HBO I SHOWTIME W OPAŁACH? HAYMON STAWIA NA NBC

Najpotężniejszy człowiek pięściarskiego świata Al Haymon zwiąże się wkrótce umową z telewizją NBC Sports. Według Kathy Duvy, której gale, m.in. z udziałem Tomasza Adamka, pokazywała do tej pory amerykańska telewizja, oznacza to spore kłopoty dla potentatów na rynku bokserskich transmisji - HBO i Showtime.

Współpraca Duvy i NBC trwa od 2011 roku. Niebawem kontrakt jednak wygaśnie, a prolongata nie wchodzi w grę. Promotorki po prostu nie stać na to, aby rywalizować z dysponującym ogromnymi środkami Haymonem. Nazywany szarą eminencją boksu menedżer i doradca, który ma podpisane kontrakty z przeszło 100 zawodnikami, w tym z Floydem Mayweatherem Jr. (47-0, 26 KO), proponuje telewizji mniej więcej 20 milionów dolarów za transmisję około 24 gal. Cztery z nich miałyby trafić na antenę głównego programu NBC.

- Haymon obiecał NBC, że ściągnie swoich zawodników z płatnych telewizji. Zapewnił, że Showtime i HBO znajdą się poza układanką. Chce porzucić pay-per-view na rzecz kontentu over-the-top [udostępnianie treści w internecie na wzór Netflixa czy polskiej Ipli]. Ma zawodników i ma finanse, aby to zrobić. Życzę mu powodzenia i modlę się o to, aby mu się udało. Mówię to zupełnie szczerze. Jeżeli odniesie sukces, wszystkie stacje będą chciały pokazywać boks – stwierdziła Duva.

Szefowa Main Events dodała, że pomimo ostatnich gal, które nie były z najwyższej półki, jest zadowolona ze współpracy z NBC.

- Mam powody do dumy. Kiedy zaczynaliśmy, ciężko było wywalczyć cztery daty. Nieustannie poszerzaliśmy jednak horyzonty, a wkrótce przekonaliśmy stację, że warto stawiać na boks. Teraz będę kibicować Alowi – powiedziała.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ghost
Data: 03-10-2014 11:06:11 
Nie wiem, nie znam się dobrze na tych biznesowych sprawach, ale odnoszę wrażenie,że Haymon robi dobrą robotę dla boksu.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 03-10-2014 11:17:55 
Haymon ma kupę kasiory, szerokie kontakty i wydaje się, że chce stworzyć coś nowego. Jeśli ktoś może przełamać dotychczasowy układ sił GBP/TR, SHO/HBO, to jest to właśnie ten człowiek. Nie wiem, czy finalnie, ewentualny monopol tego gościa będzie czymś dobrym dla boksu, dla fanów możliwe, ze tak, dla zawodników już chyba niekoniecznie, bo może się z tego urodzić nowy Don King.
Zobaczymy co się z tego urodzi.
 Autor komentarza: Rezjjel89
Data: 03-10-2014 11:30:23 
Cóż trzeba obserwować i czekać na efekty. Robi się ciekawie.
 Autor komentarza: ArktycznaMalpa
Data: 03-10-2014 11:58:36 
zapowiada sie ciekawie
 Autor komentarza: lukkkm
Data: 03-10-2014 12:20:22 
Mnie to pachnie czymś na wzór nba , nfl , nhl , ufc. Tylko jeszcze boks tego nie ma i pewnie będzie miał. Otwarta telewizja i transmisje online to wielkie grono odbiorców i reklam. A potem może coś prywatnego. Wyjdą karty z bokserami jak w nba statystyki i cała szopka . Może się mylę ale wg mnie do tego to zmierza. Kategorie wagowe i tytuły. Ciekawe jakby sie to miało to wielkich pasów organizacji.Zrobili by nowe pasy pas dajmy na to NBF albo inaczej. Wywalanie za słabe walki jak w UFC. Jeżeli takie coś by powstało, wówczas każda organizacja by chciała mieć w niej swojego człowieka jak my Błachowicza w UFC , Gortata w NBA . itp itd. Może się mylę ale to by był bardzo ciekawy projekt. UFC powoli wykosił prawie wszystkich. Nba klasa sama dla siebie. NHL podobnie.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 03-10-2014 12:37:19 
Pazernych wykoszą !
Super.
To będzie bardzo dobra sprawa dla kibiców.
 Autor komentarza: tolek78
Data: 03-10-2014 12:53:31 
lukkm

dobrze mówisz Al Haymon wygląda na to że wzoruje się na Dana White i ufc mniejmy nadzieję że dzieki takiemu obrotowi sprawy będziemy widzieć o wiele więcej pojedynków na wysokim poziomie i może dzięki temu będą częściej ze sobą konfrontowani zawodnicy z top danej kategorii wagowej
 Autor komentarza: rakowski
Data: 03-10-2014 13:51:36 
Zmiany są konieczne,bo boks zawodowy traci ostatnio w oczach,a rok 2014 był rokiem chyba najgorszym od wieków.:P
SHOWTIME dało niedawno prawdopodbnie najgorszą kartę w historii tej stacji-mówie o gali Salka-Garcia.Niedobrze mi się robi na samą myśl.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 03-10-2014 14:41:13 
No nie jest dobre dla kibiców, bo tam gdzie nie ma konkurencji jakość spada - bo po co się starać i rozwijać, skoro jest się monopolistą?
Zawsze tak jest, że trafi się ktoś dziany, który dumpingiem wykosi wszystkich dookoła tworząc silny i samowystarczalny monopol. A gość właśnie do tego dąży, zobaczycie.
Co do transmisji gal w internecie to regres niesamowity, streamy dobrze znamy i bokiem wychodzą. Chce wygodnie siedzieć przed wielkim telewizorem i oglądać w normalny sposób telewizję, bez żadnych zacinek i klikania. Ale tu właśnie widać jakie podejście do tego sportu w kontekście kibiców ma Haymon. Ma ich w d., transmisje internetowe są nieporównywalnie tańsze od układania się ze stacjami telewizyjnymi i tyklo o to mu chodzi.
 Autor komentarza: un4given
Data: 03-10-2014 14:54:17 
Cooperek


A co to za problem dzisiaj podłaczyc lapka do tego wielkiego TV i oglądać na nim ? Żaden.

I monopol właśnie może być dobry. Przykład UFC jest bardzo dobry. Jedna federacja, jeden pas, tylko najlepsi z najlepszych, tylko walki na najwyższym poziomie.
 Autor komentarza: tapir
Data: 03-10-2014 15:06:44 
Też myslę, że monopol nie będzie dobry w tym biznesie. Bokserzy bedą mieć niewiele do powiedzenia i kibice zresztą też. Nie widzę też jak do tej pory chęci zestawień najlepszych z najlepszymi przez Haymona, mimo duzego zaplecza zawodnikow.
 Autor komentarza: tapir
Data: 03-10-2014 15:09:15 
Dla przykładu: Hopkins bedzie walczył z Kowaliowem a nie ze Stivensonem , ktory tez jest u Haymona.
 Autor komentarza: un4given
Data: 03-10-2014 15:12:47 
tapir

Bo jak do tej pory nie ma monopolu ;) Jak Haymon w boksie stworzy coś na wzór UFC na otwartej TV to to być tylko coś dobrego dla tego sportu.
 Autor komentarza: un4given
Data: 03-10-2014 15:14:37 
tapir

Hopkins to tak samo jeden z najlepszych.
 Autor komentarza: un4given
Data: 03-10-2014 15:18:33 
*to może być tylko
 Autor komentarza: parasol
Data: 03-10-2014 15:20:10 
@Cooperek,

Nie wiem jakie masz doświadczenia ze streamami z prawdziwego zdarzenia, ale wydaje mi się, że niewielkie, bo jakbyś spróbował np. takiej usługi jak League Pass NBA, to na pewno byś nie gadał o regresie i zacinkach. Wydaje mi się, że over-the-top jest przyszłością, która w kilku(nasto?) letniej perspektywie wybije tradycyjne PPV i telewizję jako pośrednika w dostarczaniu sportowej transmisji. Vince McMahon już to robi ze swoim WWE: http://www.forbes.com/sites/msolomon/2014/03/26/vince-mcmahons-over-the-top-move-why-the-billionaire-ceo-is-betting-big-on-the-new-wwe-network/ Telewizja jako przekaźnik przestaje być po prostu potrzebna, co pokazuje sukces Netflixa, który tego lata przekroczył 50 milionów subskrypcji. Dla takich biznesmenów jak McMahon czy Haymon nie może być lepszej sytuacji, bo po co mają dzielić się zyskami z telewizjami i sieciami telekomunikacyjnymi, które dystrybuują pakiety PPV, kiedy teraz mogą całkowicie ominąć ten kanał?
 Autor komentarza: tapir
Data: 03-10-2014 15:23:05 
un4given
Nie wiem zbyt wiele o UFC. Chodzi mi o to, że monopol z ekonomicznego punktu widzenia jest szkodliwy i tak naprawdę jest masa różnych przepisów które mają przed monopolem rynek zabezpieczać. W rzeczywistości jednak przepisy te są często obchodzone.
 Autor komentarza: kubanczyk20
Data: 03-10-2014 15:40:14 
@tapir,

a Liga Mistrzow to monopol? Polska Ekstraklasa, World Cup i Olimpiada to tez monopol? Nie wiem o co chodzi Haymonowi ale jesli lukkkm ma racje to ja jestem za, a z monopolem to wiele wspolnego raczej nie ma.
 Autor komentarza: un4given
Data: 03-10-2014 15:47:46 
tapir

Jedna federacja, jeden pas, najlepsi z najlepszych, walki zawodników na równym poziomie i wszystko to ogólno dostepne. Tak sobie to wyobraź ;)
 Autor komentarza: tapir
Data: 03-10-2014 16:09:46 
kubanczyk20;un4given
To o czym piszesz to organizacja turniejów, w których udział jest jasno okreslony przepisami, a uczestnicy muszą spełnic szereg warunków. Między innymi konkurencyjność na różnych szczeblach. Jest tam też element pewnej sportowej tradycji. Tradycja organizacji walk bokserskich różni się trochę od tej ww i ciężko mi ją sobie wyobrazić na takiej zasadzie o której pisze un4given:
'Jedna federacja, jeden pas, najlepsi z najlepszych, walki zawodników na równym poziomie i wszystko to ogólno dostepne. Tak sobie to wyobraź ;)'
Ale nie twierdze wcale, że taka możliweość jest wykluczona. Mam tylko wątpliwości.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 03-10-2014 17:50:31 
parasol
Internet tak "wypiera" telewizję jak ebooki miały niby odprawić książki do lamusa. Czyli wcale. To się sprawdza w rzeczach informacyjnych, jak np. u nas ludzie omijają reżimowe media szukając wolnych w sieci, albo oglądając w sieci filmy jakie chcą a nie szajs podsuwany na Polsacie. Ale w tym przypadku to zejśćie do podziemia. Rozwiązania mniej praktyczne, są krokiem wstecz, ktoś wcześniej mi odpisał, że mogę sobie podłączyć laptopa do TV, no dajcie spokój. To ma być fajne? :)
I w ogóle niektórzy nad wyraz łatwo dają się łapać na haczyk medialny. Kiedy Haymon mówi o olaniu PPV i przejściu do sieci, ma na myśli dokładnie to samo tylko przy ominięciu konkurencji. Facet nie jest dobroczyńcą tylko biznesmenem, więc i tak trzeba będzie płacić za oglądanie, tylko w innej formie, może rozłożone na mniejsze kwoty a w czasie. Takie myki jakie robią np. sieci telefoni komórkowej, żeby wiara myślała, że mają "komórę za free" :) Tak czy siak, wyjdzie na to samo. Jeśli będziemy mieli szczęście bo przy monopolu nikt nie ma senstymentów.
 Autor komentarza: un4given
Data: 03-10-2014 19:08:11 
Cooperek

" ktoś wcześniej mi odpisał, że mogę sobie podłączyć laptopa do TV, no dajcie spokój. To ma być fajne? :)"

Zajebiste :) Ale Ty widzę kolego - nie obraź się - jesteś sto lat za murzynami.
 Autor komentarza: Milan
Data: 03-10-2014 19:20:03 
un4given
nie zawsze jest to zajebiste i doskonale zdajesz sobie z tego sprawe ,wiekszosc linkow szcegolnie ostatnio ma taka jakosc ze na duzym huja widac i jeszcze przycina
jednka walka w TV to inna bajka
 Autor komentarza: un4given
Data: 03-10-2014 19:47:13 
Milan

Ale ja nie o tym ;) Ja mówie ogólnie o takich mozliwościach jakie daje technologia. Niektórzy korzystają z ipli i tam jakość masz elegancką. A własnie coś takiego chce Haymon wprowadzić:

"Chce porzucić pay-per-view na rzecz kontentu over-the-top [udostępnianie treści w internecie na wzór Netflixa czy polskiej Ipli]
 Autor komentarza: Tekimania
Data: 04-10-2014 00:08:44 
http://www.youtube.com/watch?v=7HvZPUewM68 polecam, co do UFC i zachowania wobec zawodnikow
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.