WRACAJĄ MIJARES I GAMBOA

Kariery Cristiana Mijaresa (50-8-2, 25 KO) oraz Yuriorkisa Gamboy (23-1, 16 KO) stanęły na zakręcie. Obaj będą mieli okazję do rehabilitacji już 15 listopada na ringu w Cancun.

Mijares wystąpi w limicie wagi piórkowej, mając za przeciwnika mistrza Nikaragui - Lestera Medrano (14-2-1, 9 KO). Spotkanie zakontraktowano na dziesięć rund.

Z kolei naprzeciw Gamboy stanie Joel Montes de Oca (18-3, 10 KO). Kubańczyk pomimo dotkliwej porażki z Terencem Crawfordem postanowił pozostać w dywizji lekkiej i dalej próbować tu swoich sił.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: StasioKolasa
Data: 27-10-2014 10:32:45 
Niech Gamboa wraca boprzy dobrym prowadzeniu się między walkami stać go na ponowne zdobycie mistrzostwa.Walka z Crawforedem pokazała że Yurek jest trochę za mały na lekką,niech więc schodzi z wagą w dół.
 Autor komentarza: Kabul
Data: 27-10-2014 11:49:17 
@StasioKolasa
Niech Gamboa wraca boprzy dobrym prowadzeniu się między walkami stać go na ponowne zdobycie mistrzostwa.Walka z Crawforedem pokazała że Yurek jest trochę za mały na lekką,niech więc schodzi z wagą w dół.

Właśnie mnie to rozpierdala na tym forum. Kiedy Yuri przegrał z Crawdfordem to "znawcy" rozpływali się nad Amerykaninem itp a według mnie to była identyczna sytuacja jak w razie walki Donaire-Walters. Ci zawodnicy (Donaire i Gamboa) są o klase lepsi od gości z którymi przegrali tylko po prostu poszli trochę z wagą za daleko. Filipińczyk jednak poszedł po rozum do głowy i idzie z powrotem niżej a kubańczyk zostaje.. Nie wiem na co on liczy w lekkiej
 Autor komentarza: Rollins
Data: 27-10-2014 12:29:19 
Kabul
Błędem Gamboy na pewno było przejście do lekkiej i walka z samym najlepszym, Terencem Crawfordem. On był skazany na porażkę. Za bardzo uwierzył w swoją "boskość".

Nie zmienia to faktu, że Crawford to naprawdę wielki pięściarz. Jak dla mnie długoletni dominator Lekkiej. Nie widzę nikogo, kto mógłby go pokonać.
Świetne wyszkolenie, szybkość, timing, mocny cios z obu rąk... można by wymieniać i wymieniać.

Świetnie rozpracował Gamboę, ale też przecież świetnie zrobił Burnsa, Prescotta, Klimova - to naprawdę bardzo dobrzy, groźni pięściarze, a on pokonał ich w zasadzie, wydawałoby się, bez trudu.
Jest klasę lepszy, od tych najlepszych.
 Autor komentarza: Kabul
Data: 27-10-2014 13:12:02 
@Rollins

Wszystko co piszesz jest prawdą, Crawford to bardzo dobry pięściarz z tym, że postaw jego na np takiego Thurmana.. Nic by mu talent nie pomógł - zostałby zmieciony. Tak samo analogicznie sytuacja ma się z jego walką z Gamboą ;)

No w sumie z jednym bym się nie zgodził. Oglądałem tą walkę jeszcze raz przed chwilą (tak dla przypomnienia) i to nie Crawford zrobił się od 6 rundy taki dobry tylko po prostu Gamboa po nokdaunie całkowicie stracił poczucie dystansu i celność. To dało Terrence'owi możliwość swobodnego kontrowania a jak sam napisałeś, Amerykanin ma moc w obu rękach i musiało się tak skończyć. ;)

Gdyby przyszło mi jednak obstawiać to tylko z sobie znanych przyczyn postawiłbym na Gamboe. Wydaję mi się, że z bogaty w nowe doświadczenie poradziłby sobie z odwrotną pozycją Crowforda i nie szedłby tak na pałę mając w pamięci to co stało się w pierwszej walce.

Nie mniej jednak moim zdaniem dla kubańczyka nie ma miejsca w wadze lekkiej.
 Autor komentarza: Rollins
Data: 27-10-2014 16:03:02 
Gdyby Gamboa zaczął radzić sobie z odwrotną pozycją Crawforda, ten...
zmieniłby na normalną :-)
Robi to bez problemu (a to też przyczynek, by uważać go za pięściarza wielkiej klasy)
 Autor komentarza: wojt986
Data: 27-10-2014 21:04:12 
gamboa zle robi ze zostaje w lekkiej To piórkowy wg mnie Raczej do tej wagi nie zejdzie znając życie ale jrlekka jak najbardziej w zasiegu i mistrzowie w tej wadze tez Waga lekka czy tam jrpółśrednia to dobre rozwiązanie dlaq niego u schyłku kariery przy odpowiednim doborze przeciwników Napewno nie młodych duzych głodnych wilczków
 Autor komentarza: Rollins
Data: 27-10-2014 21:42:20 
wojt986
Gamboa wraca do super piórkowej.
 Autor komentarza: Rollins
Data: 27-10-2014 21:42:56 
*superpiórkowej
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.