OŚWIADCZENIE PEŁNOMOCNIKA RODZINY WILCZEWSKICH

Przedstawiamy Wam oświadczenie mec. Pawła Wojnowskiego, pełnomocnika rodziny Wilczewskich. Chodzi oczywiście o wczorajszą sprawę z zatrzymaniem Piotra Wilczewskiego, Mariusza Wacha oraz Kamila Łaszczyka.

Chcąc odnieść się do wydarzeń z ostatnich dni z udziałem Piotra Wilczewskiego, Mariusza Wacha oraz Kamila Łaszczyka, które odbiły się tak szerokim echem w mediach publicznych, w pierwszej kolejności chciałbym prosić o wstrzymanie się od wydawania pochopnych opinii i ferowania wyroków w tej sprawie. W mojej ocenie należy spokojnie poczekać na wynik czynności przeprowadzanych przez organy  ścigania. Pokreślenia wymaga to, że pomimo zatrzymania Mariusz Wach oraz Kamil Łaszczyk zostali już zwolnieni, i co istotne, bez postawienia im jakichkolwiek zarzutów. Podkreślam, iż Piotr Wilczewski również nie przyznaje się do posiadania rzeczy, które wzbudziły zainteresowanie policji. Jak udało mi się ustalić na chwilę obecną jedyną okolicznością obciążającą Piotra jest to, że rzeczy te zostały odnalezione w jego samochodzie. W ocenie organów stanowi to wystarczającą podstawę do dalszego procedowania z udziałem Piotra, w ramach przeprowadzonego zatrzymania. Nie wiadomo jednak jak te rzeczy znalazły się w samochodzie. W naszej ocenie Piotr jest niewinny, a podejmowane dalsze czynności potwierdzą jedynie brak jego winy. Czekamy na pisemne uzasadnienie i wskazanie konkretnie jakie fakty i dowody zostały przyjęte za podstawę postawienia Piotrowi zarzutów. Zaznaczam, że samo postawienie zarzutów nie oznacza uznania kogoś za winnego zarzucanego mu czynu.

W ocenie zatrzymanych okoliczności w jakich doszło do ich zatrzymania budzą spore wątpliwości. Wątpliwości te będą stanowiły przedmiot wyjaśnienia. W oparciu o rozmowę z Mariuszem Wachem oraz Kamilem Łaszczykiem mogę potwierdzić, że sposób w jaki doszło do zatrzymania i przeszukania samochodu nie wyglądał na rutynową kontrolę policji drogowej, a ukierunkowane działania zmierzające do znalezienia konkretnych przedmiotów.

Zapewnić chcę, iż organy ścigania oraz ustanowiony w sprawie obrońca adwokat Krzysztof Brawiński podejmują wszelkie niezbędne czynności celem dokładnego i rzetelnego wyjaśnienia sprawy. Wszyscy zaangażowani w sprawę liczą, że w dniu dzisiejszym Piotr dołączy na czas do swoich zawodników, którzy dziś w Radomiu planowo stoczą swoje pojedynki.

Nie zapominajmy również o najbliższych Piotra, żonie oraz córkach, które co naturalne martwią się zaistniałą sytuacją, a każda negatywna nawet nie potwierdzona informacja wzmaga całkowicie niepotrzebnie ich obawy. Jeszcze raz więc zaapeluję, w tym miejscu o powstrzymanie się od wydawania przedwczesnych wyroków w tej sprawie.  W ramach dopuszczalnych prawem norm będziemy starali się udzielać opinii publicznej dalszych jedynie potwierdzonych i rzetelnych informacji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: docarol
Data: 12-12-2014 13:16:17 
Moim skromnym zdaniem, jedyną osobą która dąży do utrzymania monopolu w polsacie i której nie w smak dzielenie się tortem, to Wasilewski.
 Autor komentarza: blingbling
Data: 12-12-2014 15:32:44 
piotrek a co z towarem?
 Autor komentarza: rockymarciano
Data: 12-12-2014 17:15:21 
Autor komentarza: blingbling


gowno!!!!
 Autor komentarza: trucker
Data: 12-12-2014 17:48:24 
chcialbym zebo ta nasza wspaniala polska policja doszla do informatora a puzniej do zleceniodawcy....


szkoda mi wilka jesli za niewinnosc mialby miec pogode w kratke przez najblizsze 3 miesiace.....

a i reputacja wilka wsrod ludzi spadnie...jesli juz niespadla....zycze mu powodzenia
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.