GŁAŻEWSKI: JESTEM W ŻYCIOWEJ FORMIE

Paweł Głażewski (23-2, 5 KO) zapowiada wielką formę 6 grudnia, kiedy zaboksuje w Oldenburgu o mistrzostwo WBA w kategorii półciężkiej z Juergenem Braehmerem (44-2, 32 KO). Polak nie jest faworytem, ale ciężko pracuje nad tym, aby z Niemiec powrócić z tarczą.

- Jestem teraz w formie życia, mogę walczyć przez dwanaście rund w bardzo wysokim tempie. Braehmer to dobry zawodnik, inteligentny, do tego boksujący z odwrotnej pozycji. Ma też jednak słabsze strony, np. kondycję. Zamierzam to wykorzystać – mówi pięściarz z Białegostoku.

Dla "Głaza" będzie to pierwsza walka na tak wysokim poziomie. 32-latek ma też wprawdzie na koncie pojedynek ze słynnym Royem Jonesem Jr. (59-8, 42 KO), ale w 2012 roku Amerykanin był już cieniem wielkiego zawodnika.

- To zupełnie co innego, tych walk nie można porównywać. O tej z Jonesem dowiedziałem się na dziesięć dni przed pierwszym gongiem, teraz natomiast mogę się spokojnie przygotować, mam czas, aby ułożyć taktykę. Braehmer jest też z pewnością silniejszym zawodnikiem niż był wtedy Jones Jr – stwierdził pretendent.

W przeciwieństwie do potyczki z Jonesem tym razem Głażewski zaboksuje na terenie wroga. Wierzy jednak, że będzie mógł liczyć na doping co najmniej tak duży, jaki będzie miał jego przeciwnik.

- Wielu moich rodaków pracuje w Niemczech, część na pewno zawita do EWE Arena. Niektórzy przyjadą aż z Białegostoku, są organizowane wyjazdy autobusami. Na pewno pojawi się rodzina z Polski i Belgii. Mam nadzieję, że hala będzie się mienić biało-czerwonymi barwami – powiedział.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 25-11-2014 11:59:49 
Glazewski kojarzy mi sie wlasnie z brakami kondycyjnymi ,slaba ddynamika ,nienajlepszym wyczuciem dystansu, oraz wata w lapach ,niczego u niego nie widze czym by mogl zaskoczyc Niemca .Wydaje mi sie ze bedzie to pojedynek do jednej mordy ,coc zycze mu jak najlepiej
 Autor komentarza: odyniec
Data: 25-11-2014 12:47:01 
Breahmer to tez już nie ten sam co kiedyś ale glaz nie ma ani czym uderzyć ani nie wiem czym mialby nagle zaskoczyć wiec każdy inny wynik jak wygrana Jurgena przez KO będzie dla mnie zaskoczeniem i swoistym sukcesem Pawla
 Autor komentarza: maniekz
Data: 25-11-2014 13:17:12 
Głażewski spina się i stąd traci wszystkie atuty. Gość jest ignorantem i nie wyciąga wniosków, więc nie należy oczekiwać. W boksie trzeba kalkulować na chłodno a nie podniecać się.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 25-11-2014 16:40:01 
Braehmer to talent, zmarnowany, ale do boksu miał niesamowitą smykałkę.
Głażewski to zwykły rzemieślnik.

Jak przetrwa 12 rund to będzie sukces.
 Autor komentarza: Woniu69II
Data: 25-11-2014 22:10:03 
Powodzenia.
Nie licze na wiele. Jednak "nominacja " do walki była zaskoczeniem, może wynuk też nas zaskoczy.
pozdrawiam
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.