ŁUKASZ JANIK: MAM W SOBIE DUŻO SPOKOJU

Już tylko dziesięć dni zostało do gali w Wieliczce, a główny jej bohater - Łukasz Janik (27-2, 14 KO), wciąż nie poznał oficjalnie nazwiska rywala. Co prawda nadal realny jest przyjazd Joela Tambwe Djeko (7-1-1, 3 KO), ale Belg trochę narozrabiał i być może do Polski nie dotrze.

Mimo takiego dyskomfortu pięściarz z Jeleniej Góry pozostaje optymistą.

- Mam w sobie dużo spokoju. W ciągu kilku tygodni sparowałem z paroma naprawdę dobrymi zawodnikami o różnych stylach. To był na przykład Kalenga, pomagałem też trochę Arturowi Szpilce i wypadałem podczas tych sparingów naprawdę dobrze. Co prawda wciąż nie znam nazwiska rywala, lecz mam spore doświadczenie z ringów amatorskich, a tam jest podobna sytuacja. Oczywiście wolałbym wiedzieć kto stanie naprzeciw mnie, jednak nie jest to wielki problem - stwierdził Janik.

Łukasz stoczył niedawno w Hiszpanii trzy sesje sparingowe z aktualnym championem federacji WBA w wersji tymczasowej, Youri Kayembre Kalengą (21-1, 14 KO). Miało być ich sześć, lecz w trakcie trzeciej rozciął Francuzowi łuk brwiowy. Kalenga mimo tej kontuzji obronił swój tytuł, demolując w Kanadzie niepokonanego wcześniej Dentona Daleya. Co Łukasz sądzi o ewentualnej konfrontacji z "El Toro"?

- Bardzo go polubiłem, bo to świetny gościu, ale do ringu chętnie z nim wyjdę - nie ukrywał Łukasz podczas programu Puncher.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Rollins
Data: 25-11-2014 19:26:16 
Nie dziwne,że jest spokojny o tę walkę.
Skoro nie zna jeszcze rywala, to wiadomo jakiej "klasy" będzie to przeciwnik.
Już Codrington, czy Djeko to byli rywale słabi.
Teraz będzie zapewne jeszcze słabszy.
 Autor komentarza: Jackass
Data: 25-11-2014 22:55:22 
Jak się hajs będzie zgadzał to wyjdę z Łukaszem do ringu...
 Autor komentarza: skud
Data: 26-11-2014 08:35:22 
Jest kilku Brytyjczykow,ktorys na pewno by sie zgodzil na przyjazd.Oni sa caly czas gotowi .Gale ,w UK odbywaja sie co tydzien.np.Taki, Askin,(33 e boxrec).Dickinson(37).Simons(40)czy Conquest(43).Janik(24) po wygraniu z ktoryms z nich (co wcale nie jest ,takie pewne) awansowal by na ok 15 m/ce!Oni ,walcza za mniejsze pieniadze niz duzo nizej notowani w rankingach Polacy.Walka na pewno ,byla by emocjonujaca!
 Autor komentarza: boksjor
Data: 26-11-2014 09:28:50 
skud chciałbym, ale to nie możliwe.
 Autor komentarza: skud
Data: 26-11-2014 10:11:31 
Jonak dostal takiego przeciwnika(Carslaw).Jak sie chce to mozna.nikt ,chyba nie narzekal na poziom walki ani na zbyt wysokie koszty.
 Autor komentarza: otke
Data: 26-11-2014 12:46:20 
Janik to "artysta ringu".. nie dziwię się, że jest spokojny(przy takim rywalu..)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.