LAMPLEY KRYTYCZNIE O HAYMONIE: ON NIE PODEJMUJE RYZYKA

W swoim programie "The Fight Game" komentator telewizji HBO Jim Lampley uznał Ala Haymona za człowieka roku 2014 w świecie boksu. 65-letni prowadzący bynajmniej nie komplementował jednak enigmatycznego doradcy za jego działania.

Haymon, do niedawna kojarzony głównie z osobą Floyda Mayweathera Jr. (47-0, 26 KO), dzisiaj kieruje karierami przeszło 130 zawodników, w tym również Andrzeja Fonfary (26-3, 15 KO), Kamila Łaszczyka i Patryka Szymańskiego. Jego wpływ na pięściarskie wydarzenia za oceanem jest niepodważalny, jednak Amerykanin ma co najmniej tak wielu przeciwników, jak zwolenników. Do tej pierwszej grupy wydaje się należeć Lampley, zarzucający potężnemu menedżerowi nazbyt asekuranckie podejście do biznesu.

- Jeżeli macie poczucie, że w 2014 roku brakowało ważnych walk na najwyższym poziomie, nie jesteście w błędzie. Mistrz wagi półciężkiej Adonis Stevenson miał szansę walczyć z trzema innymi gwiazdami – Siergiejem Kowaliowem, Bernardem Hopkinsem i Jeanem Pascalem. Nie skorzystał z żadnej z nich. Czempion kategorii średniej Peter Quillin oddał pas i zrezygnował z najwyższej gaży w karierze, aby tylko nie walczyć z Mattem Korobowem. Utalentowany bokser dywizji junior piórkowej Leo Santa Cruz boksował ze sparingpartnerem na gali Mayweather-Maidana II. Adrien Broner i Lucas Matthysse, logiczni dla siebie rywale, na tej samej karcie mierzyli się z mniej wymagającymi przeciwnikami. Danny Garcia krzyżował rękawice z rywalem [Rodem Salką] tak nieadekwatnym, że nawet federacje, których jest mistrzem, odmówiły usankcjonowania tej potyczki. Keith Thurman najpierw zmierzył się z wypalonym pięściarzem wagi lekkiej Julio Diazem, a potem z 40-letnim zawodnikiem, którego nazwisko nie ma żadnego znaczenia. Haymon jest menedżerem wszystkich tych gwiazd. A to tylko wierzchołek góry lodowej – wylicza komentator.

- Byłoby wspaniale, gdyby jeden cudowny zarządca kierował karierami ponad 130 zawodników w taki sposób, aby kontraktować najlepsze, najbardziej wyrównane walki. To nie jest jednak gra Haymona. On unika ryzykownych pojedynków. Ta formuła sprawdzała się w przypadku Floyda Mayweathera Jr, ale nie jest to formuła dobra dla całego świata boksu. Kibice chcą wielkich walk, bez nich trudno jest wywalczyć sobie opinię wielkiego zawodnika – podkreślił.

Warto nadmienić, że Haymon nie robi interesów ze stacją, dla której pracuje Lampley, tylko z konkurencyjną Showtime. Nawet jeżeli jednak komentator po części kierował się w swoim wywodzie zawodową lojalnością, wielu obserwatorów uznało jego uwagi za słuszne.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: progresywny
Data: 27-12-2014 13:05:10 
Lampley to dobry ekspert, najwyższej klasy światowej, rzadko kiedy kieruje się subiektywnym zdaniem i mówi jak jest.
 Autor komentarza: Barkley00
Data: 27-12-2014 14:18:36 
Ma Lampley ma sporo racji, a w przeciwieństwie do Merchanta jest dość obiektywą osobą.
 Autor komentarza: progresywny
Data: 27-12-2014 14:32:28 
Merchant "If I was 50 years younger I would kick your ass" :D
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 27-12-2014 15:53:46 
lampley i CHBO ;) jak zwykle rulezwalic showtime

na hbo jest wojna, krew i zwykle walki roku...
 Autor komentarza: Barkley00
Data: 27-12-2014 16:15:16 
Legiapany

Walić Showtime... tak to było głębokie.
Na Showitme wieje przecież nudą. Pokazują tam takie gówna jak Mayweather Maidana I, Adonis v Fonfara, czy walka roku Matthysse v Molina. Do tego dochodzą takie jelopy-sprawozdawcy jak Al Berstein i Jim Grey. Fakt walić Showtime. Geniusz.
 Autor komentarza: ArktycznaMalpa
Data: 27-12-2014 16:15:21 
Z tym omijaniem niektórych zawodników dużych walk to niestety prawda
 Autor komentarza: Krzych
Data: 27-12-2014 17:05:17 
Powiedział Lampley po zakończeniu codziennych modłów do statuetki Mannyego Pacquiao...
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 27-12-2014 17:52:47 
Barkley

Wymieniles 3 walki z czego walka fonfary tylko dla nas polakow byla ekscytujaca (als ekspertow rowniez ale nie dla zagranicznych kibicow)

Molina matthysse OK ale daleko im do bradley provodnikov albo rios- alvaradodla mnie chbo zawsze na propsie w porownaniu do "sztucznej" showtime
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 27-12-2014 17:53:27 
*dla
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 27-12-2014 17:56:37 
Poza tym:

Hbo wojownicy: pacman, provodnikov, alvarado + tacy bokserzy Jak m. Garcia i Rico


Showtime szpanerzy: floyd, broner, wilder, d. Garcia (i niewielu fajnych Jak matthysse i maidana)
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 27-12-2014 17:57:07 
*rigo
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.