FONFARA ZMIERZY SIĘ Z CHAVEZEM? JULIO: TO JEDNA Z OPCJI

Zaskakującą informację ujawnił w rozmowie z hiszpańskojęzyczną wersją portalu ESPN Julio Cesar Chavez Jr (48-1-1, 32 KO). Jeden z najpopularniejszych pięściarzy świata stwierdził, że może niebawem przejść do kategorii półciężkiej i zmierzyć się z Andrzejem Fonfarą (26-3, 15 KO).

Kilka dni temu Meksykanin podpisał kontrakt z potężnym doradcą Alem Haymonem, z którym od pewnego czasu współpracuje także "Polski Książę". O konfrontację nie byłoby więc trudno, choć nie jest ona priorytetem 28-latka z Culiacan.

- Pierwsza opcja to pozostanie w kategorii superśredniej i walka z Carlem Frochem. Druga to pojedynek o pas WBC z Anthonym Dirrellem. Chcę przejść do historii i zostać pierwszym meksykańskim mistrzem w wadze superśredniej. Trzecia możliwość to natomiast przejście do wagi półciężkiej i walka z Andrzejem Fonfarą. Perspektywa tych starć motywuje mnie do ciężkiej pracy. Wiem, że mogę pokonać całą trójkę – stwierdził syn legendarnego mistrza trzech kategorii wagowych.

FONFARA CHCE REWANŻU ZE STEVENSONEM

Chavez chciałby się również zmierzyć z Giennadijem Gołowkinem, jednak bez podawania powodu przyznał, że o ten pojedynek będzie trudno. Podkreślił w każdym razie, że przyszły rok będzie dla niego znacznie bardziej pracowity niż obecny, w którym stoczył tylko jedną walkę.

- Wróciłem już na salę, ciężko trenuję. Mówiło się, że wrócę pod koniec roku, ale ten termin nie wchodził w grę. W przyszłym chcę natomiast chcę stoczyć trzy walki. Pierwszą być może w styczniu lub lutym, drugą w lipcu, a trzecią we wrześniu lub późniejszym miesiącu – powiedział.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tolek78
Data: 07-11-2014 10:55:11 
Najpierw niech wróci a nie pierdzieli głupoty

Bez podania powodu ciężko o pojedynek z Gołowkinem powód jest jeden strach przed brutalnym nokautem

Z Fąfarą bym go chętnie zobaczył Andrzej jak poprawi defensywę był by dla mnie faworytem 60 do 40
 Autor komentarza: TheKudiq
Data: 07-11-2014 11:43:54 
To byłaby mega walka.
 Autor komentarza: rakowski
Data: 07-11-2014 12:13:55 
W mojej opinii stylowo Chavez byłby trudbym rywalem.Jest naprawdę mocny fizycznie i prawdopodobnie byłoby to duże wyzwanie pod każdym względem dla Andrzeja,ale również dla Chaveza,bo nie mam pojęcia czy ten facet będzie trenował na poważnie.Jak miałbym stawiać postawiłbym pieniądze na Chaveza-nie ze względu na przewagę techniki czy siły ciosy,ale presji oraz naprawdę solidnej obrony Chaveza.Andrzej będzie miał zawsze problemy z zawodnikami mobilnymi,którzy są aktywni i potrafią dobrze dystansować-tak było w walce z Campillo i N'Gumbu.
Andrzej powinien poprawiać to co ma na słabym poziomie i to co ma na bardzo dobrym-pracę nóg oraz aktywność poprzez boksowanie na pressingu z kombinacjami i przede wszystkim lewym sierpowym w kombinacji w ataku jak i w kontrataku.Chavez Jr będzie dawał naprawdę dobre walki przy dobrych zestawieniach oraz będzie przykuwał uwagę kibiców z Meksyku,tylko nie wyjdzie w końcu z tej "zamrażarki".:P
 Autor komentarza: Clevland
Data: 07-11-2014 12:27:33 
Dobra walka dla Chaveze, jeszcze lepsza dla Andrzeja.

Chavez zbija ciosy głową, nie jest za bardzo "murzyński" więc nie będzie zagrożenia.

Andrzeja bym wysłał do roboty nad prawym prostym.
Wolny, nie wraca- do totalnej poprawy !
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 07-11-2014 12:53:09 
Łatwe Ko dla fonfary, chavez w lhw to maluch , a i to nie są średni , nie bedzie mial przewagi fizycznej i związanej z nia mocnej szczki
 Autor komentarza: Sugar78
Data: 07-11-2014 14:03:11 
Wlasnie przeczytalem ze Chavez jest solidny w obronie i az mnie zatkalo :)))


Fajny pojedynek Jedyne w czym lepszy jest JR to atak w poldystansie czego Andrzej wlasciwie chyba wogole nie umie Ale to stwarza okazje na bo wchodzacy do poldystansu Julio jest latwy do trafienia.
 Autor komentarza: ArktycznaMalpa
Data: 07-11-2014 15:51:00 
Chavez juz od roku gada ze bedzie walczyl z tym tym i tym
 Autor komentarza: Adih4sh
Data: 07-11-2014 16:53:16 
Skoro zawyżony wagą Rodrigez walczył z Wardem to aż sie prosi aby zawalczył właśnie z naszym rodakiem.
 Autor komentarza: starycap
Data: 07-11-2014 17:30:42 
Zmierzy się chyba centymetrem-za wysokie progi pyszałku z drugiej ligi.
 Autor komentarza: andrew812
Data: 07-11-2014 23:32:56 
He he Gienka sie boi... w sumie szkoda GGG prezentuje wysoki poziom ale nie moze tego pokazac w walce z czołowka
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.