WASILEWSKI: TEORETYCZNIE NIE POWINNO DOJŚĆ DO TEJ WALKI

- Praktycznie w każdej walce wynik będzie sprawą otwartą. Dlatego stawiam taką tezę, że jeśli chodzi o poziom sportowy, to jest to najlepsza gala w historii Polski - uważa Andrzej Wasilewski, organizator zaplanowanej na 8 listopada gali Polsat Boxing Night w Krakowie.

Głównym wydarzeniem będzie konfrontacja Artura Szpilki (16-1, 12 KO) z Tomaszem Adamkiem (49-3, 29 KO) w wadze ciężkiej.

- Podchodzę do tego wszystkiego czysto biznesowo. Podręcznikowo, nie powinno dojść do tej walki z Tomkiem Adamkiem akurat teraz. Nie chciałem jej, ale podobnie było w przypadku Bryanta Jenningsa. Też nie chciałem tej walki. Żyjemy jednak w takim środowisku, że musimy szanować potrzeby kibiców, telewizji i sponsorów i dlatego trzeba szukać kompromisów. Pewnie po tej walce będziemy dużo mądrzejsi - dodał promotor Szpilki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Rollins
Data: 29-10-2014 11:29:41 
Wasilewski do wszystkiego podchodzi biznesowo. Każda walka to biznes. Nie ma nic wspólnego z krzewieniem sportu.

Dlatego nie lubię twierdzeń jak to Wasyl dużo zrobił dla rozwoju boksu w Polsce.
Nic nie zrobił.
Zarabia pieniądze, a że przypadkiem...
 Autor komentarza: teanshin
Data: 29-10-2014 11:32:13 
Czyli Wasilewski niczego sie nie nauczyl po porazkach Wawrzyka i Kolodzieja, dalej twierdzi ze nabijanie rekordow to najlepszy plan na zawodnika.
 Autor komentarza: tolek78
Data: 29-10-2014 11:51:30 
teanshin

Właśnie że się nauczył ale czerpać jak najwięcej z zawodników,bezpieczne nabijanie rekordów później skok na kasę po przez układy i wystawienie takich zawodników o pas dobrze wiedząc że nie mają oni praktycznie żadnych szans na jego zdobycie.Powtórzę dla Wasyl to jest pijawka którą tak naprawdę nie obchodzi los zawodników
 Autor komentarza: maniekz
Data: 29-10-2014 11:52:48 
Przecież tutaj o kasę chodzi, a nie o sport. Już dawno by mieli tam drugiego trenera gdyby im zależało.
 Autor komentarza: tolek78
Data: 29-10-2014 12:00:48 
Wasyl przeczuwa że to się może źle skończyć dla Szpilki dla tego nie chciał tej walki,po przegranej Szpili z Adamkiem zdaje sobie sprawę że nie będzie miał już takich możliwości wydojenia kasy z pojedynków Artura bo kto to wtedy kupi
 Autor komentarza: Clevland
Data: 29-10-2014 12:05:16 
Skoro Szpilka zalicza dechy z emerytem Mollo, to znaczy że jeszcze musi się uczyć.
No chyba że byście wystawili go do Kliczki...

Można krytykować Wasyla, ale ze średnich zawodników potrafił zrobić mistrzów świata:
Diablo (bojący się zadać więcej niż jeden cios), "ciasteczkowy potwór" Jackiewicz.
Reszta może walczyć z Węgrami bo taki ich poziom.
Każdy wie że Wawrzyk, Kołodziej wyżej "silnego Węgra" nie skoczą. Ktoś musi walczyć aby jakąś galę można było zorganizować.


Jakie medale na olimpiadzie zdobyli polscy amatorzy w boksie?
Słucham?
Od czasu brązu Bartnika, nic, zero.
I co taki wielki mamy potencjał?

W ogóle się dziwię że opłaca mu się utrzymywać tak dużą grupę.
Z wiecznymi problemami, bo tam co chwila problemy:
-Cygan kraty,
-Szpilka kraty,
-Jackiewicz "ciasteczkowy potwór" z wagą,
 Autor komentarza: Clevland
Data: 29-10-2014 12:07:14 
-Diablo z żoną czy kochankami i obawą w zadawaniu kombinacji.
-Damian Jonak ucieczka z grupy
 Autor komentarza: maniekz
Data: 29-10-2014 12:07:19 
@Clevland a jakie on tam ma problemy? Przecież to jest adwokat i dla niego to pestka. On się bawi w promotora, ale w przeciwieństwie do Kołodzieja to u Wasyla wychodzi czynnik ludzki i jego natura.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 29-10-2014 12:16:12 
wasyl i tak dokonuje cudow w polskich warunkach

jak ktoś wyżej pisal ostatni medal olimpijski Bartnik zdobyl w 1992 roku !!!!!!!!
zero sukcesow amatorskich - skad wiec maja brac następnych zawodnikow - dziś byle gowniarz zdobywa mistrza polski juniorow i zostaje zawodowcem

wasyl popelnil jednak spory blad trzymając tak wielu zawodnikow przez tak dlugi czas pod kloszem
a teraz wszyscy chcą zarabiać duże pieniądze a ze maja wysokie pozycje w rankingach to sprzedają rekordy
 Autor komentarza: boksfaner
Data: 29-10-2014 12:30:24 
Podchodzi do tej walki biznesowo... czyli ma już chyba dosyć Szpilki, skoro chciał to niech walczy, kasa się zgadza, jak przegra to trudno
 Autor komentarza: teanshin
Data: 29-10-2014 12:53:45 
@Clevland
Nasi amatorzy nawet nie przechodza eliminacji na olimpiade a gdzie mowa wogole o jakis medalach. Prawda taka ze bosk zawodowy to biznes i rola promotora to wydojenie danego zawodnika, doprowadzenie do walki o tytul, zainkasowac a pozniej....nastepny prosze.
 Autor komentarza: KapralWiaderny
Data: 29-10-2014 13:37:00 
Wasyl znowu beczy że Szpilce wpadnie w rekordzie porażek cyfra numer dwa. Najchetniej by pompował Artura tak jak Kołodzieja. Tylko Andrzejku co potem ? Nie zazdroszcze w stajni Wawrzyka i Kołodzieja. Co wogóle z takimi robić ? Ciesz sie zatem Wasylu że wycisniesz chociaż teraz dobrą kasiorę bo realnie patrząc Szpilka to nie jest nawet top-20 world HW.
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 29-10-2014 14:12:23 
Wasyl juz sie powoli tłumaczy z kolejnej kompromitacji swego boksera za pare dni hahahaa
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 29-10-2014 14:17:21 
Prawdziwy majstersztyk to zdobycie przez Bieniasa WBO Inter-Continental hahah takiego słabego zawodnika z pasem nigdy nie widzialem,,
 Autor komentarza: rocky86
Data: 29-10-2014 14:22:09 
Ryzyko dla Szpilki jest bardzo duże, więc Wasyl pewnie wolałby poczekać jeszcze z rok, Adamek zupełnie by się wypalił, sprzedałby już rekord komuś innemu, a walka i tak by się w PL sprzedała. Szpilka miałby znacznie łatwiej.
Obecnie szanse na to, że Szpilka zaprezentuje się przynamniej b. dobrze na tle Adamka (tj. przegra po równej walce) są zbliżone do tych, że Szpilka zostanie strasznie obity przez Tomka.
O ile porażka w dobrym stylu (ja taką właśnie obstawiam) mogłaby nawet pozytywnie wpłynąć na dalszą karierę Artura, o tyle porażka w słabym stylu, czy co gorsza przed czasem, praktycznie kończy poważną karierę gita, zostaje jeszcze co najwyżej walka z Zimnym, a później już tylko bicie Węgrów.

Gdyby walka odbyła się np. za rok, to Szpila mógłby wziąć ze dwie walki na przetarcie, odbudowanie się po laniu od BJ, Adamek zapewne gdzieś po drodze stoczyłby ciężką dla niego walkę, zestarzałby się o kolejny rok i byłby znacznie łatwiejszym przeciwnikiem, a obecnie ryzyko porażki Szpilki jest bardzo wysokie, a Wasyl już trochę stracił "żołnierzy" w tym roku.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 29-10-2014 14:35:17 
Pewnie ze Wasyl podchodzi biznesowo ,bo niby jak ma podchodzic?.
Zawodnicy są w większości produktami na sprzedaż w Wawrzyka i resztę Wasyl zainwestował kasę i oczekuje zysków . W Polsce boks amatorski leży na cycach ,żadnych sukcesów ,wiec brak autorytetow dla mlodzierzy ,wzorów do nasladowania. Dam przykład mojego syna , który cwiczy Muay Thai ,ale chodzi sparowac do innego klubu( kickboxing) z mlodziezowym dwukrotnym mistrzem swiata i jest strasznie podekscytowany ze ma możliwość treningu z kimś kto ma poważne osiagniecia.Widze ze ma większa motywacje i przyjemnosc trenowania ,a głód treningu i chec doskonalenia się jest wazna
 Autor komentarza: monocore
Data: 29-10-2014 15:39:17 
jacy mądrzejsi , najpierw trzeba umieć unikać oczywistych błędów

fiodor nie ma dobrej lewatywy dla swoich podopiecznych i żaden z niego trener , niech wraca na Jaworzno do kopalni tam gdzie jego miejsce

Wasyl stoi na ziemi, a upośledzony geniusz fiodor wierzy w szanse 50/50
 Autor komentarza: monocore
Data: 29-10-2014 15:45:17 
Chociaż zaczynam wierzyć w opcje taką ; polskim boksem rządzą komuniści i dali nam na trenera kacapa łapina żeby ten wbijał nam szpile w plecy w boksie , w normalnym kraju już dawno sprzątał by kible na centralnym po swoich trenerskich sukcesach a tu nadal trenuje . Po pierwsze w takim kraju jak Polska nie zatrudnia się kacapów ,Wasyl maczasz w tym swoje palce biznesmenie , coś tu jest nie tak
 Autor komentarza: monocore
Data: 29-10-2014 15:46:16 
albo łapin musisz dobrze robić laske wasylowi żeby cię dalej trzymał
 Autor komentarza: monocore
Data: 29-10-2014 15:50:58 
wasyl za dużo kasy w szpilke wpompował żeby się teraz z niego wycofać , odnoszę wrażenie , ze już ma go dość i wie ze nic z niego nie będzie, zgodził się na walkę, byle by mu się zwróciły jako tako koszty pompowania balona szpilki , robią walkę i w komunistycznej TV Polsat ogłaszają "Chwilę prawdy " BUHAHAHHAHAHAHA
 Autor komentarza: ciapaty
Data: 29-10-2014 16:29:31 
Tez myślę ze na tą walkę za wcześnie.
Te 5 lat mógłby spokojnie poczekać ...
 Autor komentarza: Rollins
Data: 29-10-2014 17:24:09 
Wasyl nie chce czekać ze Szpilą, bo wie, że w każdej chwili może on przegrać z byle średniakiem, a wtedy nici z "najlepszych gal w Polsce" i pieniędzy.
Poza tym Adamek może zakończyć karierę i co? Kto za niego?

Chcą zarobić ile się da,a później...
się zobaczy.
 Autor komentarza: Imperator
Data: 29-10-2014 17:29:20 
Oj sypie się team Wasyla. Po tej gali może już nie być kogo tam oglądać. Jak Włodarczyk nie zdobędzie pasa to sądzę, że Babilon weźmie się za to wszystko sam.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 29-10-2014 17:35:19 
monocore
Zgadzam się że u nas rządzą komuniści, ale co to ma do Wasyla, bo zatrudnił kacapa? Nie wiem o jakich "normalnych krajach" mówisz, ja na tym kontynencie takich nie znam, może oprócz Węgier, ale śmiejąc się z osiągów Łapina i Wasilewskiego weź pod uwagę z jakim materiałem oni pracują.
Goście w atmosferze narzekań i jęczenia pokazali że jak się chce to można, prowadzą stajnie, która przynosi zyski na tyle wystarczające, że stać ich na płacenie miesięcznych pensji bokserom, nawet jeśli pauzują. I nie chodzi o to czy to dobrze czy nie, ale o fakt bilansu finansowego. Stać ich na to.
Oni wypromowali w rankingach takich lamusów jak Kołodziej, Jonak czy olewający wszystko Jackiewicz, który walczył o mistrzostwo świata. Kołodziej też. To trzeba potrafić wcisnąć takich przeciętniaków do statystycznej czołówki (statystycznej powtarzam). Albo Diablo, gość zadaje półtora ciosu na rundę, boi się walczyć ale przez szereg lat był mistrzem. I to naprawdę dzięki trenerowi i promotorowi, bo jeden wykorzystał jego umiejętności na ile się dało a drugi wypromował. Co z pewnością nie było łatwe wypromować kołka, którego nikt nie chce oglądać! To jest dopiero umiejętność działania. Takie efektowne talenty jak Broner to każdy głupi wypromuje i wytrenuje, ale sztuką jest z gówna bat ukręcić.
 Autor komentarza: maro1988
Data: 29-10-2014 18:04:00 
ciapaty

5lat Szpilka by mogł zaczekac ale chyba nie na Adamka. Adamek wówczas by miał 42 lata jesli Szpilka chce cos udowodnic to teraz bedzie miał szanse sie wykazac co tak naprawde jest wart.
 Autor komentarza: tolek78
Data: 29-10-2014 18:07:53 
: maro1988

Nie wyczułeś że ciapaty napisał to sarkastycznie?
 Autor komentarza: maro1988
Data: 29-10-2014 18:35:54 
tolek78

Mniejsza z tym chodzi mi o to jezeli ktos chce cos udowadniac to niech to robi wtedy kiedy dany zawodnik jest na topie .
 Autor komentarza: rafaljanek
Data: 29-10-2014 19:22:50 
Bilety na PBN 8.11.14

sektor c7

2rafaljankowski@op.pl
 Autor komentarza: Clevland
Data: 29-10-2014 19:24:43 
To nie Wasyl wypycha Szpilkę, ale Szpilka sam się pcha.
Po zwycięstwach z emerytem Mollo poczuł się jak mistrz świata.
Do tego kasa, możliwość walki w USA.
Telewizje.
Gwiazda boksu po prostu.

Szpilka jak usłyszał o możliwości walki z Adamkiem to zapewne Wasilewskiego nie chciał słuchać.

Uważam że Szpilka powinien zająć się treningami i walczyć ze słabszymi przeciwnikami niż Adamek.
No ale kasa z tego mała, to on w to nie wchodzi...
 Autor komentarza: Milan
Data: 29-10-2014 20:11:22 
Yale chce zarabiac na boksie zawodowym , toz to skandal
jak komandosi obiajaja wegrow źle , jak szpilka po BJ wychodzi do Adamka tez źle
panowie masc na bol dupy polecam
Yale to nr 1 promotorki w Polsce a za nim dlugo dlugo nic
 Autor komentarza: UndeadDog
Data: 29-10-2014 20:26:15 
Mam odmienne zdanie. Dla mnie ta walka to najlepsze co mogło Szpulkę spotkać.
Adamek vs Szpulka to pożądane starcie za które wpłynie do kilku portfeli gruba kasa. Adamek za rok mógłby już być po zakończeniu kariery sprzedając wcześniej rekord jakimś mocniejszym zawodnikom z czołówki. I kasy by nie było.
Szpulka jest po porażce ale co z tego? Co ona zmieniła? Nie świadomym uświadomiła że Artur nigdy na najwyższym poziomie walczyć nie będzie a u świadomych nic się nie zmieniło. Zmienić musiała się natomiast strategia promowania.
Przegraną z Adamkiem będzie tak łatwo wytłumaczyć (a co dopiero przegraną w dość dobrym stylu co zapewne się wydarzy) że nic obecna pozycja Szpulki na tym nie ucierpi a jeszcze zyska.
Nikt tu nic nie traci. Wątpię by tracił nawet Wasilewski... Bo 2 razy Szpulki tak samo wypromować się nie dało. Nikt już nie kupi że będzie kimś wyjątkowym jak z trudem wygra z kims pokroju Minto czy Mollo ze 2 razy.
A ryzyko porażki istnieje i Arturiosa mógłby ustrzelić ktoś w walce o dużo mniejszą kasę i prestiż.
Może Wasilewski wolałby żeby Szpulka przepracował solidnie jeszcze z rok a Adamek jeszcze bardziej by się postarzał.
Wątpię jednak czy Asdamek zgodziłby się na taką walkę wiedząc że nie jest już faworytem.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 29-10-2014 20:29:12 
Szpilka dobrze kombinuje ,Artur ma okazje zarobic walczac z Adamkiem ,wypracowal sobie dobra pozycje marketingowa i z tego korzysta ,wiedzac ze ta okazja moze byc ostatnia .W przpadku porazki po dobrej waclce i ambitnej postawie ,jeszcze w Polsce bedzie istnial i cos tam zarabi ,np walka z Zimnochem.Wygrana otwiera mu drzwi do nastepnej walki za dobre pieniadze, tyle ze juz z kims liczacym sie i to bedzie koniec Artura .Zobaczymy na ile stac Adamka w jakiej bedzie formie ,bo watpie ze olal przygotowania ,a wg mnie Goral nalezy do pracowitych zawodnikow, ja bede kibicowal Szpilce ,a kto wygra zobaczymy
 Autor komentarza: monocore
Data: 29-10-2014 22:15:41 
myślałem , żeby kupić bilety na walkę, jeszcze jak były po 7 dych w sprzedaży , ale nie dam zarobić szpilce, tylko dla tego zrezygnowałem z biletów, przecież tej walki nie powinno być, jak oni chcą ze szpilki zrobić championa jak oni go wypuszczają na jenningsa albo Adamka tym bardziej, co to za polityka robić z kogoś championa kto nie umie nic, i nic w boksie nie zdobył, największą szansą na championa był Wach , ale on woli być wikingiem i on sam nie wie czy chce boksować czy być Odynem..
a galę robią dla niedzielnych kibiców i tyle, trener który nic nie zdobył nigdy, nie umie trenować, co oni tego nie widzą ? Wasyl przecież nie jest głupim gościem , on dobrze wie o tym , że Fijodor się nie nadaje, wypłaca gażę szpilce 200 tys dolców za walkę? kolesiowi który nie zdobył nic, nie ma umiejętności. nie moja kasa mnie to nie obchodzi ale nasrane mają i cieszę się że to już się kończy ;-) knocknout promotions
 Autor komentarza: UndeadDog
Data: 29-10-2014 22:36:01 
Ekhm.
Może mi ktoś wytłumaczyć co to za bzdurne podejście z tym że do walki nie powinno dojść, że Arturios nic nie osiągnął itd itp?
Zdajecie sobie sprawę że Szpulka jest tu praktycznie na równych zasadach co Adamek?
Czy tego chcecie czy nie ani jeden ani drugi nie zarobiłby takiej kasy bez tego drugiego.
Szpulka nie zasłużył? Ależ zasłużył i to o wiele bardziej niż Tomek na tą walkę!/
Ktoś się oburzy bo od razu pomyśli że ich porównuję sportowo. Ale nie w tym rzecz. Całą "otoczkę" i prestiż tego starcia wydobył Szpulka który o nim mówi od dawien dawna. Gdyby nie Szpilka Adamek nie miałby czego szukać w Pl bo za najciekawszą walkę dostałby ze 3 razy mniej kasy.
To Szpilka napędził monopol na tą walkę i zdecydowanie zasłużył sobie na porządną wypłatę. Jeśli mieć do kogoś pretensje to do Tomka że na taką walkę przystał bo skusiły go $$$$. Nawet tego nie ukrywa.
Nie ma co więc pierdzielić że ktoś na coś nie zasłużył. W boksie nie zawsze trzeba być wybitnym/ Trzeba połączyć sport z umiejętnością promowania się. Jest na to tyle przykładów że naprawdę nie rozumiem skąd się bierze te podejście że do walki nie powinno dojść.
Doszło i to dzięki pracy Arturka a nie Adamka bo ten wnosi tu swoja wartość aczkolwiek nic do promocji tej walki nie zrobił i już nie zrobi ze swoim charakterem.
Można śmiało rzec że to wszystko wybudował od podstaw Arturios Szpulson.
Więc teksty o zasłużeniu radziłbym sobie darować bo to kompletne nieporozumienie.
No chyba że ktoś po prostu ma na myśli że taka osoba jak Arturek nie powinna takiej kasy wyciągać. Cóż. Widać nie zawsze życie rozdaje po równo a jak pisałem wyżej Artur czy to chcący czy nie sam wyrobił taką renomę tej walce.
I powinni co po niektórzy brać z niego przykład.
Pozdro.
 Autor komentarza: tolek78
Data: 29-10-2014 22:48:03 
UndeadDog

Ktoś się oburzy bo od razu pomyśli że ich porównuję sportowo. Ale nie w tym rzecz. Całą "otoczkę" i prestiż tego starcia wydobył Szpulka który o nim mówi od dawien dawna. Gdyby nie Szpilka Adamek nie miałby czego szukać w Pl bo za najciekawszą walkę dostałby ze 3 razy mniej kasy.

Gdyby nie Adamek to Szpilka mógł by za pomieć o takich pieniądzach i n ie zgodzę się że to Szpilka nakręca bo większość kibiców obejrzy tą walkę nie dla Artura tylko dla Tomka taka jest prawda,cześć też obejrzy wietrząc sensacje do której według mnie nie dojdzie
 Autor komentarza: paxo
Data: 29-10-2014 23:05:20 
Jeżeli Adamek przegra z tym wytworem marketingowym to będzie dla niego mega wstyd więc góral go zleje strasznie zobaczycie to ringowy cwaniak i na pewno nie da sie trafić czysto patolowi
 Autor komentarza: UndeadDog
Data: 29-10-2014 23:11:31 
"Gdyby nie Adamek to Szpilka mógł by za pomieć o takich pieniądzach i n ie zgodzę się że to Szpilka nakręca bo większość kibiców obejrzy tą walkę nie dla Artura tylko dla Tomka taka jest prawda,cześć też obejrzy wietrząc sensacje do której według mnie nie dojdzie"

Ok. To ja wyskoczę z czymś innym. A co by zarobił Adamek bez Szpulki? Myślisz że dlaczego zgodził się na tą walkę?
A wiesz czemu w grę wchodzą takie duże pieniądze których z żadnym Pl innym by nie zarobił? O ile w ogóle z kimś na świecie by tyle zarobił w swojej obecnej sytuacji?

Większość kibiców obejrzy walkę bo to Szpulka nakręcił dla niej zainteresowanie i taka jest prawda. Góral jak już mówiłem oczywiście wnosi cały swój dorobek do przedsięwzięcia ale starcie wydaje się być tak ciekawe i jest tak medialne a co za tym idzie idzie za nim dużo $kasy$ dzięki Szpulce. Adamek nic dla tego starcia nie zrobił...
Tyle. Jeśli tego nie widzisz to widocznie jako fan Tomka się na to zamykasz.
Dodam byś się nie pomylił jak wiele osób że obu nie lubię i absolutnie fanem Szpilki nie jestem.
 Autor komentarza: tolek78
Data: 29-10-2014 23:26:11 
UndeadDog

po pierwsze nie jest fanem Adamka bo na równi nie lubię ich obu już kiedyś to ci pisałem,Adamek jest chciwy ale nie ma co mu się dziwić bo to już schyłek jego kariery i chce jak najwięcej zarobić.Zauważ jedno że Adamek dał by sobie radę bez tej walki bo jest łakomym kąskiem dla wielu młodych bokserów w USA,a Szpilka bez Adamka już tak łatwo by nie miał to Szpilka potrzebuje tego starcia a nie Adamek
 Autor komentarza: UndeadDog
Data: 29-10-2014 23:37:32 
Musiało mi umknąć jak to pisałeś.
Ok nie lubisz obu ale piszesz dziwnie.
Słuchaj ja tu o chciwości nie za bardzo chcę rozpisywać się. Adamek chce zarobić? Ok. Uważa że poradzi sobie bez mrugnięcia okiem i nic nie ryzykuje? Jego problem.
Ja tu piszę o tym kto nagłośnił, wypromował i w ogóle sprawił że ta walka to niejaki hit marketingowy i tu roli Arturowi jak byś się nie starał nie odmówisz. To jego pewność siebie, zaczepki i chociażby wypowiedzi sprawiły że media, ludzie i kibice to podchwycili.
Tomek nic tu nie zdziałał. Jedyna jego wypowiedź to jakieś teksty do Pindery o bieganiu nad Wisłą i wymigiwanie się...(nigdy nie przeboleję jak mało inteligentnym jest w wypowiedziach Adamek :D)

"Adamek dał by sobie radę bez tej walki bo jest łakomym kąskiem dla wielu młodych bokserów w USA,a Szpilka bez Adamka już tak łatwo by nie miał to Szpilka potrzebuje tego starcia a nie Adamek"

Obaj by sobie dali tak naprawdę radę ale tu chodzi w tym momencie o proporcjonalność ilości $ do ryzyka.
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale Szpulka również by sobie poradził. Wystarczyłoby że poczekałby na Zimnocha. Za tą walkę również sporo wyciąga. Tak samo walka z Wachem itp/
Adamek tak kasowej walki nie dostałby obecnie z nikim. Kto by go nie wziął jest on po fatalnej porażce i deklsacji od Głazkova. Łakomy kąsek? A ile za to zarobi? Hmm?
Na pewno nie tyle ile dają mu w Pl/
Jak wygra zaś będzie mógł jako lepiej łakomy kąsek się sprzedać jakiemuś Haye'owi czy Jenningsowi.
To dla mnie proste, obaj są tak samo ważni bo obaj coś wnoszą. Dla obu jest to najlepsze obecnie wyjście. Nie da się jednak nie pojąć że dla promocji tej walki i następnie kasy jaka za nią idzie odpowiedzialny jest Artek z Wieliczki.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 29-10-2014 23:42:50 
Autor komentarza: Clevland
Data: 29-10-2014 19:24:43

Uważam że Szpilka powinien zająć się treningami i walczyć ze słabszymi przeciwnikami niż Adamek.
No ale kasa z tego mała, to on w to nie wchodzi...

taaa a forumowe trole beda mowic ze obija leszczy i kelnerów. To jest ciekawe w polaczkowosci, walczy z leszczami to bumobij, ma aspiracje i wiare w siebie to glupek bo siega po lepszych zawodnikow, co za naród... Wykrzyczal sobie jenningsa dostal i trzeba wierzyc ze wyciagnal wnioski i wzial sie na siebie, tak jak mowi. I czy sie go lubi czy nie, daje emocje jak kiedys golota nie walczac z mistrzami jak golota.

UndeadDog zgadzam sie w 200%

Autor komentarza: tolek78
Data: 29-10-2014 23:26:11
Zauważ jedno że Adamek dał by sobie radę bez tej walki bo jest łakomym kąskiem dla wielu młodych bokserów

no jasna sprawa, mial kilka propozycji po 30-50tys dolarow czyli 7-9 razy mniej niz ze Szpilką wiec o czym tu mowa. Chciec nie znaczy moc. Warto przypomniec walke o pas Arreola-Stiverne i pomyslec jak genialna kase dostaje adamek na wlasnym podworku w porownaniu do tamtej walki.
 Autor komentarza: UndeadDog
Data: 29-10-2014 23:50:54 
A no dokładnie.
I żeby nie było sądzę że pokaże się Szpulka z dobrej strony ale przegra.
Ale poczekajmy. Mnie bardzo ciekawi jak będzie wyglądała sytuacja Adamka po tej walce.
Jeśli wypadnie tak jak myślę czyli dość blado i sporo zbierze mimo wygranej jego akcje mogą jeszcze spaść w dół. I to mnie ciekawi. Co zrobi Adamek jak wygra ale w "bladym" stylu. Jaką propozycję dostanie i na co się zgodzi dla kasy.
Bo to że $$$ to jego motor napędowy wiadomo od dawna ale ile będzie w stanie dla nich poświęcić i czy kiepski Ziggy załatwi mu jakąś ciekawą walkę.
Przypomnę że gdy "wypięli" się na ME Ziggy nie znalazł mu żadnej walki i musieli wracać z podkulonym ogonem.
W sumie najbardziej sensownym nazwiskiem po zwycięstwie nad Szpulką byłby Jennings. I można to wypromować jako zemstę za rodaka, i można porównać możliwości obu. Itp itd.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 30-10-2014 00:07:58 
warto przeczytac caly wywiad z wasylem a nie odpowiedz na jedno pytanie wyciete z kontekstu.
IBF International bedzie w puli wiec jakies pole manewru to daje na pozniej.
Ja wole aby wygral mlody wilczek, tylko niech to zrobi w dobrym stylu, bo gadanie ze nic nie umie jest bezsensu. Umie dobrze pracowac na nogach, uderza dosc precyzyjnie, leb ma nawet twardy, fajny balans przy linie, no i jak kazdy chlop warzacy 105kg i trenujacy boks potrafi powalic wielu. Ma charakter, zadziornosc i serce - z jenningsem widac ze cialo juz nie chcialo walczyc ale ambicja wstawala z desek po bardzo precyzyjnym strzale na szczeke.
A Adamek i tak moze sprzedac rekord Jenningsowi, mam nadzieje ze polamator i wozny ukaze roger&adamek team
 Autor komentarza: tolek78
Data: 30-10-2014 00:21:27 
UndeadDog

Okey ja na to patrzę trochę z innej strony a zastanawiałeś się co będzie z Szpilką jak przegra w słabym stylu?nie mówię że tak będzie chociaż jest możliwość że kondycyjne nie wytrzyma i może nawet po kumulacji ciosów paść.Jakie Artur dostanie propozycje?żeby nie było ja nie twierdzę że nie zasłużył na takie pieniądze bo podjął duże ryzyko i może to być jego ostatnia tak duża wypłata ale nie zgodzę się że to całe zainteresowanie i wygenerowanie pieniędzy to zasługa Artura bo Adamek nie robiąc praktycznie nic i tak przyciągnie kibiców tak jak wielokrotnie już bywało
 Autor komentarza: UndeadDog
Data: 30-10-2014 00:22:24 
Z częścią można się zgodzić a z częścią absolutnie nie.
Szpulka nawet dobrze pracuje na nogach, i trafia dość precyzyjnie. Szczęki nie ma twardej a już na pewno nie jest odporny na zaskakujące ciosy. Balans dość ciekawy. Z ciosem bym nie przesadzał. To kumulator. Nie da się spokojnie przyjmować jego ciosów przez 12 czy 10 rund ale pojedynczy ktoś z lepszą odpornością i świadomością zagrożenia może przyjąć raczej bez wielkiej tragedii.
Nie chce mi się wypisywać wad.
Ogólnie bokserem nawet dobrym raczej Szpulka nie będzie. Średni z plusem poziom ma i tu raczej się zatrzyma.
Nie zmienia to faktu że szczególnie dziś Adamek dużo wyżej nie jest i wcale tak łatwo pójść mu nie pójdzie.
Co do walki Adamek Jennings w razie wygranej Adamka z Arturiosem bardzo ale to bardzo chętnie zobaczę jak Adamek "udowadnia słowa w ringu" i "pokonuje" "amatora" Bryanta Jenningsa ;D
Pozdro/
 Autor komentarza: UndeadDog
Data: 30-10-2014 00:26:12 
Jasne że tak.
Moim zdaniem wiele się nie zmieni Tolek a wiesz dlaczego? Bo jest 1000 500 100 900 sposobów by go wytłumaczyć.
Weź to pod uwagę. Począwszy od przetrenowania kończąc na przegraniu z !!wielkim!! Adamkiem.
Przegrana musiałaby być w naprawdę fatalnym stylu by cofnąć Szpulkę który i tak jest już cofnięty do pewnego poziomu,.
Co do popularności walki to jak wyżej. Adamek dostałby ze 2 czy 3 razy mniej gdyby to był ktokolwiek inny.
Z tym argumentem nie wygrasz.
To Artur zapracował na to że ta walka stała się tak "medialna".
Absolutnie nie Adamek i jego "długie jeszcze bieganie nad Wisłą"
 Autor komentarza: tolek78
Data: 30-10-2014 00:33:20 
: UndeadDog

Co do Jenningsa to ja nie daje dużych szans Adamkowi zresztą jak z większością czołówki wagi ciężkiej.Dla mnie Adamek to powinien kończyć karierę bo nic wielkiego już nie osiągnie a rozmienianie się na drobne nie ma sensu,dobra no może finansowy
 Autor komentarza: UndeadDog
Data: 30-10-2014 00:43:03 
Wymieniam Bryanta tylko z 2 względów.
Po pierwsze to 1 osoba która może bardzo chcieć tej walki a i doprowadzić nie będzie do niej trudno, a po drugie Adamek i Roger mimo szacunku zauważalnie go obrażają.
Tylko tyle. Co do walki to Jennings bardzo wyraźna wygrana na punkty coś ala Głazkov. Adamek prułby w gardę a Jennings by trafiał.
Nie wykluczone że jak i Głazkov Bryant by Polaka zamroczył w czasie walki.
Co do sensu dalszej kariery przez Górala to wszystko zależy od tego jak wypadanie z Szpulką. Sam na odchodne z pracy chciałbym dostać grupą wypłatę. Adamek do tego dąży. A jeśli wyraźnie pokona Szpulkę to może takową dostać nie tylko za walkę w Pl ale np również za walkę z Hayem, Furym itp itd.
I również Jenningsem.
Po wielce prawdopodobnej "kraksie" z wyżej wymienionymi walka pożegnalna nie ważne z kim i znów spora kasa. Sens więc walczyć ma. A tak wybitnym inteligentem i bokserem nie był by szkoda mu było nazwiska na to wygląda.
 Autor komentarza: samurai
Data: 30-10-2014 06:35:14 
DO UndeadDog'
Zgadzam sie z toba ze to szpilkus zalatwil te walke tak samo jak zalatwil sobie z BJ.
Ludzie pisza glupoty ze mu sie nie nalezy ,nie zasluguje i takie tam brednie,ale on najlepiej wie co dla niego jest dobre. I dzieki swojemu podejsciu zarabia takie pieniadze jak chce a inni moga mu tylko pozazdroscic. Taki Diablo czy on kiedykolwiek zrobil cos dla swojej promocji,NIC!!!
 Autor komentarza: monocore
Data: 30-10-2014 07:49:18 
@UndeadDog skoro interesujesz się boksem to powinieneś wiedzieć czemu do tej walki nie powinno dojść, nikt ci nie będzie tutaj tłumaczył takich oczywistych spraw
 Autor komentarza: maro1988
Data: 30-10-2014 09:32:13 
Tez jestem tego zdania ze to jednak Adamek przyciaga o wiele wiele wiecej kibiców nic Szpilka. Jaki jest podział puli ??
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 30-10-2014 15:52:56 
teraz juz tak nie ma ze powinno czy nie powinno dojsc bo mozna odrazu mowic ze nie powinno dojsc do walki kliczko z mormeckie, lepai, pascalem, wachem itd to jest biznes

adamek 850tys szpilka 500

Co do wypromowania walki, nawet najwieksi przeciwnicy szpilki mowia:
ze adamek zleje SZPILKE, ze SZPILKA to slabeusz, ze SZPILKA to i tamto
wszedzie przewija się SZPILKA heh wiec dla mnie to oczywiste ze gdyby nie SZPILKA to adamek by nie przyjechal i by nie bylo takich zarobkow, czekał by rok az jakies nazwisko zechce go pobic, albo skonczył by kariere. Zestawcie adamka z kazdym innym naszym ciezkim, moze z wachem by bylo jakies nieco wieksze zainteresowanie, a tak to bieda bez kasy i sensu. Warto pomyslec na chlodno i to zrozumiec w koncu
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.