MICHAŁ GERLECKI: POKAŻĘ CAŁY SWÓJ POTENCJAŁ

- W każdym kolejnym pojedynku chcę pokazywać drzemiące we mnie możliwości, cały swój potencjał - przyznał Michał Gerlecki (9-0, 5 KO), który nowy sezon rozpocznie występem 14 marca na gali w Lubinie.

- Na ten rok już mam zaplanowane cztery walki na galach organizowanych przez Global Boxing i Tymex Boxing Promotion. Pierwsza za miesiąc na Dolnym Śląsku. Póki co nie szykuję się na zagraniczne ringi, choć oczywiście to może się zmienić jeśli pojawią się ciekawe oferty. Odnośnie pojedynków polsko-polskich, podzielam zdanie swojego promotora Mariusza Grabowskiego i nie jestem ich zwolennikiem. Skupiam się całkowicie na własnym rozwoju i walkach z coraz lepszymi przeciwnikami - powiedział 27-letni Michał.

Jeszcze kilka lat temu zdobywał medale amatorskich Mistrzostw Polski w kategorii ciężkiej. Później dostał propozycję boksowania w wadze -85 kg w zawodowej lidze WSB w barwach Hussars Poland, więc stopniowo zrzucał wagę. Przed dwoma laty w MP wywalczył srebro w półciężkiej i pozostał w tej wadze.

- W tym sezonie mam zamiar pokazać cały swój potencjał w każdym kolejnym pojedynku. Podporządkowałem temu wszystkie pozostałe dziedziny życia i jestem na dobrej drodze żeby to osiągnąć - mówi Gerlecki.

Doświadczenie zdobyte na ringach olimpijskich i w World Series of Boxing (toczył trudne pojedynki m.in. w Argentynie i Meksyku) sprawiły, że na dziś zaliczany jest do krajowej czołówki profesjonalistów.

- Najtrudniejsza zeszłoroczna walką był pojedynek z Chorwatem Marko Benzonem. Głównie ze względu na uderzenia głową i rozcięcie moich obu łuków brwiowych, co znacznie utrudniło mi walkę. W zastępstwie Rafała Kałużnego w moim narożniku był wtedy Marcin Rekowski, który doskonale spisał się w roli cutmana i udało mu się zatamować silne krwawienia. Najbardziej zadowolony jestem ze swojego ostatniego pojedynku z Jevgenijsem Belitcenko, w którym pokazałem znacznie lepszy boks. Uważam, że walka stała na niezłym poziomie - podsumował.

Michał jest przykładem pięściarza, który potrafił połączyć treningi z nauką na studiach. Skończył studia magisterskie na kierunku politologia, a następnie podyplomowe prawno-menedżerskie na Politechnice Gdańskiej.

Oprócz niego, 14 marca na gali w Lubinie boksować będą między innymi Mariusz Wach, Ewa Brodnicka, Robert Parzęczewski i wracający po kontuzji Damian Wrzesiński.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.