ELIMINACJE DO MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW 2014

W dniach 24-26.10.2014 w kilku miejscach w Polsce odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Zawodnicy najmłodszej grupy wiekowej rywalizowali o kwalifikacje do Mistrzostw Polski na rok 2014, które w tym sezonie odbędą się pod koniec listopada w Poznaniu.
W Łodzi startowało prawie 50 zawodników z okręgów: Dolnośląskiego, Śląskiego, Łódzkiego - prezes MKB Energetyka Lubin, Robert Milewicz, jest zadowolony z postawy swoich zawodników, którzy są już od prawie dwóch lat coraz częściej są widziani na imprezach krajowych.
W Gnojniku wystąpili kolejni zawodnicy z Lubelskiego, Małopolski, Podkarpacia i Świętokrzyskiego, zapełniając narybkiem i przyszłością pięściarstwa ring w Centrum Kultury - pisaliśmy o tym >>>
Na turnieju w Gorzowie Wielkopolskim, zgodnie z regulaminem, obecni byli mistrzowie z czterech województw: lubuskie, zachodniopomorskie, pomorskie i wielkopolskie. Największe szanse na zagwarantowanie sobie startu w ogólnopolskiej rywalizacji młodzików (rocznik 2000) miał Wojciech Szczepanik (kategoria 68kg), ale po bardzo zaciętym pojedynku uległ jednogłośnie na punkty mistrzowi z województwa Lubuskiego: Patrykowi Przygodzie  (KS Jedi Boxing Zielona Góra). Bardziej doświadczeni  juniorzy 'Sparty' brali udział w meczu towarzyskim w Sławnie, nieopodal Koszalina, gdzie reprezentanci Gruchała Team Chojnice, posiłkujący się zawodnikami Sparty, podejmowali gości ze Słowacji - gdzie, po naprawdę wyrównanych pojedynkach Piotr Piejek (kategoria 69 kg) po niejednogłośnej decyzji wygrywa, a za to jego imiennik, Olczak (kategoria 81kg) przegrywa 2-1.
Jak zwykle należy podziękować sponsorom, tym razem firmie CROTEX, która wsparła wyjazd po kolejne szlify pięściarskie Sparty Złotów, przez co młodzi adepci zyskują tak potrzebne doświadczenie ringowe, a kolejne testy umiejętności 9 października w Kościerzynie i 11 w Wałczu.
W Grudziądzu natomiast, startowali kolejni przedstawicieli innych czterech województw: Podlasia, Warmii i Mazur, Warszawa i Mazowsze oraz gospodarze. Najlepszym okazało się Mazowsze z nowym OZBOWiM w organizacji, gdzie Kacper Niewiadomski (kategoria 50kg) z KS Raszyn, został wybrany najlepszym zawodnikiem imprezy, a jego klubowy kolega Radek Rudiuk (kategoria 54kg) zdobył tytuł najlepszego zawodnika finałów. Z medalem wrócił także Sławomir Feliksiak (kategoria 65kg) oraz Mateusz Król (76kg) i Eryk Burchert (38,5kg) - przez co Klub Sportowy Raszyn, sekcja bokserska, zdobył pierwsze miejsce wśród wszystkich, prawie dwudziestu klubów, jakie zgłosiły swoich reprezentantów na te eliminacje. Cieszy fakt, że młodzież pięściarska zaczyna mieć następców, co jest wynikiem także młodych trenerów, którzy coraz częściej są widziani na tego typu imprezach - podsumowuje Krzysztof Wójcik, nie kryjąc zadowolenia z sukcesu swoich podopiecznych.


Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.