GROVES: NIE DZIWIĘ SIĘ SPARINGPARTNEROM GOŁOWKINA

George Groves (19-2, 15 KO) szybko wrócił do pracy po porażce z Carlem Frochem. Brytyjczyk od dłuższego czasu trenuje, a ostatnio sparingi toczył z samym Giennadijem Gołowkinem (30-0, 27 KO), gdy ten przygotowywał się do starcia z Danielem Geale'em. Tak jak wielu obserwatorów, Groves jest pod wrażeniem siły i umiejętności Kazacha.

- Nic dziwnego, że Gołowkin ma problemy ze znalezieniem sparingpartnerów. Ja jednak szybko się zgodziłem na zaproszenie, bo zawsze chciałem trenować w Big Bear. Znakomicie się nam razem biegało i sparowało. Po walce z Frochem, która pobiła wiele rekordów, potrzebowałem tego rodzaju stymulacji. Przy Giennadiju trzeba zawsze dawać z siebie wszystko. Podczas sparingów to prawdziwy profesjonalista, który pracuje nad taktyką. Nie jest to ktoś, kto próbuje urwać sparingpartnerowi głowę. Tak nie sparował ze mną ani z nikim innym. Wyniki osiąga ciężką pracą. Cieszę się, że miałem okazję z nim pracować, to w końcu jeden z najlepszych bokserów bez podziału na kategorie wagowe – powiedział "Saint George".

Groves wróci na ring 20 września, kiedy zmierzy się w Londynie z Christopherem Rebrasse (22-2-3, 6 KO). Jeżeli wygra, zyska prawo do walki o pas WBC w wadze super średniej. Tytuł ten dzierży Sakio Bika, który nadchodzącej nocy zmierzy się z Anthonym Dirrellem.

- O pas wolałbym walczyć z Anthonym, ponieważ on jest w ringu bokserem, co zmniejsza ryzyko zdarzenia głowami czy oberwania kolanem w krocze. Nie wiem, czy Bika robi to wszystko umyślnie, czy to tylko przypadek. Jest w każdym razie znany z takich zagrywek – stwierdził.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 16-08-2014 11:18:05 
Grovesowi życzę jak najlepiej.. Bo to bardzo ciekawy pięściarz..
Ta porażka przed czasem z Cobrą chyba go nie załamała, co cieszy bo Święty w moim odczuciu to i tak top 5 super średniej. Sparingi z Gienią pewnie wyjdą i jednemu i drugiemu na dobre. Jeden potwornie silny, drugi szybki..

Mam nadzieję że Groves upora się z Rebrasse i dostanie kolejną szansę, najlepiej z Abrahamem/Stieglitzem lub Biką/Dirrelem
 Autor komentarza: Whisper
Data: 16-08-2014 11:30:52 
Co jak co Groves w 1 walce z Frochem był fenomenalny. Prawdziwy młody wilk. Drugą rozegrał bardziej taktycznie i spokojnie ale niestety nadział się na sierp i koniec.
Jego walka z Dirrelem/Biką to byłby dobry pomysł ale imo powinien przejść jakiś eliminator.
 Autor komentarza: Milan
Data: 16-08-2014 11:51:37 
no jesli Groves wypowiada sie z takim szacunkiem o GGG to jest duze wydarzenie
Ciekawe jak wygladaly te sparingi , moze Gienia pojdzieszybciej do SS niz myslimy

ja uwazam ze dzisiaj Bika straci tytuł i walke Grovesa z Dirrelem obejrzalbym z przyjemnoscia i to mlody Anglik bylby dla mnei neizancznym faowrytem
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.