BOKSER KONTRA DZIENNIKARZ: MARCIN MARCZAK vs LESZEK DUDEK

Kilka dni temu redakcja BOKSER.ORG odwiedziła z kamerą założyciela klubu Ring3City i pomysłodawcę zaimplementowania w Polsce boksu białych kołnierzyków - Marcina Marczaka (7-0, 3 KO). Padł pomysł, by nasz reporter Leszek Dudek, który jutro stoczy pokazową walkę na gali "White Collar Boxing Night", spróbował swych sił z pięściarzem zawodowym w lekkim sparingu. Prezentujemy fragment zapisu wideo i dziękujemy Marczakowi, że nie znęcał się nad naszym dziennikarzem. W końcu mógł zabić...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: damos
Data: 06-02-2015 11:56:11 
takie pykanie jest bez sensu, ani jeden ani drugi na tym nie skorzysta, niech ubiora supersoria, kaski, duze rekawice nasmaruja sie wazelina i jazda, a nie pajacuja bez kaskow, rece na kolanach.. po co to komu? ani jeden ani drugi na tym nie skorzysta
 Autor komentarza: Zarev
Data: 06-02-2015 12:24:56 
Uwaga, mamy tu pierwszego eksperta od metod treningowych,czekamy na kolejnych!
 Autor komentarza: drenq1607
Data: 06-02-2015 12:28:40 
@damos

Mylisz się - nawet w takim pykaniu można się czegoś nauczyć.Ktoś, kto odbywał podobne sparingi powinien o tym wiedzieć. Co więcej, jestem przekonany, że redaktor Dudek się czegoś nauczył. Z resztą widać na materiale, że Marcin udziela mu wskazówek podczas sparingu. Popatrz np. na Cotto, który odbywał podobne zabawy z Martinem Somodio przed walką z Martinezem. Marcin Marczak mógł się niczego nie nauczyć, bo on tu pełnił rolę nauczyciela, natomiast Leszek prawdopodobnie otrzymał cenne doświadczenie. Nie jestem do końca przekonany czy oglądałeś cały materiał, bo moim zdaniem chłopaki starali się zachować realia walki, starają się trzymać ręce w górze. Z resztą jak ktoś moim zdaniem się czepia tych "rąk w górze", to mnie czasami już mdli. Gdzie jest napisane, że trzeba je mieć w górze? Same ręce w górze to nie jest obrona. Wymienię z pamięci wielu pięściarzy, którzy cały czas trzymają taką gardę, a ich obrona jest na poziomie poniżej 50%. Obrona to nie tylko ta garda, to odchylenia, uniki rotacyjne, odpowiednie trzymanie dystansu - przede wszystkim nogi. Tu moim zdaniem leży błąd wielu szkoleniowców w Polsce. "Ręce w górze" to jedyna obrona jaką wyznają, a nie dla wszystkich jest to komfortowe i przez to mogą tracić wiele atutów. Polecam zapoznać się z historią Kirklanda Lainga, którego próbowali przestawiać na taką gardę i twierdził, że po prostu nie potrafił nic zrobić na sparingach, bo był sztywny jak kołek, a o jego umiejętnościach przekonał się przecież sam Duran. Obrona opierana tylko i wyłącznie na gardzie to jest bardzo fałszywe poczucie bezpieczeństwa, bo mam te ręce w górze,ale co z tego, jak z innego kąta ktoś zada np. lewy sierpowy pomiędzy rękawice? Te ręce już Ci nic nie pomogą.
 Autor komentarza: un4given
Data: 06-02-2015 13:08:57 
Przynajmniej Dudas lepiej się rusza niż ten pajac z ringpolska. Tamten to paralita całkowity xD
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 06-02-2015 14:47:15 
damos

bzdura, nie wiesz to nie pisz.....
p.s. 0:43 - Pernell "Dudas" Wittaker? :D :D :D
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 06-02-2015 15:14:38 
Ladnie Dudas;)..jeszcze kilka takich sesji i moze walka o jakis pasek?..a tak serio to niezle sie Lechu rusza;)..chyba cwiczy;)
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 06-02-2015 15:42:19 
Dudek slaba praca nóg,panika w obronie,chyba zamyka oczy,ciosy bite bez skrętu.Mysle ze nie ma psychiki by sie bić i stronił od bójek za dzieciaka...
 Autor komentarza: championn
Data: 06-02-2015 15:45:52 
Hahah, nie wiem czy redaktor zdaje sobie sprawe jak kopia w jego wadze, a tak na serio to sam jak bylbym chodzil w wiekszej wadze niz 60 kg tobym sie boksu nie tykal, bo naprawde wyzej to biją już konkretnie i kisiel z mozgu gwarantowany.
 Autor komentarza: tommypnn
Data: 06-02-2015 16:49:28 
Widać, że chęci są, a jak są chęci to umiejętności na pewno przyjdą z czasem. Powodzenia !
 Autor komentarza: Clevland
Data: 06-02-2015 21:31:10 
Super nauka.
Dostał kilka razy lewego sierpa i zaczął kodować że prawa ma być przy brodzie.

Lepszej lekcji nie dostanie. Gdyby miał wyjść na przeciw drugiego spiętego to obaj niewiele by z tego wynieśli.

Generalnie tu trzeba zacząć od nauki techniki, bo ręce opadają po akcjach i dużo błędów.
 Autor komentarza: djpioter
Data: 06-02-2015 21:35:41 
Gdybym nie przeczytał nagłówka pomyślałbym,że to Robert Guerrero trenuje do swojej kolejnej walki z Thurmanem. :D
 Autor komentarza: Loki
Data: 07-02-2015 07:45:34 
tu nie ma czym się chwalić więc po co udostępniać, drenq :) wymieniaj bokserów i trzymaj ręce na jajach , to jest najlepsza obrona.
 Autor komentarza: damos
Data: 07-02-2015 15:55:01 
ja tam pozostaje przy swoim.. niech zaloza pasy ochronne, kaski, duze rekawice i boksuja na 40% sily a nie pykanie jakies..
1)refleksu sie nie naucza ani dystansu bo cios jest powolny jakby walczyli w keczupie
2)gardy sie nie naucza bo po co skoro wygodniej przyjac i tak sie nie odczuje ciosu
3)nie naucza sie wyprowadzac poprawnie ciosu bo ciosy nie sa staranne tylko na odczepke
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.