WIELKIE PLANY WOBEC ANTHONY'EGO JOSHUY - NAJPIERW JOHNSON

To już przesądzone. Wspaniały Anthony Joshua (10-0, 10 KO) sieje taki terror i tak szybko demoluje kolejnych rywali, że promujący go Eddie Hearn postanowił skonfrontować swojego zawodnika z niezwykle twardym i doświadczonym Kevinem Johnsonem (29-6-1, 14 KO).

Pojedynek ma odbyć się 31 stycznia w hali O2 Arena w Londynie. Prawdopodobnie zostanie zakontraktowany na dystansie dziesięciu rund, a to ważne, bo przecież popularny "Kingpin" potrafił przeboksować do ostatniego gongu z Witalijem Kliczko, Tysonem Fury czy Dereckiem Chisorą. Czy będzie w stanie wciągnąć aktualnego mistrza olimpijskiego na głębsze wody?

- To niezwykle wytrzymały i odporny facet, do tego niezwykle doświadczony, szykuje się więc niezła zabawa - powiedział Joshua, któremu federacja WBA (#15) i WBC (#13) nadały już teoretycznie prawa pretendenta do tytułu mistrzowskiego.

W Wielkiej Brytanii nie brakuje dużych nazwisk w wadze ciężkiej. Już w sobotę dojdzie do rewanżu Tysona Fury'ego (22-0, 16 KO) z Dereckiem Chisorą (20-4, 13 KO), a przecież spore aspiracje mają jeszcze David Price (18-2, 15 KO) czy Sam Sexton (19-3, 7 KO). Hearn jest gotów zestawić Joshuę z każdym z nich.

- Najpierw Anthony spotka się w styczniu z Johnsonem, ale w lecie będzie już gotowy na każdego w Wielkiej Brytanii - zapewnia promotor tego prospekta.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Rollins
Data: 25-11-2014 09:28:21 
Od początku kariery zawodowej Joshuy słyszę, że jest wspaniały.
Było już kilku takich, co później momentalnie szli w zapomnienie.

Johnson to nie przeciwnik. Na nim może Joshua poćwiczyć jakieś elementy itd, ale jako rywal nie stanowi zagrożenia. Pokazał to w walce z Charrem i paroma wcześniejszymi.

Trzeba czekać na poważniejszych rywali, a tochyba za szybko nie nastąpi, z tego co widzę.
 Autor komentarza: ByWayOfKnockout
Data: 25-11-2014 09:54:02 
@Rollins
Bylo kilku zgaszonych przyszlych gwiazdek w HW, ale nie widzisz roznicy pomiedzy takim Price'm, Solisem, Perezem, a Joshuą? To przepasc w sile i atletycznosci, zupelnie nowa jakosc. Ryzykowne przypuszczenia snujesz Waćpan...
 Autor komentarza: Rollins
Data: 25-11-2014 10:22:18 
Nie widzę jeszcze szczęki, serca, charakteru, bo i nie ma na kim pokazać.

Gdy przyjdą rywale, z którymi trzeba będzie to pokazać, wtedy zobaczymy.

I od razu mówię, że optymistycznie nastawiony nie jestem.
 Autor komentarza: zuberos
Data: 25-11-2014 10:52:51 
Na tą chwile widzimy Joshue w ataku,czekam jak to będzie w defensywie.Johnson będzie kolejnym rywalem do obijania.Nie ma pytania kto wygra,lecz w której rundzie będzie ko na Johnsonie.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 25-11-2014 10:53:22 
Sam Sexton lol to on jeszcze walczy, jego najlepsze osiagniecie to wygrana z Roganem taksowkarzem??
 Autor komentarza: Yaco
Data: 25-11-2014 11:49:11 
Myślę, że to iż Joshua stoczył dopiero 10 walk i żadnym z nich nie był zawodnik ze ścisłej czołówki to nie powód, żeby uważać, że Brytyjczyk nie jest w przyszłości w stanie wiele osiągnąć. To naturalna sprawa, że najpierw musi się uczyć na słabszych rywalach. Jest silny i bardzo precyzyjny. Niebawem w miarę otrzymywania lepszych przeciwników będzie pokazywał nam jeszcze wiele innych swoich zalet. Bardzo dobrze, że nie jest zestawiany na tym etapie kariery z zawodnikami z najwyższej półki. Bo jak pokazała nam historia zbyt wczesne organizowanie dużych walk dla prospektów nie jest dobrym rozwiązaniem. Zobaczmy sobie chociażby na dzisiejszego mistrza wagi ciężkiej. Kliczko. Zobaczcie kiedy on dostał rywali na wysokim poziomie. Jak walczył z Purittim to miał rekord 24-0. A Puritty 24-13.
 Autor komentarza: tolek78
Data: 25-11-2014 11:57:46 
Rollins
Powiedz mi który zawodnik wagi ciężkiej miał w 11 walce takiego zawodnika ja Kingpin?Zobacz z kim walczył Fury w pierwszych pojedynkach?nie wiem skąd ci się bierze niechęć do Antonego ,a zarazem tak lubisz Taysona.Dla mnie o wiele lepiej ulozonym bokserem jest Joshua
 Autor komentarza: QPA
Data: 25-11-2014 12:15:10 
Autor komentarza: Rollins
Data: 25-11-2014 10:22:18
Nie widzę jeszcze szczęki, serca, charakteru, bo i nie ma na kim pokazać.

Gdy przyjdą rywale, z którymi trzeba będzie to pokazać, wtedy zobaczymy.

I od razu mówię, że optymistycznie nastawiony nie jestem

Ty i te Twoje wywody ..hehe serca nie ma , nie ma charakteru hehe ale z Ciebie wielka SCIEMA......\
powiedz skad TY sie urwales???ewidetnie trol z Ciebie ktory na kazy temat cos wtraci a tak na prawde malo wartosciowego powie .....zreszta po co cie krytykuje skoro z Ciebie TROL
 Autor komentarza: Elzet
Data: 25-11-2014 12:24:46 
Nie mógł pokazać serca i szczęki bo był o 2 klasy lepszy od każdego przeciwnika, a to już o czymś świadczy.Jak na tak mało doświadczonego na zawodowstwie zawodnika jest prowadzony bardzo odważnie i miał rywali, których dostają "prospekci" w 20 walce. Łomaczenko, czy ew. Beterbijew to ewenementy jeśli chodzi o prowadzenie, a Joshue jak na wagę ciężko też można do takich powoli zaliczać. W tej kategorii "gwiazdki" mogą być szczególnie drastycznie sprowadzane na ziemię. Charakter moim zdaniem ma, nie kalkuluje i idzie na wymiany, fakt, że z mniejszymi i słabszymi rywalami, ale ilu od niego takich nie jest?
 Autor komentarza: blade84
Data: 25-11-2014 12:40:32 
Zgadzam się z powyższym. Bokser pokazuje swoje wady i zalety dopiero w walkach z najlepszymi. Dodam jeszcze że zdecydowana większść mistrzów, miała w początku swojej kariery rywali słabszych od siebie.
 Autor komentarza: otke
Data: 25-11-2014 13:45:04 
QPA popieram co do trola Rollinsa.. tylko krytyka
Joshua zapowiada się świetnie, właściwie ma wszystko do zwojowania HW i tyle w temacie..
 Autor komentarza: UndeadDog
Data: 25-11-2014 15:11:08 
Prowadzony jest bardzo dobrze. Trzeba jednak podnieść już poprzeczkę bo nic mu nie dadzą takie walki jak ostatnia. To tylko przepracowany obóz po ty by gościa zamroczyć jednym strzałem i dobić serią nawet na gardę przy linach.
Po Jhonsonie Chisora jako ewentualny przegrany z walki z Fury'm byłby idealny.
Tylko nie wiadomo czy na to pójdzie... Chociaż on dla kasy zrobi wszystko.
David Price kolejny lub przed Dereckiem i już mamy gwiazdę!!

Co do Rollinsa to ewidentnie lubi się do kogoś przyczepić i żadne argumenty nie pomogą... Tak samo ma z Władimirem. Tyle że Joshua jest jeszcze młody i większość kariery przed nim a Rollins już go ciśnie. To podejrzane. Może nie lubi wysokich świetnie zbudowanych atletów? (przykre wspomnienia czy coś...)

A tak na poważnie wiadomo że u gościa nie pokazały się jeszcze żadne wady bo poziom na to nie pozwolił. Zaplecze amatorskie, brak chaosu w boksie, świetna technika i warunki oraz styl w jakim sobie radzi świadczą już że talentu ma więcej niż nie jeden ciężki z "czołówki".
Jeśli okaże się że ma wadę poważną to i tak może sobie z nią lepiej poradzić niż się komuś może wydawać bo ma wszystko inne na wysokim poziomie.
Zresztą nie ma póki co przesłanek by takową podejrzewać. Zobaczymy jak kondycja bo mięśni to ma dużą ilość.
Ale już samo prowadzenie zdaje się zaznaczać że mamy do czynienia z przyszłym czołowym zawodnikiem.
 Autor komentarza: otke
Data: 25-11-2014 15:16:18 
z tego co wiem Joshua waży 108 kg więc chyba jak na wzrost 198 to nie jest dużo..
 Autor komentarza: UndeadDog
Data: 25-11-2014 15:47:07 
"z tego co wiem Joshua waży 108 kg więc chyba jak na wzrost 198 to nie jest dużo.."
Nie dużo? Zresztą nie koniecznie ma te 198. Może mieć równie dobrze ze 2 cm mniej. W każdym razie waga 108 kg przy samych mięśniach to dużo (nie piszemy o spaślakach przecież).
 Autor komentarza: Rollins
Data: 25-11-2014 17:08:29 
tolek78Data: 25-11-2014 11:57:46
Rollins
Powiedz mi który zawodnik wagi ciężkiej miał w 11 walce takiego zawodnika ja Kingpin?Zobacz z kim walczył Fury w pierwszych pojedynkach?nie wiem skąd ci się bierze niechęć do Antonego ,a zarazem tak lubisz Taysona.Dla mnie o wiele lepiej ulozonym bokserem jest Joshua
*
*
Masz cudowną zdolność czytania między wierszami.
Szkoda, że głównie wtedy, gdy nic tam nie jest napisane :-)

Kto mówi o niechęci do Anthony'ego?
Jest takie powiedzenie "Nie chwal dnia przed zachodem słońca".
Joshua chyba od pierwszej walki jest promowany i robi się z niego przyszłego mistrza. Czy nie za wcześnie?
Nikt nie ma pretensji, że nie ma jeszcze znaczących rywali w rekordzie. Chodzi o to, że skoro nie ma znaczących rywali, to niewiele o nim można powiedzieć.
Podobnie przecież było z Pricem (bez aż takiego wydźwięku). Też jedni mówili, że jest taki świetny, inni,że szczęka podejrzana, że nie wiadomo jak będzie z lepszymi rywalami.
Lepsi rywale przyszli i znikli zachwycający się Davidem.

Anthony Josuha na moje oko nie jest odporny na ciosy, nie jest wojownikiem nie jest takim charakterniakiem. Mówiłem, nie ma na to argumentów.
Tak mi się widzi.

M.in. z tego powodu, ale nie głównie, wstrzymałbym się z zachwytami.
 Autor komentarza: Rollins
Data: 25-11-2014 17:09:30 
(dokończenie)
Głóqnym powodem jest to, że Anthony Joshua nie miał jeszcze solidnego rywala.

Na tle rywali słabych rywali, to każdy prospekt prezentuje się rewelacyjnie.
 Autor komentarza: Rollins
Data: 25-11-2014 17:12:07 
* Mówiłem, nie mam na to argumentów.
 Autor komentarza: Rollins
Data: 25-11-2014 17:18:24 
tolek78
Taka jeszcze jedna uwaga.
Fakt, że Joshua ma dopiero 10 walk. Popatrz tylko jaki bilans i kogo na rozkładzie miał rok temu Tyson Fury (bo jest dokładnie tylko rok starszy).
Patrz jakich rywali miał nawet nasz rodzimy Szpilka (w tym samym wieku).

Joshua wcale nie jest taki młody.
 Autor komentarza: Rollins
Data: 25-11-2014 17:50:56 
Niektórzy znają Joshuę jeszcze z amatorki, z olimpiady, więc już można trochę jednak o nim powiedzieć. O sercu, charakterze, zachowaniu w sytuacjach zagrożenia.
Tego się nie da wyćwiczyć, wytrenować. Na pewno nie do końca.
Już z amatorki można podpatrzeć jak zachowuje się Joshua w sytuacjach zagrożenia, kiedy rywal się nie boi, wychodzi wygrać:

Z Dillianem Whitem:
https://www.youtube.com/watch?v=BDSH8cXtFRQ

Z Fayzem Abbasem:
https://www.youtube.com/watch?v=lpswqS5OGuU
 Autor komentarza: Rollins
Data: 25-11-2014 17:51:42 
https://www.youtube.com/watch?v=pl6RNONdlk4
 Autor komentarza: tolek78
Data: 25-11-2014 19:37:17 
Rollins
Tym bardziej powinieneś widzieć jakie postępy w ciągu dwóch lat zrobił Joshua ,i co z tego że Anthony jest tylko rok młodzy od Furego a w wieku Szpilki zobacz kiedy przeszedł na zawodostwo i co już na tym ringu zawodowym wyprawia.

Ty masz coś takiego w sobie że jak juz ci jakiś bokser od początku nie pasuje to już za cholerę nie uznajesz argumentów innych to samo jest z Kliczko ja otwarcie mówię że go nie lubie ale doceniam to że wszystkich pokolei niszczy ,styl mi sie tej dominacji nie podoba ale jest do bólu skutczny
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 25-11-2014 22:14:56 
rollins

thx za te 2 filmiki z walk
 Autor komentarza: Rollins
Data: 25-11-2014 23:34:23 
tolek78
Właśnie nie widzę, bo rywale jeszcze za słabi.

Powiedz mi z którym rywalem chociażby spodziewałeś się jakichś kłopotów Joshuy?

To są na razie chłopaki do obicia, dla obycia w ringu i doświadczenia Joshuy.

Po tych walkach niczego nie można stwierdzić.

Gdzie tu widać postępy?
Nie chce mi się już o tym gadać.

Fizycznie, szybkościowo, itd wygląda to dobrze, ale pozostaje jeszcze szczęka, charakter, kondycja itd.
Bardzo dużo niewiadomych.
Za dużo, żeby cokolwiek o nim powiedzieć, a tym bardziej za dużo, żeby już go chwalić.

PS Wilder ma 30 na rozkładzie, a dalej jest niewiadomą. Dlatego, że nie miał porządnego rywala jak do tej pory.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 25-11-2014 23:46:32 
Rollins

na pierwszym z tych twoich filmikow po knockdownie widac ze joshua nie podpala sie, nie jest wystraszony i dalej w sumie spokojnie probuje znow przejac kontrole na dwalka i nie zapomina o obronie (a kiedy to bylo....)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.