FROCH MA 30 DNI NA NEGOCJACJE Z DeGALE'EM, INACZEJ STRACI TYTUŁ

Carl Froch (33-2, 24 KO) straci pas IBF w wadze super średniej, jeżeli nie zgodzi się na obowiązkową obronę z Jamesem DeGale'em (20-1, 14 KO). Władze federacji dały Brytyjczykom czas na osiągnięcie porozumienia do końca stycznia.

Pięściarz z Nottingham pozostaje nieaktywny od majowego zwycięstwa przed czasem nad George'em Grovesem. Po wielkim triumfie odniesionym przed 80-tysięczną publicznością na Wembley 37-latek podkreśla, że interesuje go już tylko duża walka w Las Vegas, najlepiej z Julio Cesarem Chavezem Jr.

O starciu z Meksykaninem mówi się od miesięcy, jednak postępu w negocjacjach brak, a IBF nie zamierza dłużej czekać. 

- 31 grudnia wysłaliśmy ludziom Frocha pismo nakazujące rozpoczęcie negocjacji z obowiązkowym pretendentem Jamesem DeGale'em. Obie strony mają 30 dni na negocjacje. W przypadku braku porozumienia ogłoszony zostanie przetarg - powiedział szef komitetu mistrzowskiego IBF Lindsey E. Tucker.

Gdyby Froch, który powtarza, że pojedynek z DeGale'em nie jest dla niego wystarczającą motywacją, aby ponownie wejść między liny, zdecydował się zwakować tytuł, jego rodak powalczy o niego prawdopodobnie z Andre Dirrellem (24-1, 16 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 03-01-2015 12:33:03 
mimo, że walki rodaków na wyspach cieszą się dużym powodzeniem, to wątpię, aby Froch miał odwagę stanąć do walki z Jamesem DeGale. Mu zależy na tym, by był uważany za najlepszego na wyspach, a przegrać z DeGalem to może być wstyd i przekreślenie dalszych walk z czołówką.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 03-01-2015 12:45:54 
Jest na takim etapie kariery, że pewnie ten pas ma gdzieś, hajsu za walke z Juniorem będzie więcej
 Autor komentarza: tapir
Data: 03-01-2015 14:10:36 
Ghostbuster
Komu jak komu, ale Frochowi ciężko zarzucić brak odwagi. Walczył z każdym z kim mógł w swojej kategorii i nikogo nie unikał. W tym wieku i z jego dorobkiem wydaje się oczywiste, że szuka walki która go zmotywuje.
 Autor komentarza: przemyto
Data: 03-01-2015 18:17:33 
DeGale może urządzic wojne Frochowi i mistrz to wie. Froch powiedział kiedyś ze Groves nie ma charakteru, ale tego samego nie moze powiedziec o Degale'u to moze byc dobra walka. Froch jest silniejszy i lepszy pod katem kondycji, ale technicznie chyba lepszy jest DeGale i po jego stronie też chyba jest determinacja. Coz zobaczymy.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 03-01-2015 21:13:08 
Et am Geale niezły technik nie jakimś dużym zagrożeniem dla forcha i wyzwaniem,dobrze by było gdyby doszło do walki z Chavezem Jr chciałbym bardzo zobaczyć jak punktuję lub nokatuję froch tego niemówie ze złego ale dla mnie przereklamowanego jedzżącemu na nazwisku Ojca Chavezowi Jr
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.