MICHAŁ CHUDECKI: WYGRAM Z SYROWATKĄ PO RAZ TRZECI

- Dwukrotnie wygrałem jako amator z Syrowatką, a trzecie zwycięstwo będzie miało miejsce za tydzień - mówi Michał Chudecki przed walką ze swym imiennikiem, która odbędzie się 8 listopada na "Polsat Boxing Night" w Krakowie. Galę pokaże telewizja Polsat.

- Mam swój cel, chcę zostać Mistrzem Świata, i na pewno Michał Syrowatka (10-0) nie pokrzyżuje moich planów. Uważam go za dobrego zawodnika, ale jak najbardziej do pokonania. Dwukrotnie wygrałem z nim w czasach amatorskich na punkty, więc nie widzę powodów, aby nie zwyciężyć po raz trzeci już w karierze zawodowej – powiedział 28-letni Michał (10-0-1).

Pojedynek zaplanowano na 10 rund w umownym limicie -63 kg. Kiedyś boksowali ze sobą w piórkowej (-57 kg).

- Wagę mam pod kontrolą, obecnie ważę ok. 65 kg. Jeśli chodzi o mojego rywala, wzmocnił się fizycznie, jest silniejszy niż kilka lat temu. Wygląda na większego, ale mi to nie przeszkadza. Każdego rywala uważam za trudnego, żadnego nie lekceważę. Tak samo podchodzę do walki z Syrowatką. Chcę się piąć szczebel po szczeblu i zostać Mistrzem Świata. A każdy niech gada co chce, sprawdziany następują w ringu, a nie w przemowach przed potyczkami. Ja dziś nie zamierzam się wymądrzać, swoją klasę pokażę w Krakowie - zapowiada zawodnik grupy Babilon Promotion.

Poznański pięściarz twierdzi, że ma wokół siebie znakomicie zorganizowany team, który tworzą i trenerzy (m.in. Krzysztof Chudecki oraz szkoleniowcy Rankor Crossfit), i sponsorzy (m.in. hotel Rodan, Green Zone, Extreme Hobby, Connector), i dietetyczka Patrycja Kłysz.

- Mam wszystko poukładane jak trzeba. Do szczęścia potrzeba mi teraz wygranej z Syrowatką, a później pewnie znów spróbuję wyjechać na kilka miesięcy do USA. Tam na miejscu będą miał wielu zawodników do sparingów – powiedział bokser, a na temat możliwego scenariusza potyczki z Michałem Syrowatką dodał:

- W ringu jestem cierpliwy, nie dążę za wszelką cenę do nokautu. Jeśli wygram przed czasem, to super, a jeśli na punkty – to na pewno będzie wygrana w dobrym stylu. Syrowatka będzie chciał zapewne mnie spychać, wywierać presję, ale mi to pasuje, ja potrafię dostosować się do stylu rywala. Będę zadowolony z przeboksowania kolejnych 10 rund, bo to daje dużo doświadczenia. Nie obawiam się niczego ze strony Michała, wiem, że trafię z formą na 8 listopada. A kiedy zobaczę pełną halę ludzi na tak wielkiej gali, to jeszcze bardziej się naładuję pozytywnie – zakończył Chudecki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: drenq1607
Data: 31-10-2014 19:23:49 
Osoby poszukujące transportu z Wrocławia na galę Adamek - Szpilka do Krakowa proszę o kontakt mailowy - [email protected] aby uzyskać szczegółowe informacje.
 Autor komentarza: rakowski
Data: 01-11-2014 10:37:13 
U Chudeckiego brakuje mi kombinacji z defensywy jako kontrbokser,a pojedyncze ciosy mogą nie robić wrażenia na sędziach,gdy Syrowatka będzię bił seriami i będzie aktywniejszy.
Pomimo,że Chudecki walczy w niższej wadze,to nie wygląda źle pod względem wielkości.Wydaje mi się,że klucz do wygranej dla Syrowatki to przede wszystkim duża mobilność i bicie seriami w mądry sposób,bo jednak Chudecki walczy bardziej inteligentnie i nie tak autodestrukcyjnie jak Michał.Dla mnie walka dosyć bliska i stawiam w tej walce na Syrowatke po dobrej walce.Sędziowie raczej przy wyrównanych rundach będą preferowali Syrowatke,choć pewności nie mam.:P
 Autor komentarza: Rollins
Data: 01-11-2014 12:49:19 
Ja raczej obstawiam,że sędziowie będą za Chudeckim. Dlatego stawiam na jego zwycięstwo punktowe.

Walka będzie bliska. To pewne.

Mam nadzieję i chciałbym, żeby lepszy był w tej walce Syrowatka.
Co nie zmieni werdyktu, myślę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.