SZAFIKOW ZASTOPOWAŁ NUGAJEWA

Rosjanin Denis Szafikow (34-1-1, 19 KO) pokonał minionej nocy w Santa Ynez w Kalifornii swojego rodaka Rustama Nugajewa (27-7-1, 17 KO) i zyskał prawo do walki o pas IBF w wadze lekkiej z Miguelem Vazquezem.

W bratobójczej walce Szafikow, choć niższy o przeszło dziesięć centymetrów, nie dał przeciwnikowi szans. Był znacznie bardziej wszechstronny, z powodzeniem unikał wielu ciosów, które kapitalnie kontrował, stopniowo rozbijając o trzy lata starszego krajana. Na przestrzeni pojedynku Nugajew zdołał trafić Szafikowa kilkoma niezłymi uderzeniami, ale ten nic sobie z nich nie robił i konsekwentnie parł do celu. W końcu w dziewiątej rundzie, po kolejnej kombinacji, sędzia uznał, że widział już dość i przerwał walkę.

Szafikow wskoczy teraz na pierwszą pozycję w rankingu IBF, co oznacza walkę o tytuł, który dzierży obecnie Vazquez. Panowie boksowali już ze sobą w lutym i wówczas jednogłośną decyzją sędziów wygrał Meksykanin.

Vazquez przygotowuje się obecnie do zaplanowanej na 13 września na gali Mayweather vs Maidana II, podczas której zmierzy się Mickey Beyem.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 16-08-2014 11:21:44 
I Vasquez znów ogra Szafikowa, robiąc użytek z warunków fizycznych, no Chyba że wcześniej te plany pokrzyżuje Mikey Bey, choć według mnie Vasquez jest za sprytny i zbyt doświadczony by dac sie pobić protegowanemu Floyda..Mam też nadzieję że nie będzie wałka.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 16-08-2014 14:52:17 
Przez 3-4 rundy była dobra młócka cios za cios, ale potem Szafikow urządził sobie target practice z twarzy Nugajewa i bardzo dobrze, że sędzia to zatrzymał. Walka była praktycznie kalką potyczki Perez-Abdusalamov i nawet Nugajew wyglądał podobnie do Mago z tym opuchniętym policzkiem. Szafikow miał dla niego za szybkie ręce i był za dobry na nogach. Zabrakło oczywiście ciosów na dół, ale nie tak łatwo trafić jest na tułów dużo mniejszego i bardzo mobilnego Szafikowa, który gdy tylko Nugajew atakował i się odsłaniał, to zaraz mocno i precyzyjnie go karcił.
 Autor komentarza: mistrzowskismok
Data: 16-08-2014 15:44:08 
Dla wszystkich, którzy nie mieli okazji oglądać tej walki, dzisiaj o 17:15 na Orange Sport będzie retransmisja. Gorąco polecam.
 Autor komentarza: canuck
Data: 16-08-2014 17:26:38 
Szafikow byl duzo nizszy, ale zasieg mieli podobny. Nugayev, ktory byl lekkim faworytem zawiodl.
Komentator Teddy Atlas mowil, ze Nugayev to jego ulubiony zawodnik. Nie wiem czy po tej walce nie zrzedla mu troche mina.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.