OŚWIADCZENIE PZB W SPRAWIE DYSKWALIFIKACJI DRABIK

Już po zakończeniu losowania VIII Mistrzostw Świata Kobiet w Boksie – Jeju 2014 wiadomo było, że dla naszych zawodniczek będzie to niezwykle trudny start.  Przeglądając drabinki od razu rzucało się bowiem w oczy, że Polki – w drodze do podium – trafiały na przedstawicielki ścisłej czołówki Starego Kontynentu bądź świata, które już wcześniej sięgały po medale w najważniejszych mistrzowskich startach.

Mimo tego Polki na ringu w Jeju zaprezentowały wielką determinację i potencjał, co widać było w walkach wszystkich reprezentantek naszego kraju, które do tego występu przygotowywały się bardzo starannie. Tym bardziej, że przynajmniej w kilku przypadkach przegrane Polek były – delikatnie mówiąc – problematyczne.

Zobacz też: SKRZYWDZONA SANDRA DRABIK

Osobnego komentarza wymaga jednak przykrość, jaka spotkała w Jeju Sandrę Drabik, która po pierwszej wygranej walce na MŚ nie została dopuszczona do następnego startu i wycofano ją z turnieju. Jest to tym bardziej bolesne, że wyeliminowanie Polki z mistrzostw świata nie nastąpiło w wyniku przegranej, tylko odbyło się przy zielonym stoliku.

Mianowicie po dopuszczeniu Polki do udziału w VIII MŚ i po przebrnięciu przez nią pierwszej eliminacji raptem dopatrzono się, że w ubiegłym roku Sandra Drabik startowała z powodzeniem w mistrzostwach świata w kick-boxingu. I ten fakt – w oparciu o przepisy AIBA, które weszły w życie we wrześniu 2014 – stał się podstawą do podjęcia decyzji o odsunięciu Polki od udziału w mistrzostwach świata rozgrywanych na koreańskim ringu.

Pomimo natychmiastowej interwencji podjętej przez naszą ekipę w Jeju – i całonocnym oczekiwaniu na odpowiedź na złożone formalnie odwołanie – ostateczna decyzja była dla Polki niekorzystna. Chociaż w naszym przekonaniu Sandra Drabik powinna otrzymać szansę sportowego udowodnienia, czy zasługuje na medal w tak poważnej imprezie. Co ciekawe, pomimo tego, że start Sandry Drabik w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w kick-boxingu nie był okrywany przez nikogo tajemnicą  i nie stanowił przeszkody w jej starcie na tegorocznych mistrzostwach Europy w Bukareszcie Komisja zajmująca się tą sprawą była nieprzejednana.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Turu
Data: 22-11-2014 13:48:14 
trochę inaczej sprawę przedstawia Drabik, z jej wypowiedzi wynika, że to PZB nie dopełnił formalności, nie odpowiadał na ponaglenia ze strony AIBA dotyczące złożenia odpowiednich dokumentów/oświadczeń jeszcze przed startem itp. Zamiast pisać oświadczenia, może ktoś by w tym związku wziął się w końcu za wykonywanie swoich obowiązków
 Autor komentarza: Lennox25
Data: 22-11-2014 13:50:22 
nosz kur.. mać po prostu parodia, lub czarny humor. Przecież to jakaś paranoja, tych gnoi z PZB trzeba wy.... na zbity pysk. Zmienić tą bande patałachów bo takie wpadki będziemy zaliczać raz za razem. Czytałem wywiad u konkurencji z Sandrą, i przez kolejne "niedopatrzenie" nasi sportowcy dostają po dupie.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 22-11-2014 13:52:49 
Teraz dowiedzieli się że :"w oparciu o przepisy AIBA, które weszły w życie we wrześniu 2014".

To się niczym nie różni od PKW (Polska Komisja Wyborcza), która 3 miesiące przed wyborami przypomniała sobie o systemie informatycznym.

Leśne dziadki powinny odejść !
 Autor komentarza: Rollins
Data: 22-11-2014 13:57:50 
No, to już wiemy stąd: http://www.bokser.org/content/2014/11/21/183535/index.jsp

Gdzie qrva odpowiedź na to pytanie?

Cyt. "Przypominamy, że Sandra jest aktualną mistrzynią świata WAKO i najlepszą zawodniczką tamtych zawodów (Sao Paulo, październik 2013) w kick-boxingu (formuła low-kick), więc na mocy regulaminu technicznego AOB, musiał być dostarczony do AIBA stosowny dokument jej dotyczący. Kto wspomniany dokument miał wysłać do AIBA? Wiele wskazuje na to, że należało to do obowiązków Polskiego Związku Bokserskiego, który dokonywał zgłoszenia naszej kadry na 8. Mistrzostwa Świata w Jeju City."
 Autor komentarza: Rollins
Data: 22-11-2014 13:58:41 
Dostarczyli dokumenty te leniwe ch..je, czy od razu po przyjeździe zaczęli raczyć mordy koreańskimi trunkami?
 Autor komentarza: OjciecZradioMaryja
Data: 22-11-2014 14:20:14 
Chcialby ojciec byc jej fizjoterapeuta :) seksownie wyglada taka zmachana po treningu , chyba to zycie w czystosci daje ojcu w kosc
 Autor komentarza: OutLaw
Data: 22-11-2014 15:10:08 
Panie Górski.
Próżno zapewne szukać u takiej zakłamanej szumowiny poczucia wstydu. Nie jest zatem dla mnie zaskoczeniem że wciąż będzie takie zero trwało na stanowisku. Napiszę Panu jednak że mi jest najzwyczajniej w świecie wstyd że taki element jak Pan wraz ze swoim wesołym stadkiem, pełnicie jakiekolwiek kierownicze funkcje w tym kraju.
Gdybym był Pana przełożonym, to za to niedopatrzenie nałożył bym Panu najzwyklej w świecie po pysku.

Jakoś w tym tygodniu słowo dumny Polak waży dla mnie zbyt wiele...
 Autor komentarza: Rollins
Data: 22-11-2014 15:45:12 
OjciecZradioMaryjaData: 22-11-2014 14:20:14
Chcialby ojciec byc jej fizjoterapeuta :) seksownie wyglada taka zmachana po treningu , chyba to zycie w czystosci daje ojcu w kosc
*
*
Oczywiście Ojciec ma na myśli tę damę z prawej...
;-)
 Autor komentarza: boks1974
Data: 23-11-2014 17:22:47 
Górski do Dymisji !!! Kusior do Dymisji!!!!!! Wstyd
 Autor komentarza: Fan1977
Data: 27-11-2014 08:28:29 
Panie OutLaw u pana zapewne tez próżno szukać poczucia wstydu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.