiem rosyjskim, bądź też wyraźnie akcentują swoją przynależność do tej grupy narodowościowej. Wewnątrz musimy się jednak rozdzielić, gdyż nasza grupa ma bilety w trzech różnych sektorach areny. To żaden problem. Niemalże każde miejsce jest naprawdę atrakcyjne, a widoczność ringu doskonała. Bell Centre jak zawsze sprawia niesamowite wrażenie. Super hala, w której miałem przyjemność bywać już wielokrotnie i to nie tylko na wydarzeniach bokserskich, aczkolwiek przyznaję, że takiego dreszczyku emocji to tylko boks potrafi mi dostarczyć. Przechodząc w pobliżu barierki oddzielającej sekcje dla dziennikarzy telewizyjnych i innych ludzi z branży od reszty siedzeń na glównej podlodze areny, zauważam zajętych przygotowaniami do przekazu telewizyjnego Maxa Kellermana, Jima Lampleya, Bernarda Hopkinsa, jak również całą rzeszę innych znakomitości ze świata boksu zawodowego.

Zawsze to śmieszne zobaczyć, jak Jim Lampley ma pudrowany nos i zmarszczki, by lepiej wyglądać w teleiwzji. Kathy Duva stara się rozmawiać z niemalże każdym po przeciwnej stronie ringu, gdzie mieści się stanowisko ekipy HBO, ale całą uwagę zabiera nowy mistrz wagi ciężkiej - niejaki Deontay Wilder, który w swoim jasnym garniturze i z uśmiechem na twarzy jest oblegany przez rzesze dziennikarzy i blogerow, którzy najwyraźniej są zachwyceni faktem, iż Wilder pojawilł się w Montrealu i próbują wycisnąć z niego jak najwięcej słów… Prawdę mówiąc żadna z pierwszych walk na tej gali nie była dla mnie interesująca, więc to jeden z powodow, dla których przyszliśmy odrobinkę później, ale oglądamy szybką robotę Dierry'ego Jeana, który nokautuje wolnego Manuela Reyesa już w trzeciej rundzie, co wywołuje falę zadowolenia wśroó przeważającej części widowni w Bell Centre.

Przyznaję się, zostałem zaskoczony faktem, że dziwnym trafem po dłuższej przerwie komercyjnej do ringu wchodzą Łukasz Janik i kolejny lokalny pięściarz David Theroux. Myślałem, że to się już odbyło na samym początku gali, ale jednak nie. Wrzawa dookoła świadczy, iż wielu kibiców pokłada duże nadzieje w przyszlosci ringowej Theroux i jak się szybko okazuje, rzeczywiscie Janik nie ma najmniejszych szans, by przetrwać zbyt długo. Według mnie nie pokazał niczego, co dawałoby nawet polskim fanom podstawę, żeby oglądać tego pięściarza kiedykolwiek w ringu. Strata czasu i niepotrzebne zabieranie tlenu innym pięściarzom, którzy z kimś pokroju Theroux potrafiliby wytrwać więcej niż te słabiutkie trzy rundy. To był tragiczny występ ringowy Łukasza Janika i to dosłownie pod każdym względem. Jedynym momentem, w którym Janik wyglądal energicznie, było jego wejście do ringu, jak również wszystko, co robił tam do chwili pierwszego gongu. David Theroux natomiast nie musiał się zbytnio przemęczać, by dać swoim fanom dużo radości, aczkolwiek nie widzę w nim również żadnego potencjalnie perspektywicznego pięściarza, którego chcielibyśmy oglądać częściej.  Taka walka bez znaczenia i zapchanie dziury programowej do momentu, kiedy przyjdzie czas rozpoczęcia transmisji HBO.

Dłuższa przerwa i wreszcie zaczyna się ważniejsza część sobotniej gali. W ringu pojawiają się Wasylij Lepichin i Isaac Chilemba, który niespodziewanie obdarzony został dość ciepłym przyjęciem przez publikę. Była to jednak pierwsza poważna plama na tej karcie, gdyż walka nie dość iż jednostronna, to wykazała, że reklamowany tutaj Lepichin okazał się strasznie nieprzygotowanym do pojedynku pięściarzem, który wyglądal po pierwszych dwoch rundach, jakby chciał wrócić do hotelu i położyć się spać. Taki też był jego występ - senny i pozbawiony animuszu. Tylko dzięki temu, że Chilemba nie jest obdarzony jakimś poważniejszym uderzeniem, walka ta trwała cały dystans. Ja przyznałem Chilembie wszystkie starcia - czyli 100:90. Prawdę mówiąc, trudno było ten pojedynek obejrzeć do końca, gdyż przeraźliwie wiało nudą, a masa dezaprobaty na widowni wyraźnie potwierdzała fakt, że tacy jak Wasylij Lepichin nie powinni być pokazywani przez HBO nigdy więcej.

Kolejny pojedynek miał być dla mnie najbardziej interesującym wydarzeniem gali w Montrealu. Będąc wielkim fanem wagi ciężkiej, zawsze z wielką przyjemnością obserwuję ważne wydarzenia w tej kategorii, a szczegolnie lubię tych pięściarzy, których mam przyjemność obserwować na żywo często. Takimi są oczywiście Wiaczesław "Czar" Głazkow i Steve "USS" Cunningham. Pojedynek zaczyna się i toczy przez pierwsze parę rund w dość szybkim tempie, którego należy oczekiwać po pięściarzach, którzy potocznie nazywani są przez fanow "małymi ciężkimi". Mam jednak wrażenie, że Steve nie ma w sobie na tyle tej znanej nam werwy i pragnienia zwycięstwa, które często obserwowaliśmy w przeszłości. Zaczyna to być bardziej widoczne w drugiej części walki, kiedy Głazkow podkręca tempo i wywiera większą presję na Cunninghamie. Coraz więcej ciężkiej artylerii wytoczonej przez Wiaczesława powoduje, że Steve traci przewagę uzyskaną wcześniej i zaczyna być coraz bardziej widocznie przytłoczony energią Głazkowa, który po rundzie ósmej staje się może jeszcze nie dominujacą stroną w tej walce, ale z pewnością pięściarzem chcącym wygrać bardziej niż Cunningham.

Gwizdy i masy ludzi spędzajacych ostatnie dwie rundy tej walki na przygotowywaniu się do pojedynku wieczoru - czyli kupnie ostatniego piwa i czegoś do zjedzenia, świadczą dobitnie, iz widowisko nie było w stanie zelektryzować nikogo poważnie zajmującego się boksem, a już z pewnością nie przeciętnego fana w kanadyjskim Montrealu, który znany jest z dość wygórowanych standardów percepcji bokserskiej. Jestem zawiedziony postawą obu pięściarzy i kiedy zabrzmial gong po ostatniej dwunastej rundzie, nie tylko ja, ale znaczna część widowni odetchnęła z ulgą. Jeżeli waga ciężka nie posiada pięściarzy, którzy mogliby stworzyć bardziej interesujace widowisko bokserskie, jesteśmy naprawdę w nieciekawym miejscu i reaktywacji nie należy spodziewać się zbyt szybko. Uznaję, że paroma punktami Głazkow wygrywa ten słaby pojedynek. Myślę, że wynik 116:112 jest najbardziej właściwy, a zwycięstwo pięściarza z Ukrainy nie podlega wątpliwości. Wzniesione po walce ręce Steve’a w geście zwycięstwa to musiał być jakich odruch, którego prawdę mówiąc nie rozumiem. Widownia przyjęła ze śmiechem.

Czas na walkę główną, której bohaterowie byli pokazywani nieustannie na wielkich ekranach wiszących nad ringiem. Siergiej Kowaliow został straszliwie wygwizdywany, a Jean Pascal przyjęty entuzjastycznie. Nie wiem dokładnie, jak wielu ludzi może być w tym momencie na widowni, ale sądzę, iż około 13-14 tysięcy. Przeważającą większość stanowili ci, którzy przyszli dopingować lokalnych pięściarzy - glównie Pascala, to widać i słychać. Nie mam wątpliwosci, że jest to jedna z najbardziej wrzaskliwych publik na bokserskich imprezach, na jakich bywam. Montreal – Quebec to bokserska twierdza. Czas na walkę wieczoru. Pięściarze wchodzą do ringu ze znakomicie przygotowanego punktu, który znajduje się po przeciwnej stronie ringu od stanowiska komentatorskiego HBO. Powitanie Pascala wręcz elektryzuje atmosferę w Bell Centre, a obecność Roya Jonesa w teamie Kanadyjczyka jest pozytywnie komentowana przez fanów zebranych w hali. Wejście Kowaliowa to burza gwizdów, a nawet wyzwisk towarzyszących pięściarzowi z Rosji. Typowe w takich sytuacjach. Zostało to z premedytacją podsycone fragmentem hymnu starego ZSSR, co wywołało jeszcze większą falę dezaprobaty towarzyszącą wyjściu Kowaliowa.

Tradycyjnie Michael Buffer i "Let’s Get Ready To Rumble". Luis Pabon daje znak do rozpoczęcia pierwszej rundy. Od samego początku agresja Siergieja daje się we znaki Pascalowi. Zdecydowany napór Rosjanina powoduje, iż Kanadyjczyk zmuszony jest do zmiany taktyki i wdawania sie w wymiany, które przyjmowane są entuzjastycznie przez widownię. Zamachowe, nawet calkowicie chybione, ożywiają publikę. Pierwsze rundy to znakomite akcje z obu stron, ale przebieg walki pod dyktando Rosjanina, który w końcówce trzeciej rundy miota Pascalem i niemalże wyrzuca go poza ring. Gong ratuje Kanadyjczyka, który wyglada jakby miał już kompletnie dość.

Czwarta i piąta runda to w wykonaniu Siergieja Kowaliowa typowy przykład strategii "seek and destroy", która powoduje, że znaczna część widowni ogląda tę walkę na stojąco. Co za pojedynek! Nie za dużo techniki, ale za to boks, który porywa każdego fana umiejącego docenić prawdziwych profesjonalistów. Obaj pięściarze mają swoje momenty w kolejnych rundach, ale nie ulega wątpliwości, iż to właśnie Krusher jest tym, który tej walki przegrać po prostu nie może. W samej końcówce rundy siódmej Siergiej trafia przeraźliwie mocno, a Pascal na "wacianych nogach" wraca do swojego narożnika.

Runda ósma to ostry i bezlitosny napór Rosjanina, który dorywa Pascala w narożniku serią potężnych ciosów i w decydującym momencie traci równowagę na mokrej powierzchni, dając w ten sposób Kanadyjczykowi szansę na chwilę odpoczynku. Gdy Kowaliow wstaje z maty ringu, Pascal na chwiejących się nogach ledwie jest w stanie utrzymać się o własnych siłach w oddalonym o kilka metrów narożniku. Kiedy sędzia ringowy pozwala Siergiejowi na kontynuowanie walki, ten dobiega do Pascala i zadaje kilka ciosów, które są już tylko przysłowiową "kropką nad i". Przerwanie walki to odruch milosierdzia nad sponiewieranym Pascalem.

Wielkie brawa dla Jeana, którego postawa w tej walce zasługuje na duże uznanie. Znakomity pojedynek! Jeden z tych, które proszą się o rewanż. Nie dlatego, iż był tak wyrównany, a raczej ze względu na poziom intensywności i w mniemamniu wielu kontroweryjne zakończenie. Osobiście uważam, że kontrowersji być nie powinno, ale rozmawiając po gali z fanami Pascala, staram się jakoś zrozumieć ich punkt widzenia. W ringu Kellerman przeprowadza wywiady, które okraszane są na przemian burzą gwizdów bądź też braw, ale to już szara rzeczywistość tych gal, gdzie przeważająca część widowni od razu opowiada się po jednej stronie i przychodzi tylko po to, by dopingować swoich pięściarzy.

Powoli wymykamy sie z Bell Centre. Na zewnątrz śnieg zasypał chodniki i ulice tego pięknego miasta. Dobrze, że Sheraton jest tylko kilka kroków od hali. Jutro powrót do domu i czekanie na kolejne ekscytujące bokserskie wydarzenia.

- Andre James (COP)

Bell Centre – Montreal, Kanada
Sobota, 14/03/2015

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: arpxp
Data: 17-03-2015 21:16:13 
Wiedziałem, że cop coś zbyt grzeczny ostatnio :D
 Autor komentarza: LatajacyDywanik
Data: 17-03-2015 21:30:39 
No ładnie COP, może to zamknie usta malkontentom i zwolennikom teorii spiskowych :)
 Autor komentarza: stolat
Data: 17-03-2015 21:32:10 
Uff juz myslalem ze mam cos z glowa i wszedzie widze copa ale na szczescie podpis pod artykulem mnie uspokaja;) artykuł hmm ciezko ocenic bo duzo w nim pierdol i ja na przyklad w newsie tego nie szukam ale uwazam ze znajdzie sie ktos kto chce poczytac taka historyjke zawsze jest to nowe spojrzenie na wydarzenie sportowe a nie ciagle klepanie jednego
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 17-03-2015 21:32:18 
Andre James? Więc zapewne nazywa się Andrzej Janusz :D

Czekam aż ktoś zacznie szukać tych fotek, czy aby nie są ściągnięte z neta. Fajna relacja, oprócz typowego przechwalania się co to ja nie zrobiłem i gdzie nie jadłem. Nie wiem, czy to się robi dla taniego popisu, czy to takie amerykańskie? Mariusz Max Kolonko ma podobny zwyczaj.
 Autor komentarza: arpxp
Data: 17-03-2015 21:35:58 
Przecież to jest jak wpis z blogu
 Autor komentarza: BeyrootPl
Data: 17-03-2015 21:36:18 
Cop

Swietny artykuł!!

Oby takich więcej!!

Czyta sie super. Wiecej tego typu relacji!
 Autor komentarza: Kasandr
Data: 17-03-2015 21:37:15 
He,he.
Już po dwóch zdaniach wiedziałem kto jest autorem tekstu.:)

Bardzo dobry artykuł i z wielką przyjemnością przeczytałem tekst.
 Autor komentarza: djpioter
Data: 17-03-2015 21:39:30 
Przecież od razu widać,że to zdjęcia telewizora. :)))
 Autor komentarza: Blancos
Data: 17-03-2015 21:42:41 
Trochę mało fotek, ale relację czytało się z zaciekawieniem. Pisz więcej takich relacji, to userzy uwierzą, że faktycznie na wielu galach bywasz.
 Autor komentarza: malyboyy
Data: 17-03-2015 21:47:31 
Spoko te fotki z telewizora.
 Autor komentarza: marcintst
Data: 17-03-2015 21:50:09 
byc moze to efekt zooma a nie tv
 Autor komentarza: marcintst
Data: 17-03-2015 21:53:03 
albo cała kasa poszła na bilety na FMJ-pac a nie sprzet
 Autor komentarza: Shawn6
Data: 17-03-2015 21:55:15 
Poniższa wiadomość łamie postanowienia regulaminu. Użytkownik Shawn6 piszący z IP: 83.4.144.120 dostaje ostrzeżnie. Jeśli będzie dalej łamał regulamin, zostanie usunięty ze społeczności użytkowników serwisu.


Miała być moderacja, wstawiają relacje i fotki kłamcy robione wprost z tv. Już bardziej daremni nie możecie być.
 Autor komentarza: djpioter
Data: 17-03-2015 22:03:45 
Ktoś kto jeździ po największych galach bokserskich na świecie i śpi,jak sam się pochwalił,w Sheratonie nie ma dobrego aparatu? HMMM... :))
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 17-03-2015 22:05:05 
Haha, to są rzeczywiście foty z TV. Jest grubo.
 Autor komentarza: wrzeluk
Data: 17-03-2015 22:11:13 
Na kilometr widać, że zdjęcia robione aparatem do TV.
 Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 17-03-2015 22:12:33 
Raz kolesia banują raz dają jego artykuł?

Nie szkodzi przyda się ale o co tu lata?

To pierwszy jego artykuł?
Były inne?
 Autor komentarza: Shawn6
Data: 17-03-2015 22:16:32 
Poniższa wiadomość łamie postanowienia regulaminu. Użytkownik Shawn6 piszący z IP: 83.4.144.120 dostaje ostrzeżnie. Jeśli będzie dalej łamał regulamin, zostanie usunięty ze społeczności użytkowników serwisu.


Ich cyrk, ich małpy, ale nawet małpy gówna nie zeżrą i cyrk się rozpadnie, już się rozpada. Patrzcie na lipny rp, jeszcze kilka miesięcy temu tam w strefach kibiców było 50 postów, dzisiaj tyle co tutaj albo i więcej. Stawiam rok i tego portalu nie będzie, wielomiesięczny ciąg fatalnych decyzji i celowe szczucie ludzi.
 Autor komentarza: Lordigi
Data: 17-03-2015 22:19:23 
Świetny artykuł, oby takich więcej, pozdro COP. Ciapciaki oglądaliście galę ? widzieliście w którymkolwiek momencie transmisji obraz z takich kątów jak na przedstawionych zdjęciach ?
 Autor komentarza: Shawn6
Data: 17-03-2015 22:21:41 
Ciapciaka w majach poszukaj kapuściarzu.
 Autor komentarza: Shawn6
Data: 17-03-2015 22:22:10 
t*
 Autor komentarza: Woolite
Data: 17-03-2015 22:30:53 
Przyznaję, że reportaż użytkownika o wielu kontach dobrze mi się czytało.
O rewanżu mowy być nie może. Pascal nic więcej nie zdziała niż zdziałał. I tak dał dobry występ na przeciwko Kovaleva.
 Autor komentarza: samqualis
Data: 17-03-2015 22:32:13 
fajne zdjecia, szkoda ze zrobione telewizorowi

XD
 Autor komentarza: un4given
Data: 17-03-2015 22:42:49 
Foty ze streama haha
 Autor komentarza: Dudas
Data: 17-03-2015 22:55:36 
Autor podesłał nam dużo więcej zdjęć. Wiele z nich świadczyło o tym, że był w Bell Centre w Montrealu. Po prostu nie pasowały do tekstu i nie zostały użyte.
 Autor komentarza: Woolite
Data: 17-03-2015 22:58:36 
Do redakcji,
rozumiem ograniczone środki, blokada dostępu do zawodników Wasyla, ale publikowanie materiału usera wielokrotnie banowanego, którego nienawidzi połowa użytkowników sytuacji nie poprawi. Nie chodzi tutaj o merytoryczność materiału, bo mi osobiście się on podobał i obiektywnie trzeba stwierdzić, że był dobry, ale o pewne reguły.
Nie może być tak, że jednego dnia ww user hejtuje czy jest hejtowany w długich bitwach, a drugiego jego artykuł ląduje na głównej. To nie może działać.
Jak już mogę coś zaproponować, to zawiązanie jakiegoś rodzaju współpracy, przy jednoczesnym zakazie występowania w roli usera lub na odwrót.

PS Tylko żeby nam tu drugi Garczarczyk nie wyrósł.
 Autor komentarza: conceptofpower
Data: 17-03-2015 23:04:55 
Gwoli wyjasnienia. Tekst napisany w jednym celu, by wzmoc wasza kreatywnosc na tym najwazniejszym forum bokserskim w Polsce. Mam nadzieje, ze skoro ja skusilem sie I podeslalem tekst do redakcji z takim malym felietonikiem, teraz wiecej osob bedzie to robilo. Nie po to by sie "chwalic", gdyz fan boksu nie chwali sie tym, ze uczeszcza na gale bokserskie I oglada walki. TO JEST NORMALNE. Nie sadze, ze jestem jedynym uzytkownikiem tego portal, ktory uczeszcza na bokserskie gale, a z prywatnych e-mails wiem, ze jest takowych wiecej...przynajmniej paru. Relacje nie musza byc z gal wielkich I znanych. Ja z przyjemnoscia poczytam takie z polskich czy mniejszych europejskich imprez, na ktorych nie bywam a chcialbym poznac atmosphere takowego wydarzenia.
Pozdrowionka dla fanow boksu a redakcji bokser.org zycze by forum to bylo jak najbardziej dynamiczne I kreatywne kazdego dnia...oczywiscie z zachowaniem odpowiedniek formy ekspresji.
 Autor komentarza: Shawn6
Data: 17-03-2015 23:07:54 
Podeślę wam relacje z Manny vs Floyd, oferuję zdjęcia hd, dłuższa dokładniejszą relację i nawet ip z USA. Wcześniej byłem tylko 3 razy zbanowany i obraziłem 75% społeczności nie 99%. Jestem bardziej wiarygodny.
 Autor komentarza: conceptofpower
Data: 17-03-2015 23:11:28 
Co do zdjec, robione z wielu punktow areny, gdyz siedzielismy niestety ale bileciki kupowalismy nie jednoczesnie I nasza grupka byla podzielona na kilka mniejszych. Zebralem pewnie okolo 30 zdjec (wszystkie robione jak przystalo na FANA BOKSU ZAWOGOWEGO osobistymi iPhone6) i dolaczylem do tego felietoniku. Zdjec robionych przez zawodowcow aparatami profesjonalnymi macie na kazdej bokserskiej stronie wiec poomysl byl taki, by zalaczone tutaj fotki byly zwyczajnie amnatorskie i robione na szybko, kto na gale uczeszcza by ogladac walki a nie bawic sie w fotografa...lol...
Oczywiscie tym, ktorym pasuje teoria, iz "cop to mitoman" badz "klamca" z pewnoscia nawet nie bede probowal niczego na sile wyjasniac, gdyz jak juz wspomnialem, cel tego atykuliku byl tylko jeden.
Za slowa pochwaly, badz konstruktywnej krytyki dziekuje. Inne opinie mam...wiecie gdzie...lol...
oczywiscie tak pol zartem, pol serio.
 Autor komentarza: conceptofpower
Data: 17-03-2015 23:15:23 
"Woolite Data: 17-03-2015 22:58:36

PS Tylko żeby nam tu drugi Garczarczyk nie wyrósł."

prosze tylko bez obrazania mnie. Ja mam swoja prace i nie potrzebuje dodatkowych zajec i pieniedzy. Ponadto, Garczarczak nie jezdzi na bokserskie imprezy, oprocz pewnie tych kilku, na ktorych wystepuja Polacy. Na gali w Montrealu bylo mnostwo znanych dziennikarzy i blogerow (widzialem z polskiej strony jeff Woyciechowsky), ale zadnego Garczarczaka tam nie bylo, gdyz gale bokserskie sa tylko dla "mitomanow" a prawdziwi dziennikarze nie musza na takowe uczesczac ;-)
 Autor komentarza: rafaljanek
Data: 17-03-2015 23:17:19 
Fajna incjatywa Cop. Pozdro !
 Autor komentarza: conceptofpower
Data: 17-03-2015 23:18:45 
"Blancos Data: 17-03-2015 21:42:41
Pisz więcej takich relacji, to userzy uwierzą, że faktycznie na wielu galach bywasz. "

Akurat to nie ma zadnego znaczenia. Powinniscie juz to dawno zauwazyc :-)
 Autor komentarza: conceptofpower
Data: 17-03-2015 23:20:32 
"un4given Data: 17-03-2015 22:42:49

Foty ze streama haha"


lol...tak, tak unforgiven...hejtuj, hejtuj a pomoze ci to w zdobywaniu wiedzy o boksie.
Pozdrowionka...
 Autor komentarza: conceptofpower
Data: 17-03-2015 23:25:06 
Dodam, ze redakcja wykonala znakomita prace z polska wersja mojego tekstu. Ja niestety nie dorobilem sie jeszcze by kupic software, ktore pozwalaloby mnie na dyktowanie tekstow czy komentarzy z polskimi znakami.Moze kiedys...
Dzieki Panowie.
 Autor komentarza: sexo
Data: 17-03-2015 23:55:10 
Hey koledzy i kolezanki,zagladam na bokser.org i pisze dopiero od niedawna,fajnie poczytac jak u innych fanow boksu wygladaja takie wyprawy na gale;)sam bym sie gdzies wybral ale niestety mala ilosc siana na koncie mi na to nie pozwala:(
 Autor komentarza: sexo
Data: 17-03-2015 23:58:04 
conceptofpower

Kolega to rodak mieszkajacy w Kanadzie?
 Autor komentarza: jassin
Data: 18-03-2015 00:07:03 
dobra relacja. czekam na kolejna. najlepiej z Mayweather vs Pacquiao:) ale Kliczko vs Jennings tez by byla dobra. walka w nowym jorku, wiec bedzie o czym pisac.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 18-03-2015 00:14:25 
Andre James?

Pamiętam parę lat temu jak cop pisał komentarze na bokser.org ( tylko pod artykułami o Adamku ).
Wtedy niektórzy użytkownicy pisali że cop nazywa się Scop czy Scott Malinowski i wcześniej pisał na jakimś innym portalu właśnie pod pseudonimem Andre.

Więc jak to jest z tym Andre? To imię czy pseudonim?
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 18-03-2015 00:15:57 
Co do artykułu to dobry. ( ktokolwiek by to nie pisał)
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 18-03-2015 00:16:47 
Co do artykułu to dobry. ( ktokolwiek by to nie pisał)
 Autor komentarza: Kadej
Data: 18-03-2015 00:22:11 
cop
Dobry artykuł, tak trzymaj, czekam na kolejne.

Co sądzisz o decyzji Proksy? Bo z tego co pamiętam byłeś jego fanem. Ja sam przecierałem ocz ze zdumienia jak byłem na gali w Krakowie i zobaczyłem, że leży z Sulęckim...
 Autor komentarza: sexo
Data: 18-03-2015 00:40:07 
Kadej

Pozwol ze sie wtrace i odpowiem na pytanie nt.Proksy jak ja to widze,otoz moim skromnym zdaniem decyzja Grzesia ta dzisiejsza o ktorej sie dowiedzielismy jest to doskonaly przyklad jak spieprzyc sobie kariere na wlasne zyczenie;( Inne wczesniejsze decyzje tez byly wg mnie mocno chybione np.przedluzenie kontraktu z Anglikami.Grzesio chyba troche w nieodpowiednim momencie,troche za szybko zaczal zajmowac sie innymi sprawami niezwiazanymi z boksem(jakis prezen banku czy cos tam bylo;)teraz jakis dyrektor)takie rzeczy to powinny byc po zakonczeniu kariery.Pamietam jak ogladalem pierwsza walke zawodowa Grzesia z A.Capo w Vegas,wtedy myslalem ze beda zawsze sukcesy:)niestety nie wyszlo:(trzeba czekac az pojawi sie ktos nowy.
 Autor komentarza: dzejmsblant
Data: 18-03-2015 00:44:54 
o kurwa Mości Panowie leżę ze śmiechu, choć juz miałem iść spać, zdjęcia telewizora robione butem na szybko, to moja stara nokia robi lepsze, smiech i płacz jednocześnie:)) niesamowite :))
 Autor komentarza: dzejmsblant
Data: 18-03-2015 00:49:58 
Poniższa wiadomość łamie postanowienia regulaminu. Użytkownik dzejmsblant piszący z IP: 88.156.226.167 dostaje ostrzeżnie. Jeśli będzie dalej łamał regulamin, zostanie usunięty ze społeczności użytkowników serwisu.


a tak serio cop to fajnie że jesteś i że się tutaj pojawiłeś, choć mendą i tak jesteś:). Powinieneś wcześniej jakoś "uwiarygodnić" swoją osobę, ot tak.
 Autor komentarza: Homer
Data: 18-03-2015 01:12:59 
jezu, ale siara...
a z tymi fotkami, to faktycznie przedszkole. szkoda słów.
no ale jest beka, i o to chodzi. :D
 Autor komentarza: un4given
Data: 18-03-2015 01:21:06 
Serio fajne te print screeny z "osobistego iphone'a 6" :)
 Autor komentarza: conceptofpower
Data: 18-03-2015 02:53:54 
"un4given Data: 18-03-2015 01:21:06

Serio fajne te print screeny z "osobistego iphone'a 6"

lol...fajnie, ze poprzeczka jest tak nisko twoim zdaniem, gdyz bez problemu zaskoczysz wszystkich tutaj relacja na o wiele wyzszym poziomie i to wkrotce...lol...
Czekamy :-)
 Autor komentarza: conceptofpower
Data: 18-03-2015 03:01:25 
"Kadej Data: 18-03-2015 00:22:11

Co sądzisz o decyzji Proksy? Bo z tego co pamiętam byłeś jego fanem. "


fanem to z pewnoscia nie, ale z mlodszej polskiej generacji sceny zawodowej widzialem tylko jakis potencjal w Masternaku i Proksie. Niestety, ale obaj okazali sie tylko lokalnymi gwiazdkami. Mysle, ze to nieumiejetnosc zrozumienia czym profesjonalny boks jest i checi poswiecenia wszystkiego, by osiagnac nastepny poziom. O ile Masternak poczynil pewne zmiany i wciaz ma szanse sie odbudowac a nawet zaliczyc wyzszy etap, to niestety najbardziej utalentowany i ekscytujacy ringowo piesciarz w Polsce - Grzegorz Proksa, to juz tylko przeszlosc. Dobrze, iz ma zdrowe podejscie do swoich finansow, wiec bez boksu sobie poradzi, gdyz jako piesciarz to juz niestety ale mnie nie interesuje. Co wiecej, pisalem o Masternaku i Proksie jako jedynych, ktorzy maja szanse zaistniec na swiatowej scenie i pomimo iz mnie zawiedli, wciaz sa jedynymi ktorych bylo warto na polskiej scenie zawodowej ogladac. Niestety dla was, mowie to bez zadnej satysfakcji, a zwyczajnie stwierdzajac tylko fakty, nikogo innego na polskiej scenie zawodowej nie ma, oczywiscie z malym wyjatkiem Andrew Fonfara, ktorego jednak przyszlosc zalezy od wyniku walki z Chavez jr.
Pozyjemy, zobaczymy.
 Autor komentarza: conceptofpower
Data: 18-03-2015 03:06:13 
"dzejmsblant Data: 18-03-2015 00:44:54

o kurwa Mości Panowie leżę ze śmiechu, choć juz miałem iść spać, zdjęcia telewizora robione butem na szybko, to moja stara nokia robi lepsze, smiech i płacz jednocześnie:)) niesamowite :)) "

Mysle, ze bylbym niesamowicie zaskoczony, gdyby pod tym tematem nie pojawilo sie kilku z moich osobistych paparazzi, ktorych prymitywny "hejt" jest mi tak dobrze znany. Zawsze powtarzam, ze kratywnosc intelektualna jest cecha majaca olbrzymie znaczenie w rozwoju cywilizacji i negatywne odcienie szarosci sa czyms, z czym juz chyba w jakims sensie wiekszosc z nas sie przyzwyczaila koegzystowac, a to forum nie jest odosobnione sematycznie od innych tego typu w przestrzeni cybernetycznej.
 Autor komentarza: conceptofpower
Data: 18-03-2015 03:07:15 
"sexo Data: 17-03-2015 23:58:04
conceptofpower
Kolega to rodak mieszkajacy w Kanadzie?"


Nie rodak i nie mieszka w Kanadzie.
 Autor komentarza: sexo
Data: 18-03-2015 03:19:41 
conceptofpower
Nie rodak i nie mieszka w Kanadzie

O prosze,w takim razie skoro nie masz nic wspolnego z Polska to hey your polish is really good mate;)ale by bylo troche smiesznie jakby sie okazalo ze jestes wielkim czarnym murzynem mowiacym po polsku;)
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 18-03-2015 03:32:22 
sexo

" Kolega to rodak mieszkający w Kanadzie? "

Nie mieszkający w Kanadzie i z pewnością nie kolega, ale rodak.
Cop zawsze wypierał się tego że jest Polakiem.
I jeszcze jedna ciekawostka - 3 lata temu pod tym nickiem pisał zupełnie ktoś inny.Bo był inny styl pisania, inne słownictwo. Później cop zniknął i po jakimś czasie pojawił się na nowo. Ale to już inna osoba pisząca pod tym samym nickiem.
 Autor komentarza: sexo
Data: 18-03-2015 04:03:01 
PanJanekTygrys

:)pozwol ze ja sam bede decydowac o tym kogo nazywac kolega a kogo nie:)Ksiazki nie pisze ale dzieki za szczegoly:)
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 18-03-2015 04:07:42 
sexo

:)
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 18-03-2015 04:14:49 
Podoba mi się to zdjęcie z drzewem udekorowanym lampkami niczym honk . piękna zimowa sceneria.
W Anglii wiosna i Wielkanoc zaraz, a w Kanadzie jeszcze Boże Narodzenie.
Jak to sie mowi,co kraj to obyczaj.
 Autor komentarza: sexo
Data: 18-03-2015 04:47:42 
PanJanekTygrys

W England wiosne za oknem widac ale jak to w Anglii dzis wiosna,jutro moze byc zima a pojutrze lato;)lol PanJanekTygrys gdzie sie znajduje w UK?ja w Brighton.
 Autor komentarza: sexo
Data: 18-03-2015 05:41:07 
PanJanekTygrys

Byles gdzies na jakiejs gali w UK?
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 18-03-2015 06:43:28 
sexo

Przyznam się że nigdy. Tylko tv.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 18-03-2015 06:51:55 
sexo

Byłem poćwiczyć w paru boxing gymach(nie ma się czym chwalić i nie ma o czym mówić), ale na gali nigdy nie byłem.Może dlatego że nie jestem aż takim wielkim kibicem żeby chciało mi się jechać i to samemu, bo nie mam kolegów którzy bardzo interesowali by się boksem i którzy mieli by jechać po to żeby oglądać Haye,Chisore, czy Frocha,Grovesa.
 Autor komentarza: sexo
Data: 18-03-2015 06:53:54 
PanJanekTygrys

Ja tylko online;)nie mam tv;( ale jak bedzie szykowala sie jakas duza walka w UK;Fury'ego,Khana albo Haye'a to bede probowac odlozyc jakies siano i zobaczyc live.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 18-03-2015 06:54:29 
sexo
Ja bazuje w Southampton
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 18-03-2015 07:00:08 
Napewno warto obejrzeć gale na żywo, ale Haye v Chisora lub Chisora v Fury już nie pamiętam było na stadionie i strasznie padał deszcz.
Co do tv to mam sky i Polsat, Polsat Sport.
Boxnation na sky nie mam bo kosztuje dodatkowo chyba 10£
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 18-03-2015 07:04:06 
sexo
Ja płacę za Polsat chyba 14.90/m-c z polsatem sport. 3£, żadne pieniądze.
Ale jako zatwardziały przeciwnik PPV nigdy nie kupuję.
 Autor komentarza: sexo
Data: 18-03-2015 07:10:18 
Nigdy nie trenowalem w zadnym boxing gym'ie w uk,za to we wroclawiu skad pochodze trenowalem boks 3tyg.;)i po drugim sparingu zrezygnowalem,lubie tylko kibicowac;)
 Autor komentarza: sexo
Data: 18-03-2015 07:15:55 
PanJanekTygrys

Nie ogladam tv,szkoda mi czasu na to,mam wazniejsze sprawy na glowie;)jak cos to sie wybiore do jakiegos pub'u i obejrze jak gdzies beda pokazywac;)
 Autor komentarza: adekw1
Data: 18-03-2015 08:48:21 
artykuł copa i ledwie 60 komentarzy :D niewierze co się tu wyprawia
 Autor komentarza: Woolite
Data: 18-03-2015 10:42:46 
Autor komentarza: adekw1
"artykuł copa i ledwie 60 komentarzy :D niewierze co się tu wyprawia"
*
Jeśli dobrze się orientuję, to stara wataha ogłosiła bojkot po wprowadzeniu aktywnej moderacji. Inaczej byłby to artykuł z największą liczbą komentarzy ever. Pozdro ;)
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 18-03-2015 11:02:10 
Panowie ktos podrzuci link do walki Kovaliova z Pascalem. Dopiero teraz wróciłem i czas najwyższy zobaczyć walkę. Mam i Polsat i Iple, ale ani widu ani słychu całej walki.
 Autor komentarza: Matys90
Data: 18-03-2015 11:57:04 
@Mario1977

https://www.youtube.com/watch?v=wd2dthynM4U
 Autor komentarza: Spartacus
Data: 18-03-2015 12:06:50 
Dobrze, że już tu nie piszę. Umieszczają artykuł kolesia, który jest notorycznym kłamcą na tym forum i wymyśla coraz to nowe bajki. Jak ktoś kiedyś powiedział, najlepsze kłamstwo zawiera trochę prawdy. Może mieszkać w Kanadzie, bo zresztą dużo Polaków tam mieszka. Pracuje na automyjni, a robi z siebie biznesmena. Zdjęcia, to może co najwyżej Redakcja kupić, ja byłbym bardzo, ale to bardzo ostrożny, dopóki nie zobaczę basenu:)
 Autor komentarza: Homer
Data: 18-03-2015 14:20:43 
oj tam, zaraz "kłamcą"... :))
------------
Autor komentarza: ula1990 Data: 17-08-2013 07:52:06
Użytkownik ula1990 piszący z IP: 216.195.21.133 został zablokowany za wielokrotne łamanie postanowień regulaminu.

Autor komentarza: cop Data: 05-02-2014 22:24:49
Poniższa wiadomość łamie postanowienia regulaminu. Użytkownik cop piszący z IP: 216.195.21.133 dostaje ostrzeżnie. Jeśli będzie dalej łamał regulamin, zostanie usunięty ze społeczności użytkowników serwisu.

Autor komentarza: conceptofpower
Data: 26-02-2015 19:48:02
Wiadomość została ocenzurowana, ponieważ jest niezgodna z regulaminem. Użytkownik conceptofpower piszący z IP: 216.195.21.133 dostaje ostrzeżnie. Jeśli będzie dalej łamał regulamin, zostanie usunięty ze społeczności użytkowników serwisu.
-------------------

cop twierdził, że to nie on, a IP zmanipulowane. i ja mu wierzę!
 Autor komentarza: un4given
Data: 18-03-2015 14:37:41 
Ja tez wierzę tak samo jak wierze w to że stać go na nowe bmw i audi dla syna a nie stac go na porządny aparat i musi robić fotki klapkiem basenowym...lol...
 Autor komentarza: Grzelak
Data: 18-03-2015 16:53:39 
Okazało się, że artykuł @copa (całkiem sympatyczny) wzbudził jeszcze większą wściekłość niż posty @copa (czasami trochę prowokacyjne).
Od dawna tak sobie myślałem, że @cop dobrze by się odnalazł w redakcji, zgodnie z tezami Antona Siemionowicza Makarenki to najlepsze rozwiązanie.

Głupio wyjdzie, jeżeli się okaże, że @cop to robi pro bono a taka agresja i nawet już są dowody (?), że zdjęcia robione z TV.
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 18-03-2015 18:34:41 
Matys90

Dzięki wielkie!
 Autor komentarza: adekw1
Data: 18-03-2015 19:25:13 
Woolite
Nie chodzi o samą moderacje, tylko jej działanie i osobę moderatora.
Pozdro

A co do upomnień to gdzie złamane punkty panie moderatorze?
 Autor komentarza: MarkS
Data: 18-03-2015 19:51:25 
Obiektywnie - bardzo dobry artykuł.
 Autor komentarza: johny2colty
Data: 18-03-2015 20:23:08 
Janek tygrys zapraszam na gale do hull.... w anglii czesto sa miejscowe gale i bilety po 15 f i tez bywaja ciekawe walki....A musze sie pochwalić moj syn zostal yorkshire champion w junior cadett do 40kg to pierwszy sukces
 Autor komentarza: jaroslawpsikuta
Data: 18-03-2015 21:58:51 
Nie rozumiem że na głównej jest artykuł gościa który był banowany kilka razy,obraża innych swoim ''inteligentnym'' stylem,podjudza kłótnie i 90% forum go nie lubi albo się z niego śmieje.
 Autor komentarza: conceptofpower
Data: 18-03-2015 22:57:34 
"jaroslawpsikuta Data: 18-03-2015 21:58:51

Nie rozumiem że na głównej jest artykuł gościa który był banowany kilka razy,obraża innych swoim ''inteligentnym'' stylem,podjudza kłótnie i 90% forum go nie lubi albo się z niego śmieje."

To nie jast match.com i nie szukamy tutaj partnerow, ktorych moglibysmy lubiec lub nie. Tutaj powinno byc miejsce dla prawdziwych fanow boksu a nie dla obrazalskiej dzieciarni. Masz cos do napisania o boksie to pisz. Piszac o mnie, tracisz czas nas wszystkich :-)
 Autor komentarza: conceptofpower
Data: 18-03-2015 22:59:49 
"MarkS Data: 18-03-2015 19:51:25

Obiektywnie - bardzo dobry artykuł. "

Dzieki. Teraz wazniejsza czesc calego przedsiewziecia - czekam na podobne relacje od tych z was, ktorzy maja szanse byc nawet na malych lokalnych galach i podzielic sie z reszta z nas takimi relacjami. Wowczas bede zadowolony, ze forum to osiagnelo odpowiedni poziom.
pozdrowionka.
 Autor komentarza: conceptofpower
Data: 18-03-2015 23:03:23 
"un4given Data: 18-03-2015 14:37:41

Ja tez wierzę tak samo jak wierze w to że stać go na nowe bmw i audi dla syna a nie stac go na porządny aparat i musi robić fotki klapkiem basenowym"

Oj ta mentalnosc uciemiezonego chlopca...lol...
Mysle, ze nawet jakbym ci kupil bilet, odebral z lotniska, zalatwil hotel, nakarmil, zawiozl na gale bokserska, pozwolil obejrzec pare walk, to wciaz bys nie wierzyl iz to jest codziennoscia dla innych - prawdziwych fanow boksu.
hejtuj, hejtuj a z pewnoscia bedziesz sie z sam ze saoba lepiej czul, gdyz najwyrazniej w tym departamencie masz powazne problem.
 Autor komentarza: conceptofpower
Data: 18-03-2015 23:10:14 
"PanJanekTygrys Data: 18-03-2015 03:32:22

Cop zawsze wypierał się tego że jest Polakiem. "

Gdybym sie urodzil w Argentina, China czy Poland, nie mialbym zadnego problem z tym, by byc z tego dumnym. Tak sie jednak nie stalo. Urodzilem sie w Boston a moje powiazania z Polska sa czysto sentymentalne, wiec nie bede klamal, by sprawic przyjemnosc kilku niedowiarkom.
Pozdrowionka.
 Autor komentarza: conceptofpower
Data: 18-03-2015 23:16:01 
"Grzelak Data: 18-03-2015 16:53:39

Od dawna tak sobie myślałem, że @cop dobrze by się odnalazł w redakcji, zgodnie z tezami Antona Siemionowicza Makarenki to najlepsze rozwiązanie."

cop nigdy nie mial i nie bedzie mial nic wspolnego z redakcja bokser,org, aczkolwiek docenia ich prace w propagowaniu boksu zawdowego w Polsce. Nie zawsze musze sie zgadzac z redakcja, ale to nie znaczy iz nie respektuje ich dzialalnosci i checi do dania wam odrobinke wiecej niz mozecie dostac na innychn portalach. Moja relacja z gali byla wlasciwie jednorazowa proba wzniecenia ognia w tych wszystkich, ktorzy maja czym sie tutaj [podzielic. Tych malkontentow, ktorzy tylko biegaja dookola mnie pomijam, gdyz sa NIEISTOTNI i oni to doskonale wiedza. Mienawisc do wirtualnego copa jest calkowicie manipulowanym elementem tego forum i nie bede ukrywal, ze smieje sie od ucha do ucha jak widze komentarze wielu tutaj (un4given, dzejmsblant, shawn6 etc)...lol...
 Autor komentarza: conceptofpower
Data: 18-03-2015 23:17:10 
"BeyrootPl Data: 17-03-2015 21:36:18

Cop
Swietny artykuł!!

Oby takich więcej!!
Czyta sie super. Wiecej tego typu relacji! "


Dziekuje. Ciesze sie, ze sie podobalo.
 Autor komentarza: conceptofpower
Data: 18-03-2015 23:20:58 
"Lordigi Data: 17-03-2015 22:19:23

Świetny artykuł, oby takich więcej, pozdro COP. Ciapciaki oglądaliście galę ? widzieliście w którymkolwiek momencie transmisji obraz z takich kątów jak na przedstawionych zdjęciach ?"

Dzieki. Jestem gotowy zaplacic $5K kazdemu z tych "ciapciakow" jezeli beda w stanie udowodnic, ze zdjecia sa jakakolwiek nawet proba falszowania rzeczywistosci, nie sa robione w Bell Centre w Montreal i nie sa zwyczajnie z kilku (dokladnie 3) iPhone 6.
Oczywiscie nigdy nie bede musial wydac centa by splacic tych niedowiarkow...lol....
 Autor komentarza: conceptofpower
Data: 18-03-2015 23:27:04 
"sexo Data: 18-03-2015 03:19:41

skoro nie masz nic wspolnego z Polska to hey your polish is really good mate;)ale by bylo troche smiesznie jakby sie okazalo ze jestes wielkim czarnym murzynem mowiacym po polsku;) "

Moj polski jest coraz lepszy i z pewnoscia duza zasluge zajmuje obcowanie z tym jezykiem na ty forum, gdyz w przeciwnym przypadku nie mialbym okazji szlifowac swoich zdolnosci. Jak czytales relacje powyzej, musze sie przyznac iz zyskala duzo na wartosci dzieki edytorce Leszka Dudka i polskim znakom, gdyz original nie byl az tak przygotowany do wrzucenia go na ten portal.
Mimo to, dzieki stary...
Swoja droga, nie jestem "wielkim czarnym murzynem" jak to okresliles...lol... Kilka osob z tego forum dostalo ode mnie w przeszlosci moje zdjecia z roznych bokserskich gal ( zamazalem tylko twarz by nie zostac rozpoznanym , wiec z pewnoscia moga potwierdzic iz daleko mi do Murzyna...lol...
 Autor komentarza: conceptofpower
Data: 18-03-2015 23:55:18 
"lubieznyzenon Data: 17-03-2015 21:32:18

Andre James? Więc zapewne nazywa się Andrzej Janusz :D"

Ani Andrzej, ani Janusz, ani nawet James...lol...
Napisalem juz wielokrotnie, ze mieszkam w Newton, MA. To juz i tak duzo by krag poszukiwaczy zaczal sie zaciesniac wokol mnie, a ponadto nie chce by mnie masa wielbicieli "googlowala" wiec pewne dane sa sfabrykowane na potrzeby tego forum, ale naprawde niewiele...Imie, narodowosc, miejsce zamieszkania, zawod, wyksztalecenie i wiele innych detail sa jednak calkowicie niesfabykowanymi detalami z mjego zycia, wiec...
 Autor komentarza: conceptofpower
Data: 18-03-2015 23:58:09 
"Kasandr Data: 17-03-2015 21:37:15

He,he.
Już po dwóch zdaniach wiedziałem kto jest autorem tekstu.:)

Bardzo dobry artykuł i z wielką przyjemnością przeczytałem tekst"

Dzieki. Chcialem zachowac ten sam styl, ktory znacie z moich poprzednich relacji z walk bokserskich, ktore wrzucalem od czasu do czasu w komentarzach. Rzucilem ostatnio okiem na swoje zapiski i jest tego z ponad dwustu gal bokskerskich z ostatnich 20 lat... Nazbieralo sie.
 Autor komentarza: conceptofpower
Data: 19-03-2015 00:00:27 
"djpioter Data: 17-03-2015 21:39:30

Przecież od razu widać,że to zdjęcia telewizora.."

Od razu widac, ze w zyciu na gali bokserskiej ie byles, nigdy nie probowales nawet strzelic jednej fotki w czasie takiego wydarzenia i...co jeszcze widac wyraznie? Hmmmmm... prowincjonalna zawisc :-)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.