LIGA WSB: RONAN SANCHEZ W SKŁADZIE RYWALI

Zespół Condors Argentina ogłosił skład na sobotni (g. 20:30, TVP Sport) mecz z Rafako Hussars Poland w lidze WSB. Na ringu we Włocławku wystąpi m.in. Ronan Sanchez (-64 kg), który już dwa lata temu był w Polsce.

Poprzednie spotkanie między tymi drużynami odbyło się w lutym 2013 roku w Pruszkowie. Husaria wygrała 4-1, a jeden z punktów zdobył pochodzący z Gruzji Adil Aslanov, który wypunktował właśnie Ronana Sancheza. Obowiązywały wtedy inne limity wag, a tamten pojedynek rozegrano w kategorii -61 kg. Teraz Argentyńczyk zmierzy się z Damianem Kiwiorem.

Dla ekipy Condors to pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie World Series of Boxing. Na inaugurację przegrała z USA KnockOuts 1-4, a swoją walkę wygrał tylko Junior Leandro Zarate (-49 kg). W sobotę będzie rywalem Dawida Jagodzińskiego. W Mistrzostwach Świata 2011 w Baku argentyński bokser wygrał z Anglikiem Charlie Edwardsem, a w 1/16 finału przegrał 13-14 z Kolumbijczykiem Ceiberem Avilą. Natomiast 4 lata wcześniej na MŚ w Chicago uległ przed czasem Francuzowi Nordine Oubaali, który zdobył w tym turnieju brąz.
Junior Leandro Zarate wywalczył medale w zawodach Panamerykańskich - srebro w mistrzostwach 2010 i brąz w igrzyskach 2011.

Drugi z pięściarzy o nazwisku Zarate - Christian spotka się z kapitanem Husarii Tomaszem Jabłońskim (-75 kg).

Doświadczenie w postaci startu w MŚ za sobą inny zawodnik Ignacio Perrin (-56 kg), przeciwnik Sylwestra Kozłowskiego. W 2009 roku w Mediolanie przegrał w 1/16 finału z Ekwadorczykiem Luisem  Porozo. W lidze WSB musiał kiedyś uznać wyższość np. Meksykanina Eliasa Emigidio, z którym na wyjeździe przegrał m.in. Sylwester Kozłowski.

W wadze -91 kg Igor Jakubowski skrzyżuje rękawice z jedynym obcokrajowcem w składzie rywali - Brazylijczykiem Elberem Passosem, kilka lat temu startującemu w WSB w Los Angeles Matadors. Wtedy to jeszcze było w kat. -85 kg, zresztą Passos długo boksował w niższych wagach - 10 lat temu boksował w MŚ w Chinach w wadze -75 kg. W ubiegłorocznych mistrzostwach kraju wygrał walkę ćwierćfinałową, ale walkowerem oddał półfinał.

Rafako Hussars Poland - Condors Argentina
-49 kg Dawid Jagodziński - Junior Leandro Zarate
-56 kg Sylwester Kozłowski - Ignacio Perrin
-64 kg Damian Kiwior (rez. Kazimierz Łęgowski) - Ronan Sanchez
-75 kg Tomasz Jabłoński (rez. Kamil Gardzielik) - Christian Zarate
-91 kg Igor Jakubowski - Elber Passos

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.