JOSEPH PARKER POZNAŁ GRUDNIOWEGO RYWALA

Nowozelandzka nadzieja wagi ciężkiej Joseph Parker (11-0, 9 KO) zamknie rok walką z mocno bijącym Brazylijczykiem Irineu Beato Costą Juniorem (15-1, 13 KO). Pojedynek odbędzie się 6 grudnia w Hamilton.

Pierwotnie do walki z Parkerem, który w ostatniej potyczce pokonał na punkty doświadczonego Shermana Williamsa, przymierzano Vinny’ego Maddalone. Obóz Nowozelandczyka uznał jednak, że większym wyzwaniem będzie 34-latek z Sao Paulo.

- Costa to niebezpieczny pięściarz, ma bardzo, ale to bardzo ciężkie ręce. Jest posiadaczem pasa WBO Latino, mistrzem Brazylii, ma zatem solidne kwalifikacje. Ta walka na pewno jest ryzykowna. Joe będzie musiał pokazać dyscyplinę i cierpliwość. Nie może sobie pozwolić na żadne błędy, bo jeden cios Costy może wszystko zakończyć – mówi trener 22-latka Kevin Barry.

Brazylijczyk większość swoich walk stoczył w ojczyźnie. Po raz pierwszy poza Ameryką Południową boksował dopiero pod koniec października, kiedy przegrał w Niemczech na punkty z Christianem Hammerem.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Rollins
Data: 20-11-2014 11:56:03 
Brazylijczyk to taki pompowany rekord na potrzeby właśnie takie jak teraz.
 Autor komentarza: southpaw
Data: 20-11-2014 15:46:40 
Ciekawe, jak poszło Izu w sparingach. Niby Parker go chwalił, ale wiadomo, że po wspólnych przygotowaniach nie mógł powiedzieć, że Izu idzie słabo.
 Autor komentarza: Rollins
Data: 21-11-2014 11:22:22 
Co Parker mógł chwalić, czy nie chwalić, skoro on w niczym raczej lepszy nie jest od Izu (nie wiem jak Izu idzie w HW).
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.