AFOLABI DLA HERNANDEZA DO KOŃCA ROKU

Yoan Pablo Hernandez (29-1, 14 KO) w minioną sobotę obronił tytuł mistrza świata federacji IBF już po raz czwarty. Teraz władze tej organizacji narzucają mu spotkanie z Olą Afolabim (21-3-4, 10 KO).

Anglik jest numerem trzy rankingu, ale dwie pierwsze lokaty pozostają nieobsadzone. Kubańczyk w myśl postanowień IBF musi dać mu walkę do końca roku.

- Jestem zachwycony taką możliwością. Moi promotorzy wykonali kawał świetnej roboty by wsadzić mnie na taką pozycję, a ja teraz zabiorę Hernandezowi jego pas - zapewnia Afolabi, który już trzykrotnie podchodził do tytułu mistrza świata kategorii. Za każdym razem na drodze stawał mu Marco Huck. Raz był remis, dwukrotnie nieznacznie wygrywał Huck. W międzyczasie zdobył jednak dwukrotnie tytuł mistrza świata w wersji tymczasowej.

- Wierzymy w to, że Ola zdobędzie tytuł mistrzowski kosztem Hernandeza - twierdzi Tom Loeffler z grupy K2 Promotions. Teraz obie strony mają czas na negocjacje, a jeśli nie dojdą do porozumienia, o organizacji pojedynku zadecyduje oficjalny przetarg.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 19-08-2014 06:12:59 
Lubie Alofabiego i życzę mu jak najlepiej. Zasługuje na to aby w koncu zdobyć pas :)
Pozatym Hernanzed, ziewanie...
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 19-08-2014 07:31:19 
Na punkty znowu go wydymaja hahaha..Musi znokautowac kubańczyka ..Dziwni sa ci mistrzowie od Sauerlanda ciagle z tymi samymi rywalami walcza naprzemian
 Autor komentarza: TheKudiq
Data: 19-08-2014 09:14:17 
Ola wygra!
 Autor komentarza: Hugo
Data: 19-08-2014 09:30:31 
A ja mam już dosyć oglądania Afolabiego. Niczego mu nie brakuje, żeby zostać mistrzem świata z wyjątkiem waleczności. Wieczny challenger, blokujący miejsce innym (Makabu, Mchunu, Dorticos, Kudriaszow), którzy zasługują na title shota w cruiser
 Autor komentarza: marinero
Data: 19-08-2014 09:38:10 
zgadzam w kółko ci sami arslan afolabi cunningham wczesniej.nudne to sie robi.nie ma innych zawodników?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.