LIGA WSB: TRZECH PEWNIAKÓW NA MECZ W PORTORYKO

Za miesiąc bokserzy Rafako Hussars Poland stoczą pierwsze walki w nowym sezonie ligi WSB. Trenerzy Zbigniew Raubo i Jerzy Baraniecki mają trzech pewniaków w składzie na mecz w Portoryko.

W nocy z 17 na 18 stycznia (czasu polskiego) biało-czerwoni spotkają się z debiutującym w World Series of Boxing zespołem Puerto Rico Hurricanes.

Odkryta przez Krzysztofa Kolumba wyspa Portoryko leży pomiędzy Oceanem Atlantyckim na północy, a Morzem Karaibskim na południu. Jest państwem stowarzyszonym ze Stanami Zjednoczonymi.  Dlatego bokserzy, którzy znajdą się w portorykańskim ringu, wcześniej musieli odebrać amerykańskie wizy w ambasadzie w Warszawie. Jednym z pierwszych był Marek Pietruczuk (-56 kg).

Pięściarz pochodzący z Ostrołęki bardzo dobrze spisuje się u progu sezonu 2015 - wygrał walki w meczach towarzyskich reprezentacji z Niemcami oraz Husarii z Ukraine Otomans na zasadach WSB.

- Oprócz Marka Pietruczuka pewniakami w składzie na mecz z portorykańskim Huraganem są Dawid Jagodziński -49 kg i Mistrz Unii Europejskiej Igor Jakubowski -91 kg. W meczu w Łucku kontuzji łuku brwiowego doznał Damian Kiwior -64 kg, ale to nie jest poważny uraz i jego też widzimy między linami w San Juan - powiedzieli trenerzy Raubo i Baraniecki.

Najtwardszy orzech do zgryzienia szkoleniowcy Rafako Hussars Poland będą mieli z obsadą wagi -75 kg - wystąpi Tomasz Jabłoński lub Kamil Gardzielik. Pierwszego z wymienionych prześladują kłopoty zdrowotne, dlatego zabrakło go w niedawnych sprawdzianach międzynarodowych. Zastępujący go pięściarz z Konina poniósł dwie porażki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.