WSB: PIETRUCZUK WRACA DO SKŁADU, HRYNIUK ZADEBIUTUJE

Po miesięcznej przerwie do składu Rafako Hussars Poland wraca Marek Pietruczuk (-56 kg). Wystąpi w meczu ligi zawodowej WSB z Caciques Venezuela, który odbędzie się 28 lutego czasu miejscowego w mieście Maiquetia.

W pierwszej kolejce tegorocznych rozgrywek bokser z Ostrołęki został znokautowany w 1. rundzie przez Garibaldy Gomeza (Puerto Rico Hurricanes). W jego miejsce walczył Sylwester Kozłowski - jedną walkę wygrał walkowerem, zaś ostatnio uległ wyraźnie na punkty Irlandczykowi Michaelowi Johnowi Conlanowi z Italia Thunder.

Oprócz Pietruczuka, z Wenezuelą wystąpią też Dawid Jagodziński (-49 kg), Damian Kiwior (-64 kg) oraz niepokonani w tym sezonie kapitan Husarii Tomasz Jabłoński (-75 kg) i Igor Jakubowski (-91 kg). Obaj mają na koncie już po trzy zwycięstwa i są liderami rankingu olimpijskiego Rio 2016.

Drużyna Husarii wybiera się za ocean już dziś, tj. 15 lutego, bowiem w ten piątek nasz zespół czeka spotkanie w Miami z USA Knockouts.

Szansę debiutu dostanie pochodzący z Łap na Podlasiu Roger Hryniuk (+91 kg). Wcześniej w wadze superciężkiej walczyli Paweł Wierzbicki i Litwin Mantas Valaviczius.

Z Amerykanami rywalizować będą również Niemiec Hamza Touba (-52 kg), Dawid Michelus (-60 kg), reprezentant Irlandii Płn. Steven Gerard Donnelly (-69 kg) i Mateusz Tryc (-81 kg).

To będą ostatnie mecze pierwszej części rundy grupowej. Faza rewanżowe rozpocznie się w piątek 6 marca meczem w Wyszkowie z Puerto Rico Hurricanes.

Pięściarze Rafako Hussars Poland zdobyli do tej pory 6 pkt - 3 za zwycięstwo z Condors Argentina 5-0 i po 1 za porażki 2-3 z Puerto Rico Hurricanes, Astana Arlans Kazakhstan i Italia Thunder.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.