KRAKOWSKIE LAS VEGAS

W najbliższą sobotę w Krakowie odbędzie się gala boksu zawodowego, która rozmachem i atrakcyjnością sportową nie ma i nie miała sobie równych w naszym kraju nad Wisłą. Kolejna edycja Polsat Boxing Night wprawiła w ekstazę kibiców szermierki na pięści. Na ringu w wypełnionej po brzegi tysiącami fanów Kraków Arenie w walce wieczoru wystąpią Tomasz Adamek (49-3, 29 KO) i Artur Szpilka (16-1, 12 KO). Nie mniej fascynująco od tego dania głównego zapowiadają się także przystawki, na które już ostrzą sobie zęby miłośnicy boksu. Pojedynkiem mającym wszelkie predyspozycje, aby skraść całe show, jest starcie Grzegorza Proksy (29-3, 21 KO) z Maciejem Suleckim (18-0, 3 KO).

Walczący z odwrotnej pozycji 30-letni "Super G" jest faworytem. Na swoim koncie ma bowiem pas mistrza Europy i starcia z rywalami o klasę lepszymi od tych, z jakimi do tej pory rywalizował młodszy o pięć lat "Striczu". Na korzyść pochodzącego z Warszawy Sulęckiego przemawiają jednak lepsze warunki fizyczne oraz świetny trener Andrzej Gmitruk. Dodatkowo Maciek zdaje sobie sprawę, że nie ma nic do stracenia, a ewentualna wygrana wywindowałaby go w ekspresowym tempie w światowych rankingach. Były pretendent do tytułu mistrzowskiego federacji WBA z Węgierskiej Górki jest jednak pewny siebie i swoich możliwości i zapowiada deklasację młodego wilka. Ciekawe, kto będzie lepszy?

Swoją wartość po długim pobycie w więzieniu musi także udowodnić popularny "Cygan" Dawid Kostecki (39-1, 25 KO). Pięściarz z Rzeszowa, który na skutek wyroku wypadł z siodła, teraz spróbuje w efektownym stylu znowu na nie wskoczyć. Na ofiarę zawodnik Andrzeja Wasilewskiego wybrał sobie ambitnego Andrzeja Sołdrę (10-1-1, 5 KO), któremu nikt oprócz jego najbliższych nie daje większych szans na zwycięstwo. Możliwe jednak, że bokser z Nowego Sącza trafi z formą życia i napsuje trochę krwi pewnemu siebie "Cyganowi". Jednego możemy być pewni, emocje są tutaj gwarantowane.

Wielkie sportowe wyzwanie podejmą także w sobotę efektownie walczący przedstawiciele kategorii lekkiej. To znający się świetnie z czasów amatorskich dwa Michały, czyli Chudecki (10-0-1, 3 KO) i Syrowatka (10-0, 2 KO). Zanim obydwaj stali się profesjonalistami, dwa razy zwyciężał 28-letni mańkut z Poznania. Teraz młodszy o dwa lata i pochodzący z Ełku Syrowatka pała żądzą rewanżu. Chociaż to nie Sylwester, na ringu w Kraków Arenie nie powinno zabraknąć fajerwerków, a jeden z tych prospektów utraci na zawsze zero w rekordzie. 

Ostatnie dwie walki to bitwy pomiędzy Łukaszem Maćcem (21-2-1, 5 KO) a Michałem Żeromińskim (7-1, 1 KO) oraz rewanż Rafała Kaczora (2-0, 0 KO) z Piotrem Gudelem (1-1, 0 KO). 

Zestawienie bokserów i sam pomysł takiego pięściarskiego święta zakrawa na wielkie brawa. Dawno już z takim zniecierpliwieniem kibice nie oczekiwali na pierwszy gong. W końcu mamy w naszym kraju namiastkę sportowego wieczoru rodem z Las Vegas.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Rollins
Data: 06-11-2014 12:04:27 
Adamek vs. Szpilka - tak po prawdzie walka o pietruszkę. Zagranicy w ogóle to nie interesuje. I słusznie, bo wynik pojedynku nie ma wpływu absolutnie żadnego na sytuację w HW.
Nawet dla Polaków ten pojedynek to tylko swego rodzaju ciekawostka.
Wygra Szpilka, to "wszyscy" będą mówić, że czas Adamka minął, że wiek go dopadł + Roger...

Sulęcki vs. Proksa - atrakcyjna walka. Ale bez przesady. Dla Proksy może być to walka na powrót, albo na odejście. Dla Sulęckiego na dobry start, dobre nazwisko.

Chudecki vs. Syrowatka - najatrakcyjniejszy pojedynek pod względem sportowym. Dwóch niepokonanych, robiących postępy, solidnych pięściarzy, prospektów w polskim boksie.

Resztę można wyjebać
 Autor komentarza: Rollins
Data: 06-11-2014 12:05:22 
Aha! Zapomniałem dodać, że wygra Adamek, to...
i tak wiadomo, że powoli musi się zabierać
 Autor komentarza: Blancos
Data: 06-11-2014 12:05:28 
Ja mam pytanie do osób wybierających się na galę. Zamówiliście sobie może miejsce parkingowe pod Areną? Ja zamówiłem, ale ciekawa sprawa bo na bilecie nie ma zaznaczonego miejsca, gdzie mogę zaparkować auto :) W ten sposób nawet 10 000 osób może kupić bilet, a miejsc parkingowych jest ... 1300 :)
 Autor komentarza: Adih4sh
Data: 06-11-2014 12:18:57 
Proponuję ci zaparkować przy hipermarkecie M1 i podejść na nogach bo jest niedaleko.

BTW: Ciągle mnie zastanawia dlaczego tak dużo ludzi skreśla Szpulkę.
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 06-11-2014 12:33:53 
Adih4shi,

Może dlatego, że leżał z takimi tuzami jak Saulsberry czy dziadek Mollo. Adamek jest co prawda na równi pochyłej. Lepszy nie będzie, ale to wie każdy ale potykał się z naprawdę dobrymi zawodnikami. Dostał baty od Kliczki, ale nie padł i nie sądzę, żeby Szpulka go mógł znokautować. Wyboksować Adamka też jest bardzo trudno, bo choć przesypia początkową faze walki jeśli można to tak nazwać to później jeśli nie jest lepszy niż na początku to na pewno nie zwalnia i oddaje pola. Arturek może na początku nie da się Adamkowi stłamsić, ale z każdą minutą będziemy mieli do czynienia z deklasacją z nokautem na koniec włącznie.

Takie moje zdanie.
 Autor komentarza: btfh
Data: 06-11-2014 12:41:00 
@Mario1977

Wyboksować Adamka nie jest trudno, przeciętniakowi Głazkowowi się udało.
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 06-11-2014 12:55:00 
Wiedziałem, że zaraz pojawi się Głazkov, który wcale nie jest średniakiem. Jest w czołówce dzisiejszej HW z bardzo dobrymi wynikami z amatorstwa. Brąz na olimpiadzie i v-ce mistrzostwo świata. To są wielkie sukcesy. Adamek walkę przegrał, ale o mało nie strącił Głazkova na koniec. Z tym, że porównaj sobie właśnie Głazkova i zawodników z jakimi walczył, a Szpulkę i jego osiągnięcia z amatorki. Przepaść.
 Autor komentarza: btfh
Data: 06-11-2014 13:22:54 
Porównywałem, moim zdaniem z Jenningsem przegrywa wyraźnie, jest wolny, bez kondycji i dość pasywny.
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 06-11-2014 13:25:48 
Typy:
Szpilka SD (mam po prostu takie przeczucie, że może być podkładka pod Adamek-Szpilka 2)
Syrowatka SD
Proksa TKO
Kostecki TKO
Żeromiński SD
Gudel UD
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 06-11-2014 13:33:12 
To nie chodzi o porównanie Jenningsa i Głazkova, które według mnie wypada dość równo, ale całokształt Głazkova i Szpulki, bo ja widzę przepaść i nie wiem jak Arturek mógłby wyboksować Adamka. Doświadczenie, technika, "serce", wytrzymałość, kondycja. To wszystko jest po stronie Tomka. Szpulka ma tylko młodość co wcale nie musi być atutem. Oczywiście jest jeszcze szybkość, ale tu widzę chyba porównywalną. Może coś przeoczyłem. Dużo nam da ważenie, bo zobaczymy na co Adamek postawił i jak się przygotował. Jeśli nie będzie za ciężki czyli nie przekroczy 102 kg to Szpilka zostanie zdeklasowany i znokautowany.
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 06-11-2014 13:35:46 
Mnie też gdzieś kołacze w głowie co pisałem już wcześniej, że może zrobią remis, a co za tym idzie rewanżyk i niezłe siano...
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 06-11-2014 13:44:22 
oprócz głównej walki , czekam na walkę chudego .
tylko on w pl traktuje kariere poważnie po tym jak dostał psztyczka w nos w usa
 Autor komentarza: btfh
Data: 06-11-2014 13:54:45 
Kilka dni temu puściłem sobie równolegle Adamka z Głazkowem i Jennings ze Szpilką, moim zdaniem ta druga walka była bardziej dynamiczna, obaj znacznie więcej się ruszali, obaj mieli lepsze nogi, byli bardziej aktywni, w ataku, w obronie, w taktyce i szukaniu sposobu na przeciwnika. Szpilka i Głazkow opadli z sił, ale Szpilka swoją walkę toczył w zupełnie innym tempie, pod dużo większą presją ze strony Jenningsa. Po stronie Adamka widzę doświadczenie i trochę kondycji, techniki nie ma dobrej i moim zdaniem nigdy jej nie miał, siły ciosu również. Przypuszczam, że przy szybszych atakach Szpilki może zacząć się gubić i przyjmować więcej niż ma to w zwyczaju, czyli bardzo dużo :)
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 06-11-2014 14:30:27 
Adamek nie ma techniki ? to co ma Szpilka w takim razie ?
Rozumiem , że Roger zabrał trochę umiejętności Adamkowi , ale nie przesadzajmy
 Autor komentarza: btfh
Data: 06-11-2014 14:32:45 
Dla mnie podstawą techniki są nogi, obrona, dobry lewy i ładne kombinacje - co z tego ma Adamek ?
 Autor komentarza: Rollins
Data: 06-11-2014 14:33:02 
Adih4sh Data: 06-11-2014 12:18:57
BTW: Ciągle mnie zastanawia dlaczego tak dużo ludzi skreśla Szpulkę.
*
*
Aż tak dużo nie skreśla, natomiast faktycznie dużo stawia na Adamka.
Dlaczego...?
Do walki jakieś 55 godzin, więc myślę, że nie ma sensu się rozwodzić :-)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.